içme suyu havzalarında yakıtlı motor kullanımının yasak olduğuna dair yazı

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında osmanaltunel tarafından paylaşıldı.

1. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
  2. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Abi ellerine ve gözlerine sağlık bu konu mühimdi çözdüğün için minnetarız sana.Kurallara uyalım....!

3. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yaklaşık 4 - 5 saattir detaylı bir arama yapmak zorunda kaldım arkadaşları yanlış bilgilendirmeyeyim diye çünki konu gerçekten çok mühimdi ve herkes böyle bir yazı yok diyordu sağolsun Erol Işıtır arkadaşımızda başka bir link ile konumuza yardımcı oldu bende buradan kendisine yardımları için teşekkür ediyorum artık iki ayrı yazı var bu konuda bu sorunun artık kökten halledilmesi için bir vesile olur inşallah.

4. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar anladığım kadarı ile yakıtlı motor ile ilgili kimsenin kaygısı yok böyle olduğuna sevindim hepinize iyi avlar.

5. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    osman abi çalışman için çok teşekkür ederim. bazı arkadaşlar var anlamamakta ısrar ediyordu. bu bilgiden sonra anlayacaklarını umuyorum.

6. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Yok be kardeş aynı tas aynı hamam hala değişen birşey yok bu yazıyı okuyan okumamış gibi geri kapatıyor başka bölümlerde laf yarışı yapıyor ( örnek köprüköyde yasak başlığı ) buna bir örnek dahalarıda var biri derki forumdaki üyelerden motoru olanları hedef alıyorsunuz biri derki onu bırakın kimyasala bakın önce iğneyi kendine batıracaksın ondan sonra çuvaldızını karşındakine.
    Bu konu kaçgünde kaç yorum aldı dikkat et arkadaşlarımız görmemişler konuyu anlaşılan ben 31 martta motor aldım suya indiremedim baktımki yasak kullanmıyorum ahkam kesip balık boyunu ölçüyoruz ufak balık resimleri gördükmü ya uyarıyoruz ya sataşıyoruz böyle olmaz diye sıra kendimize geldimi duymamazlıktan gelip motor kullanıyoruz.
    Ben kesikköprü - köprüköy - ve kapulukaya'ya ava gidiyorum eğer bir motor görürsem jandarmayı kendi arabamla getirmezsem ne olayım.
    Aklıma gelmişken söyliyeyim bu yorumu görünce bana sataşmalar olacaktır elimden geldiğince cevap vermemeye çalışacağım çünki çabuk sinirleniyorum ben kararımı verdim bugünden itibaren gördüğüm anda jandarma..............

7. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr

Osman abi sana tam destek bizde gördüğümüz yerde ararız...Sen merak etme .....

8. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Sevgili Osman yapmış olduğun değerli çalışman neticesinde bizleri bilgilendirdiğin için çok teşekkür ediyorum.:)

9. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Arkadaşlar destekleniz için teşekkür ederim. İyi avlar dilerim.

10. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    Elektrikli motor tavsiyesi

Osman kardeşim; bu başlığın açılması iyi olmuş, ellerine sağlık. Bu linklerdeki yazılanlardan sonra baraj, göl, gölet vs. gibi iç sularımızda yakıtlı motor kullanmanın yasak olduğu apaçık ortada. Daha az zararlı olduğunu düşündüğüm için 4 zamanlı bir motor alcaktım ama artık vazgeçtim. Almak istediğim Elektrikli motor markası bulabildiğim kadarıyla iki tane. Minn Kota ve Shakspere. Bilen, kullanan arkadaşlarım varsa bunlardan hangisini tavsiye ederler. Öneriler için şimdiden teşekkür ederim.

11. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Bizim sitenin üyesi olan 06 turna 06 Turgay abimden özeline mesaj atarsan sana yardımcı olur kendi dükkanı var sana tavsiyeleri mutlaka olacaktır.
    İyi avlar.

12. erol hoca

erol hoca Erol

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    :(
    Teşekkür ederim. Turgay beyle bağlantıya geçeceğim.

13. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Abi biz minn Kota kullanıyoruz.Gayet güzel elektrik sarfiyatıda Shakspere e göre daha az.En azında Amerikan malı..Fiyatı Shakspere e göre daha pahalı ama hak ediyor parasını..

14. prof_turna

prof_turna

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 4,5 kg.
    İbrahim kardeşime katılıyorum. shakspere hiç kullanmadım ama minn kota gayet güzel tavsiye ederim ama yinede iki markayı da bilen birisinden bilgi alırsanız daha aydınlatıcı olurum sanırım.