iLK HEYECAN

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında EFE42 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    Slm arkadaslar ben araniza yeni katildim cok güzel ve seviyeli bir ortam emegi gecenlere tesekkür ediyorum.Ben balik avciligina nasil sevdalandigimi anlatmak istiyorum umarim basinizi agritmam.Daha önceleri TÜRKIYE de iken hep kara avciligi ile ugrasirdim bir kac yil önce aviusturya ya yerlestim,TÜRKIYE de bulundugum zaman icerisinde tek bir kez balik avina gitmis inanilmaz derecede SIKILMISTIM bir ay öncesine kadarda hep öyleydi ama bir hafta sonu burda ucuz esyalarin satildigi bir yerde dolsirken gözüme bir olta ilisti ve aniden balik avina gitmeye karar verdim hafta sonlari hep evde oturmaktan pc basinda vakit öldürmekten iyice bunalmistim cünkü.oltayi aldim ama karsimda be bir sorun var zannederken birden fazla sorun cikti birincisi ülkenin neresinde balik avlayabilecegimi ve kurallari bilmiyordum sonra bunlari sirasi ile arastirmaya basladim inanirmisiniz sadece belli bir gölde balik avlamak icin yillik avlanma karti almak 500 euro idi ve tabiki buda beni asan bir konuydu derken bir arkadasin calistigi firmada kücük bir gölet oldugunu ve icinde bol miktarda balik oldugunu ögrendim arkadasi arayip gidip gidemeyecegimizi sordum önce yasak azar isitirim filan dedi ama sonunda razi ettimhafta sonu icin hazirlik yaptik.sonunda beklenen gün geldi ve iste göletteydik baliklar suyun üzerinde adeta dans ediyorlardi arkadasim her zaman yaptigi gibi o günde yine göle ekmek atmaya basladi ama iste bi sorun daha komik ama ben daha balik nasil avlanir onu bile bilmiyordum:))) igne kutularinin üzerindeki resimlere bakarak igneye iki adet misir taktim iste bir sorun daha olta nasil tutulur ve nasil atilirdi:)))cok zormus ama inatci kisiligim sayesinde bunada bir cözüm buldum ve sonunda oltayi atmayi basardim ve beklemeye koyuldum baliklar oltamin hemen yanindaki ekmekleri yiyor ama misira dönüp bakmiyorlardi bile aradan bir saat gecti kipirti bile yok sinirden delirmeden önce oltayi toplayip yeniden yeniden yeniden ve yeniden attim ama nafile ne gelen var ne giden.son bir kez dedimve var gücümle oltayi savurdum ve iste ucuzluktan aldigim oltanin kamisi ortadan ikiye ayrildi hala inadim inatti arabamdaki koli bandi ile oltayi yapistirip yeniden attim ve oltayi oraya biraktim gölün etrafinda tur atarken kamislarin arasinda aniden bir hareket oldu merak edip söyle bir baktim bu koskoca bir turna baligi idi (türkce ismini yeni ögrendim fotolardan:)) bana bakiyor ama ben hic birsey yapamiyordum basladim sapanla kus avlar gibi balaiga tas atmaya ve tabiki gitti aradan 3 saat gecti oltam biraktigim yerde duruyordu sonunda inadim kirildi artik eve dönmek istiyordum oltaya dogru yaklastim ama oltanin sadece makarali olan kismi biraktigim yerde görünüyordu diger kismi göle dogru kaymisti birden bir heyecan basti acaba balikmiydi buna sebep oltayi elime alip sarmaya basladim birden makara kilitlendi hem acemilik hemde panikle ne geri sarabiliyor nede ileri birakabiliyordum saskinligim kisa sürdüp ve oltanin kilidini acip salmaya basladim öyle yapmasam sadece makara elimde kalacakti yeniden sarmaya basladim ve yine ayni sey oldu evet bu bir balikti ama nasil bir balik ne kadar büyük hicbir bilgim yoktu uzunca bir süre sonra baligi kiyiya yaklastirdim heyecandan öleceketim nerdeyse bu koskocaman bir sazan baligiydi simdiye kadar böyle büyügünü görmemistim TÜKIYE de balik pazarlarinda satilan en büyügü 1 yada 2 kilo ancakti öyle biliyorum.arkadasimda uzaktan beni panik halinde görünce kosarak gelmeye basladi balik bir suyun üstüne cikiyr sonra tekrar daliyordu tek korktugum sey baligin misinayi koparmasiydi arkadasim baligi görür görmez yanindaki fileyi hemen suya soktu ve ben acemiligindetesiri ile oltaya asildim ve korktugum oldu misina kopmadi ama igne baliktan ayrildi nasil oldu bilmiyorum ama oldu iste ben balik gitti diye kendi kendime delirirken arkadasaim fileyi sudan cikarmak icin cabaliyordu oda ne benim balik filenin icindeydi inanin sevincten aglamak üzereydim baligi hemen disari cikardik arkadasim bir yandan beni tebrik ederken bir yandanda gözlerinden kiskanclik kivilcimlari saciyordu "abi yarin bir oltada ben alacagim "dedi baligi eve getirip tarttik tami tamina 14 kilo idi.simdi arkadasima yalvarmama ragmen yinede beni firmasindaki gölete götürmüyor bilmem niye:))bir sonraki yazimda alabali macerami anlatacagim.

2. carpangler

carpangler

Favori Kamış:
    olta
    Öncelikle hoşgeldin sevgili EFE42. Oldukça monoton başlayıp en sonunda adrealinin arttığı bir macera yaşamışsın.Üstelik ilktuttuğun balık 14kg! Biz yıllardır uğraşıyoruz öyle bir balık yakalayabilmek için. Çok şanslı sayılırsın.Bundan sonra da bu tutkudan vazgeçeceğini sanmıyorum. Daha nice büyük balıklar yakalaman dileğile,rastgele...

3. can

can

Herzlich willkommen EFE42, umarim bu keyifli oratamda güzel vakit gecirir ve tecrübelerinizi bizimle paylasirsiniz..
    Selamlar

4. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    aramıza hoşgeldin efe 42 senin için iyi bir tecrübe olmuş seni tebrik ederim(rastgele):)

5. ruludag

ruludag

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    3.5 SAZAN
    aramıza hoşgeldin efe 42

6. SEMthecarpist

SEMthecarpist

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    SAZAN
    Aramıza hoş geldin EFE42 :) şanslılardansınız 14 kg balık herkese nasip olmaz...! rastgele

7. tebrikler arkadaşınada bir lafım olcak hiçbirzaman başkasının tuttugu balıgı kıskanma:mad: bu iş kısmet işidir:)

8. EFE42

EFE42

Favori Kamış:
    makarali olta
    En İyi Avı:
    pullu sazan 14 kilo
    Tesekkürler

Hosbulduk Arkadaslar gösterdginiz ilgi icin cok tessekkür ederim daha yeni isten geldim yeminle üzerimi bile degismeden pc karsini oturdum burdaki bu seviyeli sohbet inanin beni ziyadesiyle memnun ediyor hepinize tek tek tesekkür ediyorum ilgilerinizden dolayi.

9. yarali_bey

yarali_bey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kg
    Sağol Efe Kardeş

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.