Ildir Raporu Ve Akin

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Arkadaşlar çok güzel av yapmışsınız. Candan tebrikler. Her zaman derim Mercan'da bizim Çeşme'nin üstüne yok diye..:):)

2. madem öylede niye foçaya gittik be abiii..;)

3. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Çipura için bittabi.. ( Düşünsene 20 şer tane tuttuğumuzu dün orda.. Bu siteyi patlatırdık valla..)
    Umut fakirin ekmeği, ye Memet ye... İşte bunun için gittik...:D :D

Mutlu'ya söyleyelim, bir hafta da oraya gideriz..:)

4. Matchbox

Matchbox

Hocam Sarosa ne dersiniz? Yaza resimleri yarıştırırız artık...:)

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Saros'ta Mecidiye'de 1972 yılında Mırmır avlamıştım. Bu güne kadar bir daha gitmek nasip olmadı Serkan. Bu yaz orada bir balık organizasyonu olursa atlar arabaya gelirim.. Ve de çok isterim orada bir kez daha avlanmayı..
    Kısmet..:rolleyes:

6. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sevgili cihangir abi bu sene ıldırı tavsiye ediyorum ozellikle hava kararırken cekilen karagozler çipralardan daha buyuktu :) arada çiprada geliyor ama tek tuk bende 3 tane vardı karareis yarımadasıyla toprak adanın yaklasık 1 km onunde cok gusel mercan alıyoruz baya iri patlak goz ile normal mercan alındı bir sonrakine org. beraber olmak dileğiyle

7. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Mutlu kardeşim, dün avda iken sen Bülent'i telefon ile aradığında ve iyi balık olduğunu söylediğinizde ben de bir sonraki organizasyonu Ildırı'da yapalım demiştim onlara. Yani ayni şeyler aklımızdan geçmiş. Ben de tanışmayı çok isterim. En kısa zamanda gerçekleştiririz umarım. Sağlıcakla kal..

8. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    tam o an ne oldu abi ben 2 li mercan cekiyordum makineyle balık suyun ustune gelmek uzreydi telefon calınca yana dondum bu arada olta gelmiş fırdondu ben hala cekmeye calısınca kamısın ilk yuzugunden olta koptu 2 li mercan dustu b.abi 2 mercan borclu bana :D insallah abi bende tanısmayı cok isterim

9. Matchbox

Matchbox

Bu yaz beklerim Bülent Abi...:)

Son düzenleme: 14 Kasım 2006
  10. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Arkadaşlar bende kendi resimlerimi ekleyeyim. Dünün en şanssız adamı kendimi sayıyorum. En büyük balık belki bendeydi ama en az balık da bendeydi :D: 2. resim de Ildırın gece karanlığında çekildi. Gözle hiçbirşey göremiyorduk ama Mutlunun yardımı sayesinde makinemizin yeteneklerini test etmiş bulunduk.

11. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Berke kendini yabana atma. Koca sivriburunu atmışsın kovaya..:) Gece manzarası da çok güzel. Bir başka avda şansının daha bol olması dileği ile..

12. AKIN74

AKIN74

Berke 2.resim gerçekten müthiş çıkmış, Tberikler...;)

13. Wolverine

Wolverine Berke

Favori Kamış:
    Shimano Alivio BX 420
    Favori Makine:
    Shimano Beastmaster 7000 XTA
    En İyi Avı:
    Henüz avlamadığım
    Teşekkürler sağolun. Haftaya bu maçın rövanşı da var :D

14. yalcinicli

yalcinicli

Hadi hadi birak simdi 2 li mercani Mutlu. Sen kacir araba gibi baligi da mercana takil yani. :(

Arkadaslar ne olur, fotografa resim demeyin ya...
    Resim cizilir, fotograf cekilir.;)

15. mutlu akın tebrikler boşunuz yok..;)

16. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    valla yalcin abi balik haikatten buyuktu akin ve naile verdim sonra kimse inanmaz diye onlar yazsin balik hakkinda yorum :) bu arada bir sonraki seferde 1 mercan senden 1 mercan bulent abiden alirim odeşiriz :D

17. Look2Me

Look2Me Enes EKİZ

En İyi Avı:
    95 cm Turna
    Tebrikler hocam güzel av olmuş.

18. AKIN74

AKIN74

İlk önce Mutlu'nun bu ne ya dediğini işittim, herhalde irice bir şeydir diye düşündüm fakat misinanın elinden uzadığını farkettim, daha sonra mücadelesine Nail'de katıldı, bu arada etrafımızda yaklaşık 5 metre ara ile bağlanan diğer teknelerdeki oltacılarda ne olduğunu anlamak için bizi izlemeye başladılar, zaten orası o gün tam bir çarşamba pazarı gibi olmuştu...:eek: ( "Nitekim orada fazlada kalmamıştık...:( "
    Bende Nail'e yardım etmek için oltaya asıldım, ama çekiş müthiş derecede kuvvetliydi, tutmak ise imkansızdı, daha sonradan sağ işaret parmağımın misinadan derince kesildiğini sızlayınca anladım...Yanımızda ki tekneden banada büyük bir şey vuruyor deyince anladık ki balık geziyor ve takımları birbirine sokuyor, ellemeyin dememize rağmen diğer taraftamızda duran oltacılarında takımlarının karıştığını farkettik...Onlarda asılınca takımlar tamamen karışmış oldu, yan tekneden birinin bu irice bir istavrittir demesine Mutlu kardeşim öyle bir cevap verdi ki bizim tekne tamamen koptu, " yok bu irice bir istavrit değil olsa olsa karides palazı'dır" :p :p :p
    Herkez asıldıkça asıldı, biz serbest bırakın dedikçe daha da asıldır ve malum sonuç meydana geldi, artık vuruşları alamıyorduk...
    Aslında bana göre bu durumda olması gereken takımı karışmayan toplayacak, takımı karışan ise hemen bedenini kesecekti, en azından balık yordurulacak kaçsada kendi imkanı ile kurtulacaktı bana göre yazık oldu....ikaz etmemize rağmen nafile dinletemedik...Sonuçta ne oldu herkesin takımı yine kopmuş oldu, baştan kesilseydi her şey daha da farklı olabilirdi...:)
    Nasip değilmiş, sağlık olsun dedi Mutlu, bizlerde öyle, İnşallah başka bir zaman başka yerlerde bize, sizlere, hepimize bir gün nasip olur...:)
    Kalın Sağlıcakla..........

19. yalcinicli

yalcinicli

Akin cidden ates basti yani. Buyuk bir olasilikla kulaklarim bile kizardi.
    Yapilir mi bu yahu ?
    Yazdiklarinin, bu gibi bir durum karsisinda neler yapilmasi gerektigi adina, onemi buyuk.

Isin kotu yani, hayvanin agzinda bir igne, hadi igne cok da onemli degil de ardinda uzun bir suru misina ile dolasiyor olmasi.
    Bu kosullarda pek uzun yasayacagini sanmiyorum.

Icimden baligin sinarit oldugunu soyluyorum ama yine de bilinmez.
    Heycanim hala gecmis degil, sanki oltayi tutan benim. :D

20. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    tebrikler abilerim ........:D:D:D