Hangi kasnağı alsam ?

Konu, 'Takım Çantası' kısmında #sevgin tarafından paylaşıldı.

1. #sevgin

#sevgin Sevgin Ziya

Favori Kamış:
    Sertfishing/virtuo/3.30
    Abicim sordum, çünkü internetten alacaktım yani sorma gereği duydum bilmiyorum yani bir hata yaptımsada özür dilerim.Şu anda elimdeler iyi gibi bilmiyorum :)

Zaten olta takımlarımız var dip olarak ama bun lara biraz daha eklemek istedik..

2. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

Estağfurullah sormanda kabahat yok lakin bu gibi ürünler ucuz malzemeler dediğim gibi her oltacıya lazım olabilecek malzemeler en iyisi 3-5 model edinmen, edinmişsin zaten, 4 olta atma hakkın var fazladan kasnak kullanmaman gerektiğini de unutma, rastgelsin.:)

3. asduskun

asduskun Deniz

4 senelik bir aranın ardından bu konuyu farklı bi acıdan canlandırmanın zamanı geldi sanırım :) şimdi iki sorum var ilki bu kasnakla daha uzağa atmak icin iyi bi yöntem var mi videolu falan? Ikincisi attıktan sonra kasnağı nereye nasıl sabitlerim? Bugün balıkçı bi sopa bul kilavuz yap dedi ama tam anlamadım, şimdiden tesekkurler

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Bir sopa bul, ortasındaki deliğe geçir. Atışta sopayı tut, kasnak dönerek boşalsın.

Sonra çok boşalsın, karışsın. Kasnak gelip eline çarpıp takılsın, takım gitsin, suya yada koparak bir tarafa. Yada öbür taraftan çıkıp gitsin. Velhasıl başına bir sürü dert çıksın.

En iyisi, daha uzağa atmak istiyorsan, bir kamış ve makine al, keyfine keder verip balık zevkini mundar eyleme.

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Kasnakla atış yapmak evet biraz sıkıntılı ancak uğraşınca güzel atışlar yapılabiliyor. Kamış + makine giderlerine nispetle bariz maliyet farkının olması kasnağın tercih sebebi olabilir. Özellikle yeni başlayanlar için.:)

Sazan takımlarım kasnağa sarılıdır. Bir elle kasnağı tutup diğer elle takımı savurma şeklinde yıllardır kullanırım. En önemli handikabı; takım toplanırken ilk hamle ve sonrasında takımı dibe taktırmadan kıyıya alma esnasında görülür. Misina çok seri şekilde toplanmalı, kıyıda yığılan yerin misina dolaşmasına müsait olmaması gerekir. Rüzgar savurur, dolaşır, üzerine basılır - ahh, ne trofeler kaçırdım bu yüzden -

6. saltiga

saltiga ÜMİT

Kasnakla uzak atislar icin surf tipi kasnaklar tercih edilmelidir.:)

7. asduskun

asduskun Deniz

Tamam teşekkür ederim de benim sopadan kastım atış yaptıktan sonra kasnağı yere sabitleme acisindandi yani attık bekliyoruz belki saatlerce elimizde tutcak halimiz yok bunu nereye nasıl sabitliyoruz?

8. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    bu tip herhangibir sopa yada ve sopalar satılıyor kamışları dikmek için onlardan

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bir kasnakçı olarak bu konuyu önemsiyorum sevgili Ümit. Surf tipi kasnak nedir nasıldır, biraz detay verebilir misin?:)

10. saltiga

saltiga ÜMİT

Tabi verim ayrinti surf tipi kasnaklar model modeldir en cok tercih edilenderi genelde parcali kasnaklardir 2 ve 3 parca olanlari mevcuttur sert aksiyonlu 3 parca bir kasnak uzak atislar icin oldukca uygundur:D

11. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Surf Tipi Kasnak bunlar oluyor heralde :)