Ilk Balik Maceram

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında KAYIN_CARP tarafından paylaşıldı.

1. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    iLK balık merakım bundan tam 9 yıl önce başladı bir pazar günü kahvede tabiri caizse sineklenirken balıkçı bir abim seni balığa götüreyim dedi oltam yoktu balıkçıdan gidip 4tane dip oltası aldım abilerim büyük balıkçı ya bunlarla olmaz dediler anlamadığım için tamam dedim balğı gittik oltaları atıyorlar ben attamadım yardım ettiler yem ise ekmek hamuru sen dediler uzakdur oltaları karıştırma bir parca hamur oradan uzaklaştım 3 atımdan sonra hamur bitti ileride 2 genç çocuk balık tutuyor onlarla konuşurken mısır tarlasının içinden sesler geliyor gençlere dedim bu ses ne balık dediler balık mısır tarlasının içinde ne arıyor cuvalla orayı koyduk dediler bakmak için yanına gittiğimde ozamana kadar gördüğüm en büyük aynalı biri 7-8 kg cıvarı diğeri ise 5 kg dı onlandan yem istedim bana rakılı mısır aldım ya dedim balık ları sarhoşmu yapıcam diye düşünürken 2 oltaya rakılı 2sidede süt mısır takıp attım çok geçmeden ziller çalmaya başladı ellim ayağım birbirine dolaştı gençler yardım ettiler aynı anda 4 oltadan 1kg ve üzeri 4 balık çıkardım sanki memesine kaybedip bulan çocuk gibi sevindim ozamandan sonra balıkçı oldum ben onlara ozaman bir yem attım ve halen atıyorum böyle bir zevk olamaz

2. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    :) peki rakılı olan mı, süt mısırmı daha çok iş yaptı üstad?

3. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    merhahaba KAYIN_CARP bu güzel hikayeni bizim ile paylaşman ne güzel zaten hepimiz de aynı şeyleri küçük faklar ile yaşamadık mı ! İnşallah sezonda daha büyüklerini yakalaman dileğiyle. Oltaların boş kalmasın .''bu arada dikkat et balıkları alkol bağımlısı yapma.:D '' sevgiler rastgele

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    gerçekten güzel anlatmışsın sanırım balıklar rakılı mısırların tadına bakmak için atladılar oltaya(rasgele):) :) :)

5. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    çok güzel bir anı abi paylaştığın için sağol...

6. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    hoş bir anı

sevgili KAYIN_CARP,bize böyle değişik bir anı anlattığın için teşekkür ederiz. Hayatta aklıma gelmezdi rakı-mısır-ve sazan bir arada.:D :D :D Bu arada kırklarelinden üye olan balıkçılar giderek artıyor.Yakında bizde kırklareli team kurma konusunda bir girişimde bulunmalıyız!:)

7. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    evet sayın hocam iyi bir fikir, sezonda bu işi halledelim. rastgele;)

8. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    kayın carp ın bahsettığı süt mısır kavanozun içine koyup içine rakı ilave ediliyor ben de aynısını kullanıyorum senelerdir malum haziran ayında süt mısır bulmak çok zor olduğundan bir onceki seneden yapılan mısırlar ile avlanıyorum

9. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    sevinç ve hüzün

2 yıl önce Evciler göletine balığa gittim hava güzel şansa gölette benimle birlikte 6 kişi vardı o gün kendimi çok şanslı hissettim kendi kendime çok şanslıyım diye düşündüm oltalarımı hazırlayıp oltalarımı atıcağım yeri mısırla yemledim ve attım hava o kadar güzeldiki resmen büyülendim o güzelliği arkadaşımız carpanler ın görüntü resmine bakın ve ne kadar doğru olduğu anlarsınız her neyse 1 saat oldu hiç tık yok canım sıkıldı sürekli yanımda kasnak olta bulunur onlarıda gölete attım ben hep makaralı oltalardan cın sesi beklerken kasnaktan zil sesi geldi orayı doğru yöneldim 2 ci zillde kasnak abartısız 2 metre yukarı fırlayıp göletin içine gitti ben arkadan bele kadar suya girdim kasnağı çıkardımöyle kuvettli çekiyordu ki ben çekiyorum o çekiyor yarım saat uğraştıktan sonra balığı kıyıya getirdim kıyıda öylece duruyordu besbelli yorulmuştu yavaş hareketlerle yaklaştım abartısız 7-8 kg çivarında pullu sazandı kepçe ufak nasıl çıkarıcam diye düşünürken suya girip çıkarayım dedim yanına yaklaşıp elimi altına doğru soktum bu arada kızımda kasnağı sıkıca tutuyordu tam tutuğumta kuyruğunu yere çarptırdı ve misineyi koparıp kaçtı o gün akşama kadar aynı yerde kasnağın başından ayrılmadım ama nafile kaçan balık büyük olur gittiiii neyse o gün yine 1 kg çıvarında balık tuttum ama halen gözümün önünden gitmiyor hepinize rasgele inşallah sizleri sıkmamışımdır.hepinize bol şanslar rasgele.

10. simendifer

simendifer Sennur

Hımm demek önce sarhoş edeceğiz :rolleyes: e tabi balıklar da kendilerine yakışanı biliyorlar :p Hikaye için teşekkürler arkadaşım, paylaştığın için sağol :p

11. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    cevap

evet sarhoş edicenki oltaya geldiğinde bizlere zamet olmasın :D

belki size saçma gelebilir ! ama süt mısır olmadığında ne yapıcaksınız ?
    biliyorsunuz ki aynalı sazan kokuya duyarlı bir balık süt mısır olmadığında en masrafsız ve enkolay bulunan şey rakı

12. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..

Bu balık malzemesi satanlarda hazır bulunanlardan değil sanırım. kendiniz mi yapıyorsunuz? 1 sene bekliyor rakıda anladığım kadarı ile.. demek sazan anoson kokusunuda seviyor:) obur hayvan:))) ama damak tadı gelişmiş. takdir etmek gerek:)

13. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Balık malzemesi satanlardakiler sodalı mısır evet bunu kendinizde yapa bilirsiniz kullanmak için en az 3 ay gerekli fazlası mısırı eritiyor

14. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    unutmadan sirşey daha ilave edeyim kuru mısırı yumşayıncaya kadar kaynatın yumşatıktan sonra kavanoza dolturup aldığınca rakı ilave edin size süt mısır çıkıncaya kadar yeterli olucaktır. saygılar

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    balık malzemesi satanlarda da var fakat yarısından fazlası yaralı mısırlar dolayısıyla suda fazla dayanıklı değıller kayın carp ın dediği gibi de yapılabılır kuru mısırı kaynatıp yumuşayınca kullanılabılır
    ben senelerdir kendim yapıyorum mısır konservasını çakı ile tek tek çıkartıyorum mısır tanelerını yaralanma olmasın dıye genelde uzun yıllar dayanması için de rakı koyuyorum içine bu sene test amaçlı viskili ve şaraplısını da yaptım damak zevki bıraz daha fazla gelişmiş sosyete sazanlarına özel:D :D

Son düzenleme: 7 Mayıs 2006
  16. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    :) Valla harikasınız.Ben bulsam kendim tüketirim.Alıştırmayın arkadaşlar şunları alkole,bak sonra çok uğraşırız.Yesin mısırı neyine yetmiyor. :) Başımıza birde Sosyetik sazan türeteceksiniz,sonra uğraş dur...bak benden söylemesi...:D :D

17. teomanturker

teomanturker

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    yayın
    vay uyanıklar vayyyy !!!!!!!

bunca senedir balıkcılık yaparım böyle şey duymadım
    gecen zaman içerisinde benimde göl balıkcılığım olmuştu
    her zaman canlı yemi tercih etmeme rağmen
    bazen hamur mısır ve küspei denemişliğim olmuştur
    ama bu tarzlar beni hiç bir zaman tatmin etmemiş olup
    daima canlı yemi tercih etmişimdir ve yarım solucanla bile
    kocaman sazanlar yakaalamışımdır
    ne zaman göletlere heryeme burnunu sokan kızılkanat ve turnaları musalat etttiler ve solucanla sazan yakalıyamaz olduk
    işte bende ozaman göl balıkcılığını bıraktım
    çünki ben hangi balığı tutmak istiyorsam ipimi çektiğimde o balığı oltamın ucunda görmek isterim
    ne yapalım bizi ve sizleri bu tip balık avlamaya mecbur eden su ürünleri utansın
    yinede ayranımdan fedakarlık edip şimdiden sizin o sihirli iskirinizi hazırlayıp
    bir sene son rayı bekliyeceğim tabiii ömrüm yeterse...

sevgili dostum büyük bir heyecanla kaçırdığın o kocaman balık için hiç üzülme
    işte amatör ruhlu balıkcılığın özü budur
    balığı kaçırmak önemli değil mühim olan o andranelinin yükselmesine sebep olan olayı yaşamış olman en güzel olay
    vede tecrübe kazanmak birdahaki sefere oltalarını hazırlarken büyük balık yakalıyacakmış gibi üst limitlerde olta düzenekleri hazırlamaya şimdiden başlamanı tavsiye ederim oltan balıksız kalmasın rasgele TOM AMCA

18. ağzına sağlık :D

19. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    Merhaba

Nasılsınız ben sitenize yeni üye olan balık meraklısı biriyim tanıştığımıza sevindim rastgele

20. KAYIN_CARP

KAYIN_CARP

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    AYNALI SAZAN 3,5 KG
    sevinç ve hüzün

sevinç ve hüzün

================================================================================

2 yıl önce Evciler göletine balığa gittim hava güzel şansa gölette benimle birlikte 6 kişi vardı o gün kendimi çok şanslı hissettim kendi kendime çok şanslıyım diye düşündüm oltalarımı hazırlayıp oltalarımı atıcağım yeri mısırla yemledim ve attım hava o kadar güzeldiki resmen büyülendim o güzelliği arkadaşımız carpanler ın görüntü resmine bakın ve ne kadar doğru olduğu anlarsınız her neyse 1 saat oldu hiç tık yok canım sıkıldı sürekli yanımda kasnak olta bulunur onlarıda gölete attım ben hep makaralı oltalardan cın sesi beklerken kasnaktan zil sesi geldi orayı doğru yöneldim 2 ci zillde kasnak abartısız 2 metre yukarı fırlayıp göletin içine gitti ben arkadan bele kadar suya girdim kasnağı çıkardımöyle kuvettli çekiyordu ki ben çekiyorum o çekiyor yarım saat uğraştıktan sonra balığı kıyıya getirdim kıyıda öylece duruyordu besbelli yorulmuştu yavaş hareketlerle yaklaştım abartısız 7-8 kg çivarında pullu sazandı kepçe ufak nasıl çıkarıcam diye düşünürken suya girip çıkarayım dedim yanına yaklaşıp elimi altına doğru soktum bu arada kızımda kasnağı sıkıca tutuyordu tam tutuğumta kuyruğunu yere çarptırdı ve misineyi koparıp kaçtı o gün akşama kadar aynı yerde kasnağın başından ayrılmadım ama nafile kaçan balık büyük olur gittiiii neyse o gün yine 1 kg çıvarında balık tuttum ama halen gözümün önünden gitmiyor hepinize rasgele inşallah sizleri sıkmamışımdır.hepinize bol şanslar rasgele.