Hırsız takıma nasıl kurşun bağlanır.

Konu, 'İğneler' kısmında ardaykul tarafından paylaşıldı.

1. ardaykul

ardaykul arda

En İyi Avı:
    2 saatte kıyıdan 4,5 kilo istavrit
    Üstadlar ben ilk defa hırsız takım aldım ve nasip olursa yarın bunu kullanacağım.Fakat buna nasıl kurşun bağlayacağım.İğne ve arkasındaki parlak köpük en az 1m lik bir misinaya bağlı.Balıkcıya buna ortası delik gezerkurşunmu takıcam dedim.Balıkçı bana hayır hırsızın klipsiye oltanın fırdöndüsünün olduğu yere armut kurşun bağlıcaksın dedi.Yani 2 sinide aynı yere.Bende peki dedim fakat daha sonra aklıma takıldı iğnelerin kurşuna olan mesafesi en az 1m takımı fırlatırken ağırlık baya önde olduğu için iğneler çok hafif olduğu için baya arkadan gelecek.Tabi yemin ağırlığı olacak fakat bu pek etki yapacakmı bilmiyorum.Burada biraz karmaşık bir durum oluyor.Yem istediğim eğride gitmeyecekmiş veya dolanacakmış gibi geliyor.Bana yardım ederseniz çok sevinirim.

2. kale124

kale124 dursun

kurşunu ve takıma balık geldigi zaman takımı taşıyabilecek bir büyük klips alıp kurşunu direk klipse takıcaksın tabi takımıda klipse takıcaksın ... yada ek bir ufak (20 cm falan) beden yardımıyla kurşunu bağlayıp klipse takacaksın takımıda klipse takacaksın .. benden bu kadar :)