Hepinizi Bolu Aladağ Gölüne Davet Ediyorum!

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Phenomen tarafından paylaşıldı.

1. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    Arkadaşlar, Bolu'da Aladağ Gölü var. Burada kamp yerleride var ve kamp için çok uygun! Gölün ayaklarında alabalık çıkıyormuş ama hiç görmedim, gölden sazan çektim! sazan garanti yani:) Bolu'ya 20-25 km mesafede, Bolu'yu gelenler bilir, Gölcük'ün üst tarafında, kartalkaya hizasında! Muhteşem bir doğa ve manzarası var. Doğal bir göl... Bilinçsiz avcılar tarafından hor kullanıldı bu göl biraz ( dinamit, tüp ve kireçle avlanıyorlardı, adam hırpalamışlığımız vardır bu nedenden dolayı, hiç affetmem dinamit kullananı) ama şu son zamanlarda hep bilinçli amatör avcı kardeşlerimiz geliyor. Güzel bir şekilde avlanıp, eğlenip gidiyorlar.. kilosunu bilmem ama 50-60 cm'lik sazanların çekildiğini gördüm gölden...kendimde iri sazanlar çektim buradan. oltaya ara ara, hollanda sarısı veya kadife diye bilinen balıklarda takılıyor. İsterseniz bir av organize edelim, burada kılavuzluk edebilirim sizlere bir c.tesi- pazar.

2. ddavut

ddavut

Favori Kamış:
    makaralı olta ve el oltası
    En İyi Avı:
    6 kg 200 gr Aynalı Sazan
    Bana biraz uzak ama olabilir neden olmasın...

3. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    bana biraz uzak kalıyor kardeşim gelmeği çok istediğm biyer.her yeşillik dediğin gibi tam bir kamp yeri trt-2 de görmüştüm.sazan yayı iyi iş yapıyor.gördüğüm kadarıyla

4. bakalım planlarım arasına alabilirim....:)

5. AKS

AKS

elinde değnek göl boyunda bulunan köy halkının tuttuğu bir zat yanınıza gelir size kart sorar gösterirsiniz olmaz der ee nasıl olcak bolu orman işletmesinin kartları lazım ee yok bizde o kartlardan o zaman 3kişi 9 kamış 15 milyon:)yahu bu nasıl hesap neye göre hesap, kişi başı 5 milyon:) mecbur vericez (döncek halimiz yok)...tamam herhalde derken gözü cadırı ilişir, bu ne :)cadırrr:)burda cadır kurmak yasak burası köyün merası cadırı 100 m yukarı tel örgülerin oraya taşıyın,ya olurmu öyle şey ,oltalar burda demeye kalmadı ,cıkardı cebinden düdüğü başladı öttürmeye:) yahu sen ne yapıyon ?hava karardı toplayın oltaları sabah gün ışığında avlanabilirsiniz,biz böyle şey olurmu diye anlatmaya calışalım adamda tek cvp,yasak kardeşim yasak:)iyi ne yapalım mecbur kural kuraldır ve işte bolu aladağ gölünde avcılık ve kamp macerası... ertesi gün öğlen yola cıkmamızla bolu aladağ gölü defterinide kapatmış olduk...

6. ddavut

ddavut

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    6 kg 200 gr Aynalı Sazan

:eek: :eek: :eek:
    Volkan vazmı geçsek bu sevdadan ???

7. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    ben hiç rastlamadım böyle bir vaka'ya! sanırım yüzü yabancı gelmiştir. biz buranın yerlisi olduğumuzdan dolayı ses çıkarmıyorlar olabilir. ama dediğim gibi hiç rastlamadım! olta parası alıyorlar bunu biliyorum da bu kamp mevzu??? bir de aladağ gölü olduğuna eminmisin? aladağ gölünün yakınlarında köy yok! Allah'ın dağı... arkadaşlar benden bir uyarı size; bolu'da yerli yersiz bazı adamlar bu hareketleri yapıyorlar. bunlar heryerde oluyor ve kanunsuz iş yapıyorlar, eğer aladağ da da böyle birşey başa geliyorsa oranın yakınında ki jandarma karakoluna haber vermeliydiniz.. (ki çok yakında var bir karakol)büyük ihtimal sizi uyutmuşlar derim ben!nerede başınıza gelirse gelsin, kişiden kimlik isteyin! benimde başıma geldi bir kere sivasta. jandarmaya haber vermiştim, kaçtılar...

Son düzenleme: 15 Ağustos 2006
  8. ddavut

ddavut

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    6 kg 200 gr Aynalı Sazan

Volkan sen öyle diyorsan öyledir. Ayarlarsanız bi hafta sonu gelmek isterim. Çok merak ediyorum Bolu taraflarını...

9. AKS

AKS

uyutmuşlar dersin sen:) de bakalım:)bak güzel kardeşim evet aladağ yol sapağında böyle bir karakol var lakin o karakol şurda 15 gün icerisinde faaliyete gectiyse ok yoksa o karakol boşaltılmış durumdaydı...gölün kenerandı köy yok diyorsan ben sana aladağı bilmiyorsun derim ???aladağ gölünün bir ucunda izcilik okulu diğer ucundada dediğim köy vardır...ayrıca orman işletmesi korucu bulundurmadığından bu görevi köy muhtarlığı ve onların görevlendirdiği zatı muhterem yapıyor...hatta izcilik okulunun bulunduğu arazi icerisindeki bölgeye orman işletmesi yada şu anda köy muhtarlığının görevlindirdiği kişi dahi karışamıyor...bilmem bu acıklamalarım sana yeterli gelmişmidir:)

10. turna

turna

Volkan kardeş burası genşlik ve spor bak.kampı yanımıdır.

11. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    arkadaşlar aklınızda hiçbir kuşku kalmasın madem... buyrun küsen deresine alabalık avlamaya gidelim... bolu'da yer mi yok? dolu :) şimdi zevk için gelinen bir yere aklında soru işaretleriyle gelen bir insan o yerden zevk alamaz.

Küsen Deresi: Bolu - Mudurnu Yolu'nda doğal bir ortam, orman içinde, balık avlamak tamamennn serbest! hiç bir şekilde ücret vs. istenmiyor... karışan da yok (köy muhtarı elemanı veya ormancı!), araçları 2 km aşşağıdaki köye park edip pekde zor olmayan patika bir yoldan derenin en verimli yerine çıkıyoruz. Derenin kenarında yer yer çimen alanlar var ve buralar kampa gayet müsait.

Burayı da beğenmezseniz, başka yerlerde var.. dediğim gibi, bolu'da alan tükenmez...

Genelde yerli halkın bildiği ve harita üzerinde görünmeyen verimli göller: At yaylası göleti (aynalı Sanazan-Kadife), amcabey göleti (ki benim 3,5 kg'lik sazanı aldığım yerdir)(günübirlik kamp imkanı yok), sultanbey köy göleti (ayaklarında alabalık, gölette aynalı sazan) ...
    Dereler: Gümüşdere
    Bolu dediğinde su, su dediğinde balık :) daha sayayım mı?

12. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    AKS orası köy değil yayla :) orada her zaman yaşamazlar...

13. Phenomen

Phenomen

Favori Kamış:
    Olta (şamandıra - Yay)
    En İyi Avı:
    Total 4,5 kilo alabalık
    Turna: orası TEMA vakfının kampıydı en son!

14. AKS

AKS

peki köy değil yayla olsun...senimi kırcaz:)

15. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar, Bolu'ya gidilecekse şayet, size 36/2 nolu sirkülerde belirtilen alan yasaklarını vereyim... Bakmanızda fayda var, yanlış bir yere gitmeyin sonra :)

Giderseniz bizim yerimize de eğlenin ve balık avlayın... Rast gelsin ;)

BOLU

Avlanmanın tamamen yasak olduğu bölgeler

Merkez ========-Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, Seringöl, Sülüklü 1
    Mengen ========Geyik gölü, Hızardere
    Kıbrıscık ========Karagöl
    Göynük ========-Sünnet Gölü

Avlanmanın kısmen yasak olduğu bölgeler

Dört Divan====== Köroğlu Deresi Devören Yaylası’ndan Tekkederesi Köyü hizasına kadar 13. km.lik kısım yasaktır.

Merkez ========-Sarımustan Çal Deresi Gurbettaşı’ndan başlayarak Köprübaşı Köyü yakınlarına kadar 40 km.lik kısmı yasaktır.

Merkez ========-Sarıçam Deresi - Gökbuladan Gölü’nden başlayarak Karadere Orman İşletme Şefliği binası yakınında Büyüksu’ya birleştiği yere kadar 15 km,lik kısmı yasaktır.

Dirgine ==========Kozdere Çingene konağı mevkiinden- Büyük suyla birleştiği yer arasında kalan 21 km’ lik kısım yasaktır

16. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Bunu gördüğüm iyi oldu.
    Belki birgün Antalya'dan bir davet alırsam ne demek olduğunu düşünmem, hanımı aldığım gibi düşerim yola.
    İstanbul-Antalya 7 saat.bana uyar(Aramızda trafikten kimse yok değil mi?):p

17. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Yok olur mu, ben hanımı alırım dedim.Hanım çocukları alır,onlar da kendi çocuklarını.
    Korkacak birşey yok yani.
    Sonuçta bir arabaya sığacağız.:) :) :)
    ..Bir tüyo vereyim.
    Okul zamanı olursa kimse kalmaz.

18. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Tamam
    Mesaj alındı.gelmiyorum.
    Haziran ayında Antalya denizinde (deniz kızından başka) bir şey olur mu?
    Balık niyetine tutulacak.
    Hani Antalya bir REİS görsün bari diyecektim.

19. hakan

hakan

Favori Kamış:
    fly,pilker
    En İyi Avı:
    48kg kilic,19kg som,38kg halibut
    Kutup balikcisi

Reis Baba bu degil,gelecek haftasonu cuma sabahi bizim burdan banim acentayla 4 ucak geliyor Istanbula Formula1 Kimi Räikkonen grubu,otobusler pazar gecesi cikacak Istanbuldan ANTALYA uzeri Alanyaya,otobusun biri bos,ugrasma arabayla falan topla butun akrabalari,komsulari,mahalleyi yer hazir.Nasil olsa Antalyada Namik arkadasimiz karsilar,agarlar bizi?????!!!:p :p :p

20. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hakan
    Dost dediğin böyle olur işte.
    Taaa kuzey kutbundan yetişir imdada.
    Zaten Namık da daha önce başım üstüne demişti.
    Koskoca balıkçı, sözünden dönecek değil ya.
    Ben anons etmeye başlıyorum.
    Haydi Antalya, Alanya, yetişen gidiyoooor.