Ildir Körfezi' nde Tekneden Balik Avi..

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında serkanica tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Shimano Catana 30-50 Libre
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000RB, 4000FB, Okuma Cedros 65
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg
    bu mesajı size denizde yazıyorum imla hataları için özür dilerim cetvel konusunda yazdıklarınız 15 senedir teknesinde teraziyle gezen (ahtapot için)ve her tecrübeli amatör gibi karışının kaç cm olduğunu bilen birisi olarak beni rahatsız etmedi bilakis haklısınızd sanırım alay ettiğimi düşündünüz ama öyle birşey yok merak etmeyin ben bu tür eleştirilere alışığım çok paylaşım yaptığım için mi dersiniz?
    otokontrolümüzü amatörler olarak sizin gibi arkadaşlar sayesinde sağlıyoruz bu noktada sizin gibi arkadaşlarımızın rolü büyük ancak şu anda etrafımda 30 kadar tekne mevcut psylaşım yapan birtek ben varım sanırım hatayıda burda yapıyorum eğer amacınız buysa tüm arkadaşlardan özür dilerim 8 adet balığım limitlerden 1 ila 4 cm arssı küçük olduğu için.size son sözüm kimin ne kadar vicdanı olduğunu klavyeyle ölçemezsiniz burada güzel türkçenizle insanları yargılamayın sahaya inin.paylaşılmayanları görün.müsadenizle akşam suyunu kaçırmadan ava başlayayım komserim:) iyi günler..

2. Zıpkıncı İbo

Zıpkıncı İbo İbrahim Can

Favori Kamış:
    Cressi, Mares, Tusa
    En İyi Avı:
    18 kg Akya
    Guzel kardesim, senin sorunun kendinle sanirim. Insanlara satasmaktan vazgecsen iyi olur.

Kimsenin yazdigini, dusundugunu, soyledigini yargilama hakkin yok. Rapor aciyorsan elestiri almayi goze almissin demektir. Bir huzursuzlugun varsa rapor acmazsin, kimse de senin ne avi yaptigini, nasil yaptigini bilmez, ortada mesele de kalmaz.

Turkceyi dogru bilmiyorsan, guzel kullanmiyorsan, bunu becerebilenlere dil uzatmaya hakkin olmadigi gibi, boyle yapmak seni daha da kucultur, bunun zaten farkindasindir herhalde.

Boyle polemiklerle bir yere varilmaz. Bilincli avciyim diyorsan bildigin gibi davranmaya devam et. Elestiri almak istiyorsan da her turlusunu kabullenmeyi bil.

Senin sahaya in dedigin sularda ben senin yasin kadar dalis yaptim, senin boyun kadar kuzulari sevip oksadim. Biraz efendi olmayi, insanlarla dogru iletisim kurmayi ogren.

Bundan sonra daha da ileri gidip yazacaklarin olursa sayet, cevap vermeyecegimi de bil.

Ugurlar olsun birader...

3. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg
    ben eleştirilerine tüm içtenliğimle cevap vermeye çalışıyordum neden sinirlendiğini anlayamadım madem eleştirinden doğan cevap hakkıma kızacaktın neden eleştirdin güzel ve benden tecrübeli abicim..

4. Cihan

Cihan Yetkili Kişi

Serkan bey Merhaba,

Arkadaşlarımızın dile getirmek istediği ve üzerinde durulması gereken asıl konunun dışarıda kimin neleri, nasıl yaptığı değil, buradaki arkadaşlarımızın nasıl bir bilince sahip olduğu ve çevresini nasıl etkilediğidir.

Platformun temelindeki esas konu, aramıza katılan arkadaşlarımızı doğru şekilde yönlendirmek ve çevresini de buna bağlı olarak etkilemesini sağlamak. İşte bu tür sitelerin amacıda, bilinçli bireyleri bir arada toplayıp, o dışarıdaki bahsettiğiniz kesimdeki arkadaşlarımızı da kazanabilmeyi sağlamak. Denizlerimiz ve iç sularımızın her geçen gün yok olduğu şu günlerde, aslında bir kaç santimin bile önemi olmakla birlikte, bu tanıma uyan balıkları bilinçli bir şekilde avlanma lüksümüzün olmadığını bilmemiz gerekiyor.

Yoksa burada savunulan fikir, birkaç santim küçüktü-büyüktü meselesi olmayıp -ki bu gayet doğaldır, avın o anki heyecanı ve benzer durumlar nedeniyle- bilinçli bir birey olarak irademize ne kadar hakim olabiliyoruz; nasıl amacımız tüketmek mi yoksa keyiften ibaret mi?. Bu hobiyi icra ederken her iki durumda da bunun için konulmuş kanun ve birazda vicdanın sesiyle hareket ettiğimizde zaten doğru olanı buluyoruz.

Emin olun, bu açmış olduğunuz konuda insanlar sizi ister istemez örnek alıyorlar. Balıkların boylarından, avlanma yöntemlerinize kadar merak edip, araştırdıktan sonra, uygulamaya geçiyorlar. Dolayısıyla, siz burada nasıl bir içerik paylaşımı yaparsanız, insanlarda bunu örnek alacak ve çevresini etkileyecek. Bunu doğru ve bilinçli bir amaç doğrultusunda kullanırsak, bu kendi adınıza yapabilecek en büyük katkıyı sağlamış olacaksınız.

Ayrıca kendi bölgenizle ilgili olarak, yavru balık satışı yapılan yer neresi olursa olsun, şikayet edebileceğiniz bir birim bulunmaktadır. Detaylarına şuradan ulaşabilirsiniz:

http://www.balikavi.net/forum/announcement.php?f=37

Ek olarak, balık boyları, adet kısıtlamaları ve kilo limitleri ile ilgili olarak güncel tebliğ ise, şuradadır:

http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php

Bu açıklamalar sonrasında, bir vatandaş olarak, denizlerimiz ve balık hayatının bekası adına, kendi üzerinize düşeni yapacağınızı umuyoruz.

5. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg
    söylediklerinizin tümüne katılıyorum yazdıklarımı okursanız ben hatalı olduğumu kabul ettim ve özür diledim yapabileceğim başka birşey varsa lütfen söyleyin onu da yapayım. insan hata yapabilir birbirimizi elbette uyarcaz. ancak beni hiç tanımayan birisi yakaladığım yüzlerce trofe balığın içinden 3-5 tanesini cımbızla alıp denize saldığımız onlarca balığı görmeden vicdansızlıkla suçlarsa alacağı cevaplarada hazır olacak binlerce insanın önünde hiç haketmediğim sıfatlara maruz kalırsam susmam bunu böyle bilin lütfen.denizlerimiz için 35 yıldır denize sıfır yaşayan birisi olarak neler yaptığımı buradan çarşaf çarşaf yazma gereğide duymuyorum vicdanım rahat iyi günler.

6. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Serkan kardeşim burası hepimizin beraber olduğumuz bir amatör balık avı sitesi, buraya raporlarımızı ve yorumlarımızı yaparken hepimizin istisnasız sitenin kurallarına uymamız gerekir, ama burası gibi amatör balıkçılık siteleri olmadığı zaman hepimiz çok hatalar yapıyorduk çok balık avlıyorduk, ama zamanla hepimiz yapmış olduğumuz bu hataları anladık ve şimdi burada olan bütün hepimizin denizlerimizi ve balıklarımızı korumamız gerekli sende bizlerin aramızda olduğuna göre kurallara uyacak ve bilmeden yapmış olduğun hatalardan da özür dilediğine göre seni hep berabe affedelim ve sende bir daha aynı hataları yapma, yapanlarıda sende eleştirmeye başla,:confused:
    affetmek atalarımızdan gelir, senden daha güzel ve sirkülere uygun avlar bekliyoruz, selamlar, sevgiler hoşça kal Serkan kardeşim.:) :) :)

7. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg
    Orhan Abicim sırf sana olan saygımdan bu konuyla ilgili başka birşey yazmıyorum.bir dahada hiçbirşey paylaşmıyorum modertörlerde silsin isterlerse bu konuyu pişman oldum bu forumada girdiğime verdiğimiz emeklere teşekkür edeceklerine yermek için fırsat kolluyorlar..hoşçakal forum..

8. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    serkancım merhabalar malesef forumda bazen yanlış anlaşılmalar oluyor.
    insanlar karşısındaki kişileri görmediği için biraz hoyratca eleştirip kırabiliyor.yüzyüze ve birbirlerini tanımış olsalar kesinlikle böyle olmaz daha hoşgörülü davranırlar birbirlerine.malesef benim forumda yakın zamanda açtığım konulardan biriside istanbul ve çevresindeki arkadaşlarla tanışma organizasyonu ile ilgiliydi.oradada söylediğim gibi balık tutmaktan önce insanların tanışması için böyle birşey düşünmüştüm.fakat ordada tartışmalar yanlış anlaşılmalar oldu.forumun en büyük eksilerinden biri bu insanları kaynaşrıcı organizasyonlar düzenleyip tanışmalarına vesile olmak.malesef aramızdaki iletişimsizlik böyle kırılma darılma ve sonunda forumu terk etmesiyle sona eriyor.ben seni çok iyi anlıyorum.ve yeni ve güzel resimler ve paylaşımlarını bekliyorum.teşekkürler.

9. arkadyan

arkadyan LEVENT ÇELİK

En İyi Avı:
    çupra..2.4 kğ
    Herkese derin sevgi ve saygılarımla..Yukarıda yazılanları baştan aşağı okuduğumda üzüldüm..Haklı haksız ayırımına girmeyi düşünmüyorum benden daha büyüklerimin yanında ukalalık yapmakta istemem..Ancak fikrim şudur ki zamanla azalan balık sayısı bu işe gönül vermiş ve gittiği avlardan her seferinde boş dönmeye başlayan hepimizi derinden yaralamış ve gerginleştirmiştir.
    Balık tür ve sayısının çeşitli sebeplerle (azalmaya değil) YOK OLMAYA başladığı hepimizin bildiği bir GERÇEKTİR ve konu artık hepinizin sandığından ÇOK DAHA CİDDİDİR..Bunun çeşitli sebeplerinin olduğu ise yine hepinizin bildiği üzere ortadadır.Bu sebeplerin başında trolcülerin,değişen mevsim etkilerinin,denizlerdeki kirlenmenin vs olduğu ortadayken amatör balıkçıların hatalarının büyük değil küçük bir etken olduğuna inanıyorum.Bence tutulan balığın cetvelle ölçülüp tebliğlerde yazan kurallara uyup uymadığını ölçmek zaten balıkçılık kültür ve ruhuna uyan bir davranış değildir..Sadece dikkat edilmesi gereken bir konudur o kadar..Balıkçılık özünde doğayı korumak doğayla bütünleşmek olan bir gönül işidir ve vicdani kurallar tebliğlerin çok önünde ve daha geçerli olmalıdır..Örneğin özellikle bu kıtlıkta tebliğlerde en az 20 cm olması gereken bir balığı 21 cm olarak tuttuğunuzda hanginiz bu balığı tekrar üremesi için geri salar? Kurala uygun olduğunu bildiğiniz balığı alıp çantanıza koymakmı yoksa bu balığın azaldığını bildiğiniz için tekrar üremesi amacıyla denize salmakmı zevklidir ? Önemli olan soru budur ve herkes bu soruyu kendi vicdanında yargılayıp öyle konuşmalıdır..

Nacizane fikrimi söylemek isterim ki,amatör balıkçıların bilgisayar başında oturup birbirine laf sokmaktan önce yapması gereken çok şeyler vardır ve bence bu konu bizim için EN ÖNEMLİ tartışma konusudur..Bu sitede paylaşılan bazı saçma videolara yüzlerce yorum yapılırken bu amaçla açtığım konu başlığına sadece 3-5 yorum gelmiştir.İş konuşmaya gelince mangalda kül bırakmayanların birazda bu konuya dikkat etmeleri gerekmezmi?

Forumda bütün illerden yapılan yorumları okuduğumuzda gerek kıyı gerekse tekneden yaptığımız avlarda her geçen gün sıfıra doğru gittiğimizi kabul ediyorsunuzda NİÇİN OTURUYORSUNUZ.. Ansızın bir mucize olacak ve denizlerin tekrar balık dolacağınımı sanıyorsunuz? Yada başkalarını suçlayarak (devleti,sahil güvenliği,trolcüleri vs) bir yere varacağınızımı sanıyorsunuz..

Hadi samimiyseniz klavye başında birbirinize girmeyi bırakında NELER YAPABİLİRİZ NELER YAPMALIYIZ onu konuşun..

Yada oturun seyredin böylece her geçen gün tuttuğumuz balıkların resimlerini hikayelerini paylaşıp keyiflenmek varken birbirimize girmeye kalp kırmaya ve tezgahlardan hormon basılmış tatsız tuzsuz balıkları yemeye devam edelim..Saygılarımla..

10. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    levent kusura bakma ama sen balıkları düşünmekten çok kendi balık avlama zevkinin bozulmasından yakınıyorsun...

sen kendi zevkin için bu işin ticaretini yapanlar ekmek yemesin ama ben balık zevkimi tadayım diyorsun...

trol ve gırgıra suç atıyorsun tamam ama bunların bizimle alakası nedir?

biz amatör balıkçıyız onlar ticari... onlar kanunların izin verdiği gibi avlanıyorlar..

amatör balıkçı sanki çok mu masum?

parmak kadar balıkları kovaya atan........

havyarlı balığı bile bile torbasına koyan........

balığı kandıramayınca hırslanıp tırıvırıyı olta takıp atan, sonra taktırıp kopartan, dip yapısını alt üst eden...

15-20 iğneli etik ve ahlaktan yoksun takımlarla balık avlayan....

40 metre kare alana germe ağ çekip, zıpkınla içine dalıp balıkları vuran...

bunları yapanlar amatör balıkçı değil mi? bu nasıl amatörlük, bu nasıl zihniyet anlamıyorum...

seni ilgilendiren amatör kurallar... senin içinde devlet kanun koymuş, amatör balıkçı bunlara uyacak diyor.. ötesi var mı? trol ve gırgır uyuyorda, sen neden uymamakta ısrar ediyorsun?

balık boyu, dikkat edilmesi gereken birşey değil bir KANUNDUR... her türk vatandaşının uyması zorunludur... hiç bir gerekçe kabul edilemez..

biz ilk önce kendi yanlışlarımızı düzeltelim de, ondan sonra trole gırgıra laf atmak kalsın...

11. arkadyan

arkadyan LEVENT ÇELİK

En İyi Avı:
    çupra..2.4 kğ
    Merhaba Caner,sanırım yazımı jet hızıyla okudun..Çünkü benim yazdıklarımdan nasıl böyle sonuçlar çıkardın anlamak çok güç..Ben bu işi ticaret için yapanların ellerinde büyümüş biriyim,ve onların ekmeği benim zevkimden çok daha önemlidir.Kimseyi suçlamıyorum benim derdim kaybolan balık neslini korumak için tekrar eski bol balıklı günlere dönmek için kim hatalı davranıyorsa bunu burdaki yüzlerce arkadaşımla ustalarımızla tartışmak çözüme ulaşmaktır.

Bu yanlışı yapanlar ister trolcüler olsun ister amatörler olsun karşısındayım.Ki kanunlara uymayarak avlanan trolcülerin balığın azalmasındaki EN BÜYÜK SEBEPLERDEN biri olduğunu bilmiyormuş gibi sanki onları savunuyormuş gibi sorular sormanda manidar geldi...Bugün herkes trolcülerin (hepsini kastetmiyorum tabiki) yasak olan mevsim ve derinliklerde uygun olmayan şekillerde balıkları yuvalarıyla yumurtalarıyla katlettiğini herkes net olarak biliyorken ''trolcüler kurallara uyuyor sen niye uymuyorsun'' gibi sorular sormanın bir açıklamasını yapsanda bizde dinlesek..!!

Yazında amatör balıkçıların yaptığı hatalardan bol örnekler vermenide çok manidar buluyorum..

EĞER BALIĞIN AZALMASINDA BİR SUÇLU VARSA BUNDA EN AZ SUÇLU OLANLAR AMATÖR BALIKÇILARDIR diyorum ve bu fikrimde ısrarcıyım..Hangi sözüme bakarak kurallara uymayı reddediyormuşum gibi bir anlam çıkardın..Sirküler veya tebliğler kanun niteliğindedir ve herkes UYMAK zorundadır.Bunun aksine birşey söylemedim,sadece kişinin vicdani ve ahlaki ölçülerinin kanunlardan daha öncelikli olmasını savundum..Hatta bir örnek verdim ama sanırım ben düzgün ifade edemediğim için sen yine anlamadın.!

Ben bütün iyi niyetimle ''Denizlerin tekrar eski bol balıklı günlerine dönmesi için neler yapmalıyız sorunları herkes biliyor ama ESAS ÇÖZÜMLER nelerdir'' diye tartışalım istiyorum.Olayı kişiselleştirmeden ve böyle önemli bir konuda söyleyeceği sözler bulunan diğer arkadaşlarımızın ustalarımızında hakkını yemeden kapatmanı istiyorum..Eğer konuyla ilgili amatör balıkçıları suçlamaktan başka BİR FİKRİN VARSA onu söyle bizde faydalanalım..Saygılar sevgiler..

12. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    iyide dostum bu satırları sen yazmadın mı:

başkası salmaz levent ama sen-o-bu-şu salar... ve internette görüyoruzda, insanlar özendirmek için videoya bile kaydediyorlar... limitlerin çok üstünde balıkların bile salındığına şahit olduk bu sitelerde.. bu adamların günahı ne, doğru birşey yapıyorlar diye karşı mı çıkmamız lazım? başkası salmıyor veya uymuyor diye kanunları bizimdemi çiğnememiz gerekir? herkes çiğnerse, ortada düzen kalır mı? ahlak kalır mı? bohçacıdan ne farkımız kalır...

bu satırdan ne çıkarmamız beklenir, amatörleri en az diyerek neredeyse hiç zarar vermediklerini ama trolcü başta olmak üzere diyerek, iklim değişikliklerini bile ele almışsın...

amatörün kovasına attığı havyarlı, üreme olgunluğuna erişmemiş balıkları alıkoyması mı en az zararı veriyor, sorarım? yoksa gittiği avlakları pislik içinde bırakmaları mı doğaya en az zararı veriyor? bundan büyük zarar mı olur.. balığın üremesini engelliyorsun.. o balık üreyemezse nasıl yeni canlılar oluşacak? sen orayı kirletir, pisletirsen, orada canlı yaşar mı ? sen nasıl pis bir yerde yaşayamaz isen, canlılarında yaşayabileceğini düşünmemen gerekir..

o bahsettiğin trolcü, yasal avlanıyor ve eğer öyle olmasa tekneyi bağlayamaz bile... her gün çıkıyorsa ve dibi sürüyorsa, bilki o yaptığı iş yasal... yasal olan birşeyi nasıl durduracaksın, sen ben, sivrisinek vızıltısından farkısız sesimizle nasıl yapacağız bunu, inanıyor musun buna?

eğer senin gibi inanan çok olsaydı, açtığın konuya da 3-5 kişi değil, av raporları gibi yüzlerce mesajla katılım olurdu... çünkü insanlar biliyor birşeylerin düzelmeyeceğini.. çünkü o bizim elimizde değil...

greenpeace gibi maddi imkanları çok yüksek, hatta arkasında büyük kurum ve kuruluşlar olan bir örgütün bile aylarca süren mücadele, para toplama, siyasilerle görüşme, eylem yapma, işin basına kadar gelmesiyle bir iki balık türünün boy limiti sadece bir kaçsantim uzatıldı o kadar... kaldı ki bu balıkların üreme boyundan bile ufak bir limit... lütfen biraz gerçekçi olalım..

yasal olmayan aktiviteleri sahil güvenliğe bildirir, takibini yaparsın zaten...

bizim sorunumuz bu değil, buradaki sorun amatörlerin kendine bakmaması... hep en masum rollerinde gösterilmeleri... yaptığımız hataları görmezden gelip, yetmezmiş gibi türlü bahanelerin arkasına sığınıp, başkalarına suç atmamız.. yoksa trolün zararlarını bende biliyorum ama amatörün bunun arkasına sığınıp, kendini haklı göstermesinede tahammül edemiyorum..

konuyu açan arkadaş itiraf etmiş zaten bir sürü benimle birlikte avlanan insanlar umursamıyor bile diye.. bir tek ben dikkat etmeye çalışıyorum demiş... ne güzel demek ki adam onların tarafında değil..

sonra bak kanundur diyorsun şimdi ama ilk mesajında bunu yazdın:

tebliğde balık boyları için mezure örneği verilmiş ve ilgili balık türlerinin limitini aşan balıkların avlanamayacağı açıkça belirtilmiş... demek ki ölçmek zorundasın avını... yani senin dediğin gibi dikkat edilmesi gerekmiyor, bu bir KANUN ve uymak zorundasın.. al bak tebliğde örneğinide vermişler, nasıl yapılacağı resimlenmiş:

son olarak eğer merak ediyorsan, evet o tartışmalar geçmişte çok yapıldı, hemde sayfalarca, konusunun en uzman kişileri katıldı, en son Lüferle ilgili açılan bir konu var, zahmet edip bir araştırırsan, özellikle ALİCO abinin açmış olduğu konuyu okumanı ve olayın tartışamadan öteye gitmediğini ve forum sayfalarında kaldığını görebilirsin..

aynı taraftaysak problem yok ama amatör balıkçılarda ak pak değil.... ilk önce kendimize bakalım, sonra başkalarını eleştiririz... daha basit bir santim kuralına bile uymaktan aciziz, kalkmış trolcüye laf atarız... tamam onların çoğunluğunda uymayanlar var buna ama sen bu adamlara birşey demeden önce, kendin bu kurala uyuyor musun? bunu bir sorgularsın yoksa aynı suçu bizde işledikten sonra hiç kimseyi suçlamaya hakkımız yok..

13. arkadyan

arkadyan LEVENT ÇELİK

En İyi Avı:
    çupra..2.4 kğ
    Sevgili arkadaşım birşeyler söylemeye çalışıyorsun ama inan ne dediğin ne tarafta olduğun anlaşılmıyor..Anlaman için biraz daha açık yazayım.Tebliğlerde min 20 cm olan bir balığı 21-22 cm olarak tuttuğunu varsay..bu durumda balığı çantana atman yasal değilmi..Ben diyorumki esas balıkçılık yasal bile olsa bu balığı tekrar denize salabilme ve bundan zevk alabilmektir,amatör balıkçılığın ruhuna yakışanda budur..Amatör balıkçılığın ruhunda yasalardan tebliğlerden önce bu vicdani ruh olmalıdır yazıyorum sen ne anlıyorsun..? Sadece yazdıklarımdan bir cümlenin yarısını alıntı yaparak konuşman ve burdan kanunları çiğnemeyi desteklediğimi buna karşı olduğumu nasıl çıkardığını anlamak imkansız..!!

Konuyla ilgili amatör balıkçıların suçu olduğunu inkar etmediğim halde Israrla ve inatla amatör balıkçıları suçlamanı,trolcüleri aklamaya çalışmanı asla kabul etmiyorum..Yapacak birşeylerimiz olmalı ve bu konudaki İNANÇSIZLIĞIN ve UFKUNUN DARLIĞI senin sorunundur..Şikayetini sahil güvenliğe bildirip takibini yapmak gibi müthiş !! fikirlerinide okudum..Evet benim sesim tek başıma kısık çıkabilir,ama beş on yüz kişinin sesi gürdür.Benim konuyla ilgili fikirlerim var ve gelen diğer mesajlardan sonra onlarıda yazacağım.Sen ve senin gibi düşünenler oldukça zaten savaşı baştan kaybetmişsin demektir..Greenpeace örneğine bakarken bir cm bile olsa bir başarı olarak bakacağına sadece küçümser bir gözle bakmanıda esefle kınıyorum..Çünkü onlar senin gibi oturup eleştirmekten ve inançsız olmaktansa en azından birşey başardılar..

Geçmişte yapılan tartışmalardan bir sonuç çıkmaması elbette üzücüdür,ama siteye bu tarihten sonra üye olan ve balıkçılığın o güzel ruhunu yeni yeni kazanmaya başlamış yüzlerce genç arkadaşın umutlarını kırmaktasın..Üstelik o bahsettiğin tartışmalarıda okudum ve bende bilmediğim şeyleri öğrendim.Balık konusundaki üstün ve gerçekçi bilgilerini kendine saklarsan en azından konuya bir faydan olur..Sana kalırsa bu konuyu hiç tartışmadan kapatalım gitsin..Çünkü hiçbir sonuç çıkmayacak sanıyorsun..Oysa ben buraya yorum yapacak diğer arkadaşlarında fikrini almak,en azından yeni katılmış arkadaşları bilgilendirmek,reel sonuçlar ve çözümler üreteceğimize inanıyorum..Tabi sen susup sırayı başkalarına bırakma nezaketini gösterirsen..

Son olarak eğer gerçekten yapıcı bir fikrin varsa söyle tartışmaya devam edelim.Ama fikir diye öne sürdüğün şey susup kaderine razı olmak ve birşeyler yapmaya çalışan insanların umutlarını örselemekse seni gayet iyi anlamış bulunuyorum..Aynı fikri defalarca tekrarlaman anlamsız ve boştur..

Ben hala tüm iyi niyetim ve inancımla bu sitedeki arkadaşlarım ve ustalarımla birlikte değiştireceğimiz şeyler olduğuna inanıyorum.Eğer yorum yapan fikir beyan eden olmazsa SEN KAZANDIN demektir.O zaman susup balık yok diye ağlamanın anlamı olmayacaktır.Ama burdan tartışarak birşeyler yapabilirsek sende oltalarını bırakıp trolcülüğe başlayabilirsin..Saygı ve sevgilerimle..

14. yesil353

yesil353 tayfun

Herkeze merhaba bu ingiliz adasını çok met ettiler nerdedir acaba ıldırda oldugunu biliyorum ama internette bulamadım yardımcı olurmusunuz

15. fztyasin

fztyasin yasin özkan

iyi günler arada ıldıra gelen amatör balıkçıyım acaba tekneniz kaç kişilik bi de fiyat ne kadar öğrenebilirmiyim? genelde iki arkadaş balığa çıkıyoruz büyük teknelerde kişi sayısı çok olduğu için sorun olmuyor sadece ikimiz başka gruplara katılıp avlanabiliyoruz sizde de böyle bir imkan var mı acaba? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler bir de iletişim için telefon numarası verebilir misiniz? iyi çalışmalar dilerim

16. fztyasin

fztyasin yasin özkan

özel mesaj yazamadığım için buradan yazdım özel mesajla cevaplarsanız çok memnun olurum teşekkürler

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.