Hırs!....

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında Köksal KUBAL tarafından paylaşıldı.

1. Köksal KUBAL

Köksal KUBAL

Favori Kamış:
    Olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    5 kg levrek
    Sevgili arkadaşlar. Ben bu burada geçen Cumartesi günü yani 23.06.2007 günü yaşamış olduğum bir anımı anlatmak istiyorum. O gün bir arkadaşımın yanına ailece gezmeye gitmiştik. Saat: 13.30 sıralarında arkadaşımın telefonu çaldı. Arayan çok samimi bir arkadaşı idi. Balık tutmak için plastik bir bot bulduğunu ve ısrarla beraber balığa çıkmak istediğini söylüyordu. Arkadaşım da balık hastası olduğu için gitmeyi kabul etti. Saat: 17.00 sıralarında beraber botla Karadeniz'e açılmdılar. Allahtan sahildin pek uzakta değildiler ancak rüzgarın etkisiyle gittikçe açılıyorlyardı. saat: 20.00 olmasına rağmen gelmediler. Ben ve oğlu Alper yavaş yavaş tedirgin olmaya başlamıştık. Zira hava kararmaya başlamış, dışarı rüzgarı dediğimiz, sahilden denize doğru esen rüzgar hayli kuvvetli esmeye başlamıştı. Arkadaşımın bir plastik botla gittiğini düşündükçe endişem daha da artıyordu. Saat: 21.30 sıralarında hava iyice kararmış ve endişelerimiz yerini yavaş yavaş korkuya dönüşmüştü. hemen bir balıkçı barınağına giderek kayık sahibi olan birine rastlamayı umuyordum. Araştırmalarımız sırasında bir balıkçıya rastlmadık. durumu izan ettikten sonra bizi yeğenine havale etti. Olayı bir de ona anlattık ancak pek gitme taraftarı olmadığını belli eden hareketler yapınca canım oldukca sıkıldı. Ancak yapacakm birşey de yoktu. Zira balıkçı barınağında bulabildiğimiz tek kayık sahibi oydu. kayık sahibini zar zor ikna ederek denize açıldık. Kısa bir süre sonra arkadaşlarımın botla kıyıya doğru geldiğini gördük. Ben bu olay nedreniyle oldukça kızmıştım. Bu kızgınlığımı onlara da anlattım. Ancak ne kadar başarılı olabildim, veya ne kadar kaale alındım bilmiyorum. Düşünsenize plastik bir bot, saat: 21.30 etraf zifiri karanlık. Rüzgar oldukça kuvvetli. Allah korusun oltanın botu deldiğini, küreğin kırıldığını bir düşünün. Ve tüm bunlara rağmen yanlarına herhangi bir ulaşım aracı-telefon- vs. alınmamış. Arkadaşlarıma bu balık tutma hırsının kendilerini öldürebileceğini, kendileri ölmese bile bekleyenlerini öldürebileceğini söyledim.

2. flazer

flazer mehmet ali filizer

Favori Kamış:
    YILMAZ 90 LIK ZIPKIN SHEAKPER MAKARALI OLTA VEDE ALBA NIN KAMIŞLARI
    En İyi Avı:
    TATLI SUDA 43 KG AYNALI SAZAN(rüyamda)5,5kg aynalı sazan,6KG DÜZ SAZAN, DENİZDE 2KG MIGRI
    iyiki bişey olmamış işallah arkadaşların bir dahaki sefere uyarılarını kulak ardı etmez

3. Kelanj

Kelanj

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    7.5 kg.Sazan.
    Bile bile ölüme gitmek gibi birşey hayret valla.:mad:

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Kesinlikle benimde başıma bi gün böle bi olay gelecek ama hadi hayırlısı.Tekne ve motor alacak medeni cesaretim var fakat madeni cesaretim yok bu günlerde :)

5. vedatba

vedatba

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan 3.450
    Arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce burada bir arkadaşımız şişme bot almış ve denize açılmıştı kendisi anlattı bu olayı sanırım bu arkadaşınız buraya üye degil veya siz o konuyu okumamışsınız en azından siz o bot ile açılan arkadaşımızın yaşadıklarını buradan okumuş olsa idiniz şişme bot ile denize göndermezdiniz yinede büyük geçmiş olsun.

6. A.Erdem

A.Erdem Ayhan

Geçmiş olsun neyse ki sağ salim dönmüşler.

7. tiptirivsi

tiptirivsi

allah korumuş valla çok dikkat etmek lazım botla açılırke bu olaya bir ders olmuştur umarım... kazasız belasız avlar dilerim rastgele...

8. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    peki ya balıklar

Balık tutmuşlarmı bari

9. postaci_61

postaci_61

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 9.35 kg
    sorma be dostum

ben yine ğiderim ölümde olsa işin uçun da şaka bir yana kontrol sizde olduğu müddetce fazla korkmayacaksın zaten korkunun da pek faydası olmaz imiş
    ha dostum sorduğun soruya bak hemen mezgitleri tereyağında tepsi yaptım
    kıraçalarıda arkadaşıma bıraktım
    sevğiler

10. ercancoban

ercancoban

Favori Kamış:
    makaralı olta göl kamışı
    En İyi Avı:
    çupra 250 gr.
    Herkesin senin gibi duyarlı arkadaşları olsun o arkadaşlarada çok geçmiş olsun denizle şaka olmaz

11. Köksal KUBAL

Köksal KUBAL

Favori Kamış:
    Olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    5 kg levrek
    Yapma be Postacı!.........

Sen hala işin gırgırındasın... Sorun işte bu... yaptığın işin yanlış olduğunu bilmemen veya bilmene rağmen önemsememen... O akşam ben yani kıyıda sizi merakla bekleyen zatlar... Kontrolün sizde olduğunu nasıl bilebilirdik ki. Sizinle herhengi bir iletişim imkanımız yok, gece zifiri karanlık herşeye müsait... Ve... arkadaşımın yaptığına ve daha acı olanı söylediğine bakın... Tereyağında mezgitin senin olsun. Bu arkadraşın sana istemediğin kadar tutar. yeter ki sen sağ ol. Yeter ki sen ve senin gibiler yaptıkları bu işin sonunun kötü olduğunu idrak etsinler...