Hangi bot hangi motor önerirsiniz.

Konu, 'Şişme Botlar' kısmında altone tarafından paylaşıldı.

1. altone

altone Altar

Arkadaslar genelde istanbul fenerbahce suadıye caddebostanda kullanacagım adaya gıdebılecegım 3-4 kişi binebilecegim. ındırılılınce kuculen banajına koyulabılecek kısaca 4 parcadan olusan gecmeli (aluminyum, tahta veya gecme fiber) tarzı önerebileceginiz ehliyetsiz sürülebilecek kısada 3 metre veya 360 a kadar en guvenlı hesaplı kullanıslı onerdıgınız bot modelı nedır? ve buna onerebılecegınız motor nedır 9.9 a kadar parsun vs gıbı pahalı olmayan motorlardan 3.500 tl gecmeyecek onerılerınızı acıl beklıyorum saygılar

2. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    Botu genelde 4 kişi mi kullanacaksınız?
    kırkyılda bir 4 kişi giderim genelde 2 kişi ya da 1 olurum dersen 3,60 önermem çok zahmetli olur o zaman 3,20 yok sürekli 4 kişi dersen 3,60 dan aşağısı kurtarmaz.
    motor da en azından 9,9 olmak zorunda sonuçta adalar a gideceğim diyorsun

3. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    4 kişilik bot en az 3.30'luk bir bottur ve binek arabanın bagajına sığmaz.

4. alidag

alidag alişan

Sigmaz derken sismis halimi ? Katlabir taban bir bot neden sigmasinki arabaya inikken ?

5. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Şişmiş hali olur mu katlanmış hali. Botun boyu uzadıkça tüp çapı eni kısacası hacmi tahmin edebileceğinizden daha çok artar. 3mt'lik bir bot katlandığında bagaja sığabilir belki. Benim bot 3.30mt albea aracımın bagajına sığmıyor ne kadar iyi katlasam da.

6. orkfey

orkfey Orkun

En İyi Avı:
    Levrek 3,5 kilo
    ayrıca hadi botu sığdırdın motoru ne yapacaksın o da zaten 1 bagaj yer tutuyor.
    3.20 bot ve 8 bg motor reno megan ın o geniş bagajına sığmıyor motor tahta vs bagajda bot arka koltukta taşıyoruz.

7. stormwinder

stormwinder onur

aslında 3.90 bot ve 20-25 hp ideal bir takım fakat istekleriniz doğrultusunda ben 3.60 bot ve 15 hp motor öneririm fakat ehliyetsiz kullanacağım derseniz 9.9 olabilir. 9.8 ile 9.9 aynı güçte motorlar değildir bilginize.

ben de uzun yıllar o güzergahta bot kullandım. 6 hp motorum vardı botum eski olduğu için adalara gitmeye hiç bir zaman cesaret edememiştim. zaten o güzergahta bot motor kullandığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. mesafe yakın gibi görünsede çok uzak.