İlk defa balığa çıkıcam, yardım bekliyorum

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Yasir tarafından paylaşıldı.

1. Yasir

Yasir Muhammed Yasir

Öncelikle selamünaleyküm abilerim,kardeşlerim.Başlıkta söylediğim gibi hayatımda ilk defa balığa gidicem, kendimce biraz araştırma yapıp epeyce temel bilgiye ulaştım ama mera olarak istediğim gibi bir yer bulamadığımdan, bulsam da orda hangi balık çıkar ne tür yem kullanmak lazım bilmediğimden üye olup sizlerle tanışma ve sizlerden öğrenme ihtiyacı hissettim.
    Lafı fazla uzatmadan konuya gelirsek; ben denizde kıyıdan surf avı yapmak istiyorum. Lineaffe turnafresh 4.20 telespin kamışım ve Ryobi ecusima 8000vi makinem var. Genel olarak bi olta takımı nasıl hazırlanır, köstek, iğne, fırdöndü kurşun v.s nasıl bağlanır bunları bir youtube kanalından öğrendim ve evde uyguladım yapabiliyormuyum diye, elhamdülillah bir sorun çıkmadı. İstanbulda gece 03:00-04:00 gibi çıkıp avlak yerine vardığımda ateş yakıp çay demliyebiliceğim, tabiri caizse kafa dinlemelik bir mera arıyorum. Balık tutmak elbette istiyorum ama asıl gitme sebebim bu değil, kafa dinlemek. Ama bu dinlenmenin yanında balık tutmak da istediğimden sizden bilgi almak istiyorum.
    Sorularım şunlar;

1- Bildiğiniz bu minvalde meralar var mı ?
    2- Bu kış aylarında (şubat mart nisan) bu meralar da hangi balık çıkar ?
    3- Hedef balık için hangi yemi ve iğneyi kullanmalıyım ve misina seçimim ne olmalı (fluorocarbon 0.35 0.30 0.25 elimde mevcut olanlar) ?
    4- Nasıl bi olta takımı olmalı (kıbrıs oltası, gezer kurşunlu dip oltası,yılan dili v.b) ?

Soruların her birine ayrı ayrı cevap verilirse gerçekten bu kardeşinizi çok memnun etmiş olursunuz. Biraz hazırcı gibi görünüyo olabilirim ama gerçekten kafam allak bullak oldu internette site site dolanmaktan.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Selamünaleyküm.

Not: Forum kültürünü fazla bilmediğimden konuyu yanlış yere açtıysam affola. Belirtirseniz düzeltmeye çalışırım inşaallah.

2. Muhammetzorel

Muhammetzorel Muhammet

Hiç unutmam ilk baligimi koylerde minik derlerde dere balığ yakalamistim bayağıda iyi gecmisti kiremitte yapip yemistim ha bizim koy oltalariydi ben buyuk denizli sehirlerde av yapmadigim icin ama sen buyuk istiyorsan tek tavsiyem gece cik bizim kendi derlerimizde kendi yetistirdigimiz balıkları ben trol yakalıyorum tamamen fantazi

3. Yasir

Yasir Muhammed Yasir

Tavsiyen için sağol kardeşim. Bende gece istiyorum zaten, hatta mera uygun olursa bi hafta sonumu ayırıp çadır açabilirim sahilde :)