Ilk Avim Hem De Zipkinsiz :)

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında babacakka tarafından paylaşıldı.

1. babacakka

babacakka Murat Turan

Favori Kamış:
    OLTA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    YAYIN 12 kg,LEVREK (DENİZ)2-3 kg
    Yazdığım anılar beğenilince ben de gaza geldim.Yücelustanın ilk levrek macerasını okuyunca beninde ilklerim gözümde canlandı.Umarım bunu da begenirsiniz.Evet sene 1982 ya da 1983 neyse babam o dönemde bodrum'da meteoroloji müdürü.iyi bir karne hediyesi olarak zor bela aldırdığım bir maskem var o kadar.çok istememe rağmen zıpkın ve paleti babam alamamıştı (malum adam memur ve o zamanlar bunlar cok pahalı).neyse ben de çevremde dalan abilerime gıptayla bakar ilerde bir zıpkın sahibi olup onlar gibi dalabilmeyi,balık çıkarmayı hayal ederdim.o yıllarda bodrum daha şimdiki kadar çok meşhur ve malesef beton yığıntısı değildi.Rahmetli ZEKİ Müren her sabah evinin önünden sürat motoruyla adamlarıyla beraber bardakçı plajına gider gününü orada geçirirdi.bodrum'da herkes birbirini tanırdı.neyse bende yeni maskemle hergün dalar önüme çıkan koca koca balıklara hasetle bakar bir sonraki yaz zıpkınla dalıncağım günleri iple çekerdim.uzatmıyayım.maskemi alalı daha 1 hafta olmuştu.bir haftasonu babam hadi hazırlanın yarın yatla günlük geziye gidiyoruz dedi.Tabi ben inanılmaz sevindim.sabah saat 08:30 gibi yat açıldı.ilk durak karaadaydı.şimdi orası nasıl bilmiyorum ama orada mağaranın önünde eski bir havuz vardı.2 metre falan derinliğinde.alt kısmı denizle bağlayan bir delik vardı.ilk oraya baktım içi kolum kadar kefal kaynıyor,tabi benim elimden de bişey gelmiyor.ben de açıldım.(tabi en fazla 3 metrelere dalabiliyom)kıyıya paralel yüzerken dipte bir ışıltı fark ettim.biraz dikkatli bakınca bunun büyük bir salça kutusu olduğunu fark ettim ama ilginç olan içinde çok güzel deniz kabukları var ve ışıl ışıl parlıyordu.hemen daldım ama o da ne...!!!benim deniz kabukları bir ahtapotun vantuzlarına yapışmış ahtapotta kutunun içinde öyle keyif yapıyor.kutuyu sarsmadan elime aldım ve kalbim küt küt atarken ben de kıyıya son sürat yüzüyorum tam kıyıya geldim kafamı sudan cıkardım benim ahtapot baktım kutudan cıkıyor.bende bir yandan feryat figan bağırdım bir yandanda elimdeki kutuyu kıyıya fırlattım.tabi benim bağrışıma bütün ahali toplandı.zavallı ahtapot benim gibi usta bir balıkçıyla(?) karşılaşınca şaşırdı tabi (!) :)neyse oradaki bir abinin yardımıyla ahtapotun kafasını cevirdik.siz bendeki havayı bir görseniz.elimde ahtapot o gün havamdan teknede kimse yer bulamadı.)bu benim maskemi kullanarak yaptığım ilk avdı..hey gidi eski günler...şimdi ne zaman bir ahtapotla karşılaşsam aklıma bu ilk avIm gelir...sağlıcakla kalın arkadaşlar.

Rastgele