İlk denemem

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Leon tarafından paylaşıldı.

1. Leon

Leon

Merhaba Arkadaşlar,

Cumartesi ilk siftahımı yapıyım dedim. İş yerinden bir arkadaşım eşim ve lise arkadaşım Murat (ki oda bu sitenin üyelerinden) Üsküdara olta atmaya gittik. İstanbul'lular Cumartesi havayı biliyorlar. Üsküdardan bir arkadaşım gelmeyin çok soğuk demesine ragmen 10 çapari ve 10 kurşunu alıp soluğu Üsküdarda aldık. Gitmek zaten bi dert idi,trafik deli gibi, ama neyse ulaştık sonunda. Arabayı Feti Paşa korusuna bırakıp tekel binasının önüne gittik. Oraya gitmeden önce Harem yolunu izlediğimizden tüm sahili gördük ve bir tane olta sallayan yoktu. Neyse, biz ilk acemiliğin verdiği heves ve inatla o buz gibi rüzgarda olataları açtık çapari kurşun eller titreyerek taktık ve sonunda oltamı ilk defa salladım valla gide gide 20-30 metre öteye düştü :). Oltayı geri çektiğimde ellerimi artık hissetmiyordum. Aynı hızla herşeyi geri topladık kendimizi Feti Paşa daki sosyal tesislere attık ama oradada oturacak yer bulamadık. Ve eve dönmeye karar verdik 1,5 saatlik tarafik sonrası evdeydik. Eve adımımı atmadan kapıdan malzemeleri bırakıp gittim balıkçıya 4 Çupra alıp, bari bakık tutamadık bari yiyelim dedim.

İlk denemem pek başarılı olmadı :) Ama denemelerim devam edicek. Boğaza gitmek biraz masraflı ama Maltepe sahilinden denemeye devam edicem. Benim oltanın kamışı 3 metre en fazla 100 lük kurşun sallarmış galiba boğaz için değil dedi aldığım balıkçı. 3,5 luk kamış ise Maltepe için değildir dedi. Ben daha önceden 3 lük olandan almıştım kayın biraderede 3,5 luk aldım. Nedense ona ısınamadım değiştirme olanağım olduğu halde yapmadım hata mı ettim bilmiyorum.

Neyse bu hafta sonu böyle geçti artık birdahaki haftaya kısmet...

2. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    ...
    ...
    ... Ercan damarlarına sızan bu gizli hastalığın farkında bile değildi, onu engellemeye çalışan trafiğin bile onun, vazgeçmek için son şansı olduğunun farkına varmamış, inatla gitmişti oltasını atacağı sahile.
    çaparisini takıp kurşunu denize sallaması ile beraber artık yapılacak birşey kalmamıştı onun için; Balıkavı hastalığına yakalanan bir kurban daha insanların gözü önünde titreye titreye sallıyordu oltasını. İlerleyen günlerde üye olduğu forumda yazdığı yazıya şu yorum yapılacaktı:

"Geçmiş olsun Ercan, aramıza hoşgeldin"

;)

3. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    mayayı alan bir daha töbe edemiyor:D küçük bir uyarı size:) :)

4. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Tama bir yerden bulaşmışsın artık bırakmak pek mümkün değil geçmiş olsun diyeyimben size :D
    Ayrıca bende 3.00 alba leader karbon kamış var 130 luk kurşunu bile biraz dikkat ile gayet ileri atabiliyorum. 100 lüğü rahat atar bence.
    sizin şansınız bu mevsimde başlamanız olmuş bence baharı bekleyin biraz çok daha rahat olacak emin olun.

5. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    ERCAN merhaba.....

hadi hayırlısı olsun hepimizin başına geliyor bu tip olaylar....

usta ,acemi farketmiyor sıkma canını ...

RASTGELE.....:)

6. Sevgili Ercan kardeşim,bereketli bir başlangıç olmamış ama yinede olmuş.Denemelerden vazgeçme diyeceğim ama zaten kanına girmiş bir kere, sen istesende bu sevda içini yer bitirir,yerinde duramazsın.Hele birde sudan balığı aldığın zaman sen artık tedavisi olmayan bir balık sevdalısı olursun.

Sevgiyle kal,rastgelsin...

7. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    canını sıkma. bu daha başlangıç ve gayet normal. hele o havada. denemeye devam. umutlar hiç tükenmeyecek.

8. Leon

Leon

Cumartesiki hezimet sonrası pazar günkü hava deli etti beni ne yazıkki misafirimiz vardı. Hevesimide alamamışım zaten,misafir gider gitmez attım kendimi Maltepe sahiline güneş battı batıcak hava yine soğuk dedim balık tutma olasılığım %1 den az ama kamışı sallamazsam bu hafata içi geçmiycekmiş gibi geldi. En müsait yerde iki atış yaptım,birinde yosun çektim :) Üçüncü atışta eşime vardim oltayı (onda heves salsında önümüzdeki hafta sonlarına yol yapıyım) eşim ineyi taktı bir yere bir kaç deneme sonrası 3 iğne ile kurşunu denizde bırakıp oltayı topladım. Pazar günkü denememde böyle sonuçlandı. Kazanç bir tutam yosun, kayıp 3 iğne bir kurşun :) Neyse denizin bana borcu var,karşılığını balık olarak almayı planlıyorum :)

9. grande

grande

Favori Kamış:
    surfcasting kamis,spinning kamis ve el oltasi.
    En İyi Avı:
    mırmır 1 Kg
    yeni hobin hayirli olsun,insallah cok guzel avlar yaparsin.

10. Leon

Leon

İnşallah Nihat kardeş, oltayı atmak zevklide birde balıkğı görme zevkine ulaşabilsem :)

11. amatörötesi

amatörötesi

Favori Kamış:
    2 kamış 2 makina detaylara girmeyelim
    En İyi Avı:
    Kocaman kocaman istavritler
    olur olur o da olur. ben genellikle oltayı çekerken balık çıkarsa acayip şaşırıyorum, hani sanki balık tutmaya değil de sadece olta sallamaya gitmişim gibi. :D

sen bir de ilk balığını tut da ondan sonra gör.

12. Leon

Leon

İnşallah diyelim Kerem... Olta atmak bile çok hoşuma gitti, şimdiden Cumartesi sabah erken kalkar Meltepe sahildeki deniz otobüsü iskelesine gider bir denemede ordan yaparım diye düşünüyorum. Şimdiden hafta sonunu iple çekiyorum :) Nasıl bir şey anlayamadım valla.

Benim anne tarafım Düzceli ara sıra Düzceye gideriz. Düzcede ne çıkar nerede avlanır siteden onu bile araştırdım. Anlıyacağın İstanbulda çok tuttum, Düzceye gidersem orada nereye gidebilirim onu düşünmeye başladım. allah sonumu hayır etsin :)

13. CIneKoP

CIneKoP

Favori Kamış:
    MITCHELL Pro8000/ Lineaeffe 3,90/ + AlbaStar 3,5/ Daiwa GS9/ Misina Kurşun vs ;)
    En İyi Avı:
    Kofana(1990-1998) -Palamut(2006)-Martı(2003 o hala gözküyüzünde;))
    Ercan arkadaşların dediği gibi 1 kere bu işe başladın mı zor kurtulursun :D Havaların biraz daha ısınması lazım ;)

Aaa bu arada eve aldığın çupraları ben tuttum demedin di mi ;)

14. Leon

Leon

Boğazda çapari ile içi temizlenmiş pulları alınmış Çupra tutmak zor olduğundan sadece espirisini yaptım Ümit :)

15. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    yavaş yavaş oda olacak.bu titreme olayını iyi biliyorum.parmaklar tutmuyor acıyor.sen hala balık tutmaya çalışıyosun.birdaha böyle havada çıkmayacam desende ertesi hafta kendini denizde buluyosun.ne diyelim.geçmiş olsun:D
    umarım sende balığı bulursun.hoşgeldin

16. Leon

Leon

Hoşbulduk Burak, umarım en kısa zamanda bulurum...:)

17. hakanozden

hakanozden hakan

Favori Kamış:
    420 3 parça dam black panter //390 linefea tuornement surf
    Favori Makine:
    banax sx3000
    En İyi Avı:
    3,5 kg kalkan
    ilk balıklarını tut sen ondan sonra göreceksin ercan

geçmeyecek bir hastalığa yakalanmışsın geçmiş olmasın :D :D

18. Leon

Leon

Eyvallah Hakan :)

19. MERCAN34

MERCAN34

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    -0 :)
    Herkese Merhaba

Merhaba Balıkseverler. Bende bu pazar hava çok soğuk olmazsa ilk kez balık tutmaya gideceğim, nişanlımla... İki beceriksiz inşallah tutarız bişiler. Aslında denizlerde pek iç açıcı değil ama bi ayakkabı bile tutsak kârdır dimi? Bizim sadece bi oltamız var. Diğerlerinide cumartesi günü temin etmeyi düşünüyoruz. Pazar günüde rastgele :)

20. Leon

Leon

Şansın benden daha iyi olur inşallah Mercan...