Haydi cocuklar ! Baliga...

Konu, 'Fotoğraflar' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    [​IMG][/URL][/IMG]

Sizlere New Zealand Fishing Magazine'den(Yeni Zelanda Balikcilarinin Dergisi'nden) yapmis oldugum bir ceviriyi ve bu dergideki cocuklar kosesindeki resimlerle sunuyorum.Cocuklarimiz gelecegimiz. Teklifim 23 Nisan Cocuk haftasini cocuklarimizi baliga goturerek kutlamak. Boylece onlara essiz bir ani birakacak, ve yarinin balikcilarina ilk temeli atacagiz. Lutfen bir babanin gururuyla ilgili asagidaki haberi okuyunuz.

CHANTELLE ORKINOS REKORUNU CEKIYOR

Eger recor teklifi kabul edilirse, 20 yildir kirilamayan bayanlar ulusal
    sarikanat orkinos rekoru kirilmis olacak.
    7 Subat'ta Nelsonlu 19 yasindaki Chantelle Jones, babasini ziyaret etmek icin
    Kuzey Adasina gitti. Babasi ile her sene duzenli olarak katildigi Counties Spor Balikciligi Kulubunun turnuvasina katildi.
    Babasi, kardesi Ethan ve onun arkadasi Calvin'le, Mitchell Heyward'in teknesi
    4play vasitasiyla Manukau Limanindan acilan Chantelle ogleye kalmadan
    avini oltaya takti.Bundan iki saat sonra dev orkinos teslimiyeti kabul etti.
    Tartildiginda 82.2 kg gelen balik, Shimano Tiagra 80-Wide ayakta kullanilan takimla ve siyah,mor,gumus ,pembe renklerden etekli Pacifik Celebes yalanci
    yemiyle , 112 m.derinlikten tutuldu. Baligin cigeri, baligin Sarikanat Orkinos mu yoksa Buyuk Goz Orkinos mu oldugunu belirleyebilmek icin tahlile alindi. Eger
    baligin kesin olarak Sarikanat Orkinos oldugu tahlili gelirse, bu 37 kg butun takimlar klasmaninda bayanlar Yeni Zelanda rekoru olacak. Halihazirda yururlukte olan butun takimlar rekoru 1987'de Whakatane'li C Treloar'in sahip oldugu 78 kg.Bu dalda bayanlar dunya rekoru 176.35kg.

[​IMG][/URL][/IMG]

Yukarida ki resimlerde babalarin yuzundeki gurura bakiniz. Ulkemizde belki
    bu buyuklukte baliklar yok. Gelecekte iyi bir deniz urunleri yonetimiyle var olmasi mumkun olabilir mi bilinmez.Ancak konu rekor kirmak degil, boylesi bir gururu evlatlarimizla paylasmak. Hem gelecegin ne getirecegini kim bilebilir ki.
    Yeter ki biz bu kapiyi acik tutalim. Evlatlarimiz bu hafta 13 cm istavrit bile
    yakalasa o istavrite orkinos muamelesi yapalim. Yakalasin yakaliyamasin
    o gunun fotograflarini cekelim , sitemizde bu konuya ekleyelim. Uyelerimizden
    Fikret (Moderncelebi) kimsesizler yurdundan cocuklari baliga goturmeyi planliyor. Cocugunuz olmasa da yegenlerinizi, komsunuzun cocugunu davet edin. Hafta sonuna daha cook var. Bunu istersek organize edebiliriz.
    Var misiniz dostlar?
    [​IMG][/URL][/IMG]
    Bu hafta
    HAYDI COCUKLAR, BALIGA!
    diyelim.

Son düzenleme: 23 Nisan 2007
  2. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    paylaşımınız için teşekkürler

3. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    H.Alp kardeşim çok doğru söylüyorsun.Çocukları balığa alıştırmak ilerki yaşlarda o çocuğun kötü alışkanlıklar edinmesini engeller diye düşünüyorum. Benim oğlum şu anda 34 yaşında 10 yaşında onu balığa alıştırmıştım o gitmeye devam etti ama ben çok uzun bir süre ara verdim 4 sene evvel oğlum tekrar beni alıştırdı ve onun sayesinde 40 senelik kahve ve oyun alışkanlığımı bıraktım.KIsacası kötü alışkanlıkların en iyi ilacı hatta her derdin en iyi ilacı balık avcılığıdır diye düşünüyorum.

4. alperalg

alperalg

Balık gibi güzel bir hobi çocukken edinilirse çok güzel olur diye düşünüyorum.
    Çocuğun hem hayata bakışını hem de karakterini olumlu etkileyecektir. Sabırlı ama mücadeleci olacaktır. Hayatın zorluğunu çok küçük yaşlarda çekmeye başlayan kimsesiz çocuklara ise ilaç gibi gelebilir.
    Sonuna kadar destekliyorum .Tebrikler.

5. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Desteginiz icin cok tesekkur ederim dostlarim. Insaallah daha fazla arkadasimin katilimi olur. Cocuklarimizin fotolari buraya akar. Bu sefer gercekten basarili olduk deriz. Soyledikleriniz altin degerinde...

6. tutku

tutku

Eğer gerçekleşirse, bu güne kadar yapılmış en anlamlı organizasyon olacakdır eminim, yani en azından benim bildiklerim arasında diyebilirim. Çok güzel düşünmüşsünüz Hüseyin Alp arslan. Tebrik ederim.

7. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    BU konu hakkında bende bişeyler düşünüyorum hatta yarın Cundada ki cocuk yurduna yönetimle konusmaya gidicem fakat,bazı arkadaslarla konustuktan sonra tekneyle cocukları balıga goturmek ıcın guvenlıklerınıde saglamak gerekıyor.Bir diger sorunda cocukların bir kısmı sıkılabilir kız evlatlarımız hoslanmaya bilir bilir,bizde dusunduk dedikki!deniz kenarı olsun piknik olsun ucurtma olsun oltalar olsun:)Hepsi güvende olsun önce tebrübe kazanalım.!Çunki cok iyi biliyorum ki özellikle yurttaki cocuklar okadar kolay cocuklar değil ya cok ezilmiş suskun ya cok yıpranmıs yerinde durmayan cocuklar.Üzgünüm ama bazı durumlardan dolayı cok ıyı takıp ettıgımden cok iyi biliyorum.Sonuna kadar yanındayım hocam.Herşey için hazırım.....

8. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Her seyin ilki zordur destekleyen arkadaslarimin uretecekleri fotograflar bu sayfaya kivanc verecektir. Bir saat iki saat demeyin gidin.Bayraginiz varsa yaniniza alin baliklarla cocuklarla bayragimizi birlestirelim.
    Fikret sen muthis bir adamsin dostum. Fotolarini bekliyorum. O canlarin mutlu yuzlerini gorur gibiyim. Katilim kucukte olsa buyukte olsa ilk adimimiz ilk adimimizdir.Unutmayalim "Bin millik yol , bir adimla baslar. Leo Tsu"
    Desteginiz icin hepinize cok tesekkur ediyorum.

9. moderncelebi

moderncelebi

Favori Kamış:
    olta,Zıpkın
    En İyi Avı:
    cupra 700gr
    Hocam herşey güzel olacak:)

10. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Varmı bişeyler yapabilen 23 nisanda. ?

11. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Bende şimdi onu soracaktım nasıl oldu varmı bir şeyler:confused:

12. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Benim kızlar şimdiden başladılar bile :) Kaya balığı ile ilk adımlarını attılar :) Artık onları bu yoldan zaten döndüremeyeceğim :D:D Çok keyifli ve faydalı bir uğraş olma konusuna tamamen katılıyorum :) Sevgili Hüseyin Alparslan kardeşim paylaşımın için çok teşekkür ediyorum :)

HAYDİ ÇOCUKLAR BALIĞA !!!

13. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Supersin Sevil!

14. R DENİZ

R DENİZ R DENİZ

Favori Kamış:
    lineaeffe,Alba Star
    Favori Makine:
    Shakespeare, BALZER CDI 850
    En İyi Avı:
    Sazan 6 kg, yayın 15 kg
    Hüseyin Bey; teşekkür ederiz böyle bir konuyu açtığınız ve bizimle paylaştığınız için.
    Benim oğlum henüz 5 yaşlarında ilk balığını geçen yaz bir alabalık üretme çiftliğinin havuzunda yakaladı ve o günden beri ne zaman balığa gideceğiz diye sorar durur. Biraz daha büyüdüğünde elbetteki o da benimle balığa gelecek.
    Tek endişem o büyüdüğünde yakalayabilecek balık bulabilecek mi. Bir çok avcı ? (burda bir soru işareti koyuyorum çünkü bunlara avcı demeye dilim varmıyor) ne yazık ki yakaladığı balığı büyük küçük , yasak masak dinlemeden yakaladığı gibi atıyor sepete. bir de yasal olmayan yöntemleri kullananlar var ki bu da endişelerimi arttırıyor.
    inşallah bilinçli avcı sayısı artar ve bilinçsiz avlananlarda yaptıkları hatadan dönerler.

15. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Insaallah bu hafta sembolikte olsa alirsiniz evladinizi bir olta tutturursunuz eline, bir fotograf cektirirsiniz ve buraya resmini koyarsiniz.Biz de can evladimizi uzaktan da olsa sever, bahsettiginiz olumsuzluklarin olmadigi bir gelecegin umudunu genisletiriz gonlumuzde...

16. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Alıntı:
    amd_athlon´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Varmı bişeyler yapabilen 23 nisanda. ?
    Bende şimdi onu soracaktım nasıl oldu varmı bir şeyler

Var mi bir sey... Ben de var valla, cok iyi seyler yaptim , telefonlar actim.... Ya siz de?Allahaskina "ben de varim" desenize... Kayabaligi tutturun evlatlara oda olur..

Bu gun 5 yas ve ustu cocugu olan Auckland-Yeni Zelandadaki Turk Komitemizin uyelerini telefonla aradim. Durumu anlattim. Pazar gunu saat 9.30 cocuklarinizi ve ana-baba dan en az birini evimin onunde baliga gitmeye cagiriyorum dedim. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Cocuk bayrami haftasini cocuklarimiza balik tutturarak kutluyacagiz. Herkesten afferin aldim.
    Sonrasi supriz. Ama bir gun olacak burda fotalarini cekip gonderecegim.
    Mutluluktan gozlerinizden yas getirmezsem banada Alp demesinler.
    Hoscakalin Sevgili Dostlarim

Not: Celebilerin Celebisi nasil gidiyor?...

Son düzenleme: 26 Nisan 2007
  17. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Hüseyin kardeşim bende bir kız var 10 yaşında ama malesef yok av merakı:) annesine çekmiş hazırcı bu modeller artık çevremize aşılamaya çalışacağız bizde;)

18. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dostum Mehmet, ilginize tesekkur ederim, tum ilgilenen dostlarima cok tesekkur ederim. Biz burda hava muhalefeti nedeniyle organizasyonu bir hafta sonraya erteledik. Can sag olsun , boylece daha fazla hazirlanma sansimiz olur. Umarim Fikret'in isleri yolunda gidiyordur.
    Sevgi ve saygiyla , simdilik hosca kalin.

19. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Fikret bey en son Yurt Yönetimi ile görüşeceğini ve bizleri bilgilendireceğini yazmıştı ancak, hala bir yanıt gelmedi.
    Gecikmenin elbet bir açıklaması vardır diye düşünüyor ve bu yaz oradaki küçük kardeşlerimizle bir balık avı organize etmeyi de sabırsızlıkla bekliyorum.

20. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Hüseyin bu ne güzel bir kutlama şekli :) Harika bir fikir gerçekten :) İnşallah en kısa zamanda kutlarsınız ve biz de fotoğraflarla da olsa mutluluğunuzu paylaşırız :) Tebrik ederim :)