Ilk çipuram...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında şanslı_balıkcı tarafından paylaşıldı.

1. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    Tıvrı gibi cani olanşeylerden hariç tüm avmalz...
    En İyi Avı:
    çipura 3 kglik ,ortalama 1,4 kglikdee levrek ,750 -500 gr arası kefal
    oltamı aldığımdan 7 günsonra okumanın ve hevesin deneyimiyle kendime hemen hemen tüm malzemeleri almıstım..

Okuyup bulduğum tekkancalı bir düzenekten yararlandım balıkçının bire bana sübyemidir birsey vermisti bende onu kare kesip kancaya taktım :confused: 5dk-10 dk -40-dk derken 1 saat oldu tam makinayı tapluyacakken zong diye birses :eek: kamışım yerde zil çangır çangır calıyor ... hemen elimle kavradım balığın çekisinden buyuk olduğu anlasılıyordu ilk orta bir güçle asıldım bu asılısım kancanın daha derine girmesini sağladı kamısımın ucu 2 büklümdü 15 dkde cektim ağzının yırtılmaması için ... çektiğimde gözlerime inanamadım ortalama 850 gr gelen bu çupra benim morel kaynağım olmustu:cool:

Son düzenleme: 21 Ocak 2007
  2. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    yoo hiç aklıma gelmedi resim cekmek bundan sonra cekm ok

3. ellerine saglik oguz, şansin hep bol olsun :)

4. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    İlk çipuran buysa...
    Kutlarım :)

5. sporcular

sporcular

valla tebrikler
    benim ilk çapuramdan daha:D

6. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tebrikler, ellerine sağlık. Şansın bol olsun.

7. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    valla şanlı çocuksun vesselam :p
    tebrikler şansın hep daim olsun:) :)

8. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Çok güzel bişey yaşamışsın Oğuz'cum. Çupra yakalamak çok zordur. Afferin sana :)

9. noche35½

noche35½

Favori Kamış:
    Olta
    Aferin Oğuzcuğum,
    Çipura yakalamak belli bir maharet ve şans ister.Daha acemilik zamanlarında böyle bir tecrübe tatmak senin için mükemmel birşey.İnşallah şansın nasibin hep böyle açık olur.
    Rastgele.

10. hasretim03

hasretim03

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan 7 kilo
    Bu yaştaçok iyi bir başlangınç yapmışsın. tebrikler. Desene sanada bulaştı artık

11. reha

reha

Favori Kamış:
    DAM 160 ATP, MUSTAD 1522 NO:6,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1.5 kg. levrek
    şansin Hep Böyle Daim Ve Büyük Olsun...

12. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Ortalama 3 kglik bu balığı 12 yasında bir çocuk çekti:D

3kg lık bubalık çpura okul bosken ödevleri yapıp gidem dedimm 3 gün tatil bana yaramıstı bende yemi iğneye takıp hayde rasgelee dedim attım:rolleyes: tam tamına 30 dk geçti satim did did did etti sabaın saat 7 si oldu pattt diye birses :D aman dedim:eek: tam 20 dk de cektim ogüm kamısımın halini görmeliydiniz çekerken makina çıtırdıyıp benm aklımdanda su soru geçiyordu:confused: ya kaçarsa ya perişan olursam diye düsünüodum :p 15 dk geçtmiş nasıl:confused: balık bir gözükmüstü ama ben kalpten gidecem balığıçıkarsam tepincek ama yedekte tuttuğum 3lü kncayıda sallanırken boğasına taktım bir süre felc olduğuna eminim biri 0.100mm diğer o.30 mm iple o balığı cektm ve dünyalar bnmoldu... orada herkez beni tbrk etti ve ilk kiloluk balığımı cekmistim

13. şanslı_balıkcı

şanslı_balıkcı

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    3 kglik çuprayıda ben yakaladım bakn

14. suates

suates suat ateş

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    fangri
    helal sana oğuz arkadaşım!!!!
    haydii kim tutar seni aslanım benim

15. afet

afet

:) Aferim sana Oğuz, güzel bir balık yakalamışsın, daha iyilerinide yakalayacaksın buna eminim, ,tebrikler rastgele,
    Bu arada yazında birçok eksik, yanlış ve imla hataları gördüm, en kısa zamanda bunlarıda düzeltirsin umarım ;)

16. [​IMG]

3kg lık bubalık çpura okul bosken ödevleri yapıp gidem dedimm 3 gün tatil bana yaramıstı bende yemi iğneye takıp hayde rasgelee dedim attım:rolleyes: tam tamına 30 dk geçti satim did did did etti sabaın saat 7 si oldu pattt diye birses :D aman dedim:eek: tam 20 dk de cektim ogüm kamısımın halini görmeliydiniz çekerken makina çıtırdıyıp benm aklımdanda su soru geçiyordu:confused: ya kaçarsa ya perişan olursam diye düsünüodum :p 15 dk geçtmiş nasıl:confused: balık bir gözükmüstü ama ben kalpten gidecem balığıçıkarsam tepincek ama yedekte tuttuğum 3lü kncayıda sallanırken boğasına taktım bir süre felc olduğuna eminim biri 0.100mm diğer o.30 mm iple o balığı cektm ve dünyalar bnmoldu... orada herkez beni tbrk etti ve ilk kiloluk balığımı cekmistim

Okuyup bulduğum tekkancalı bir düzenekten yararlandım balıkçının bire bana sübyemidir birsey vermisti bende onu kare kesip kancaya taktım 5dk-10 dk -40-dk derken 1 saat oldu tam makinayı tapluyacakken zong diye birses kamışım yerde zil çangır çangır calıyor ... hemen elimle kavradım balığın çekisinden buyuk olduğu anlasılıyordu ilk orta bir güçle asıldım bu asılısım kancanın daha derine girmesini sağladı kamısımın ucu 2 büklümdü 15 dkde cektim ağzının yırtılmaması için ... çektiğimde gözlerime inanamadım ortalama 850 gr gelen bu çupra benim morel kaynağım olmustu

ayni fotoğrafa iki ayrı sayılabilecek yorumu.. yorumsuzca ortaya koyalım.. tebrikler canım kardeşim sana ve hocalarına..:)

soru şu:
    neden kare..??

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ocak 2007
  17. feyyaz

feyyaz

Favori Kamış:
    turna fresh 3,90 okuma
    En İyi Avı:
    Lufer
    Çök iyi savaşçısın helal olsun.

18. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    aferin oguz. bırak baslangıcı nice yetiskin tanırım nasip olmamıstır cipura.helal.

19. iboonline

iboonline

Aynı yaştayız ama nedense sen benden daha şanlısın:D neyse şansın hep yaver gider inşallah.bu arada süpermiş benim en büyük balığım 350 gıram bi türdü ama unuttum.tabi deniz ayrı.bende 2 gün sonra issallah.

20. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    gördüm ama gözlerime inanamadın :D tek başına tuttuysan eğer helal olsun,tebrik eder gözlerinden öperim:)