ilk kurtboğazı maceramız.

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında orumar tarafından paylaşıldı.

1. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    sene 2001 balığa gideceğiz ama arabamız yok ne yapalım nasıl yapalım bi arkadaş atlayın kızılcahamam otobüslerine doğru kurtboğazına dedi ama bilmeyiz etmeyiz nasıl yapalım nasıl edelim dedik neyse hala oğlu ile bindik otobüse suyu ilk gördüğümüz yerde indik aşşağı suya doğru indik ama dedimya yol iz bilmiyoz neyse ağaçların arasından zorla barajın su bırakılan yerine yakın bi yere geldik pek kimse yok 20-25 ad küspeli oltayı attık 50-75 metre uzaklığa akşam 5 de olta atma işi bitti neyse burayı çok uzatmıyacağım sabaha kadar 4 tane 1-1,5 kğ arası sazan aldık neyse pek keyfimiz olmayarak kıyı boyundan eve giderken yaşlı bi amca ile karşılaştık adamda tavır aynen şöyle len ben tutuyom siz nasıl tutamıyonuz şaşırdık adamın tuttuğu balıklara baktı 20 tane sazan ama içlerinde 4-5 kiloluklar var neyse bi baktık adam oltaları en fazla 15 metreye atıyor meğer balık yakındaymış öbür hafta cumadan izin alıp gittik oltaları attık 10-15 metre en fazla cidden bir balık yakaladık gece oltaların bir kısmını sudan çekmek zorunda kaldık valla şimdiki aklım olsa alırmıydım almazmıydım bilemem ama kızmayasınız diye yazıyorum 80 parça balık aldık en küçüğü kolumdan büyüktü epeyde saldık eşyalarımızı götürdüğümüz valizle götürdük balıkları no frost buzdolabında bir kış sazan yedik afiyetle.:D :D :D

2. osmanaltunel

osmanaltunel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Turna 140 cm. Gölbaşı
    Senin o zamanlar yaptığın herşey hataymış olta sayısı almış başını gitmiş balık sayısı ona kezza neyse artık yapmıyorsundur herhalde bu forumun en büyük faydalarından biride işte bu bilerek ve çevreyi düşünerek avlanmayı insanlarımıza aşılamayı başardı sayılır.Hep beraber el ele daha ileriye.

3. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Bizde diyoruz kurtboğazında sazanlar nerede bitirmişiniz sazanları:D :D :D

4. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    arkadaşlar kutboğazının arazi yapısı nasıl çadır kurabilecek mekan varmı yoksa dağlık tepelik biryermi ? Biraz bilgi verirmisiniz rica etsem ? Teşekkürler

5. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Cadır kuralacak yerler vardır,rahatlıkla gidebilirsiniz .

6. Yücel

Yücel

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan/2.600 gr
    Teşekkürler mehmet abi

7. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Yilmaz Bey,

80 parca sazan,
    Bir kis boyu yiyecek
    Simdi bula biliyormusun desem
    Kim ne cevap verecek

20-25 olta, adam basi
    Her kes zevku safa icinde
    Pisirirse asi
    Anilarda kalir
    Sazanin hasi

Ag deme
    Olta da bitirir
    Mevlam gunu gelir
    Hakki bildirir
    Yeter diye bilen gonul
    Ahh Ne guzeldir

Bahar gelir mi
    Kurtbogazi hazanda
    El baglanir, kalp tutulur
    Nefs azanda
    Dua yakaris degil, sukur
    Akli basa alanda

Hadi gel;
    Elele verelim
    Pismanim, anladim diyorsan
    Baliklari geri getirelim

Gonuller bir olup
    Akla zincir koymazsa
    Okyanustur sonu
    Damlalar ele ele tutunursa

Sadece nacizane bir davettir.

8. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

birazda sakaryalılar faktör.mısırcılar sizi :D :D :D

9. West_1979

West_1979 Mustafa KARATAŞ

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ANKARA TEAM
    olmuş bir kere artık yapmassın heralde

10. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    birtek siz doğrusunuz hep öyle kalın inş.

valla şimdiki aklım olsa alırmıydım almazmıydım bilemem ama kızmayasınız diye yazıyorum

yaw arkadaşlar bunuda yazdık artık yapmıyoz ama ben şuna kesinlikle inanıyorum olta balığı bitirmez kurtbogazında sazanı turna bitirmiştir neyse hayırlısı bence güzel günlerdi be zahmetliydi o attığımız dediğim oltalar zahmetle yoklukla alınmıştı fedakarlıkla gidiyorduk araba yok su bile almak istemiyordu insan ağırlık olmasın.neyse yaşayan bilir vessaam.

en iyi avımız dediğim eski adıyla bayındır barajı(kayaş-ankarada) tutugum sazanın oltasını görseniz gülmekten çatlarsınız ve biz orada gecelediğimiz zaman tektük ışık olurdu barajda bilenbilir çevre yolu köprü ayağından ağcıları şikayet etmek için 3-4 km yürüyüp gece vakti jandarma çagırıp ağcılarla tırıvırıcılarla az kavga etmedik yaaaa bakın bizde fedakarlık yapmışız..

Son düzenleme: 15 Haziran 2007
  11. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Hepimiz yanlis yaptik dostum. Yanlis olmadan ogrenilmiyor. Ben eminim simdi yapmazsin. Simdi baliga olan sevgimizle burda toplaniyor, guzel muhabbetlerle bir birimize ilham oluyor, bilgimizi, sevgimizi paylasarak daha guzel olani yaratmaya calisiyoruz. Aramizda olusun ve bu paylasimini boyle samimice yapisin bizim icin onurdur. Insaallah senin guzel ve dogayi on plana alan avlarinda gene bulusacak ve bunu ayakta alkislayacagiz. Umarim kalbini kirmadik.Ancak bir laf vardir.Bilirsin.Gercek dost bazen aci soylemek zorundadir.
    Aramizdaki saygiya sevgiye dayanarak, daha guzel bir yarina kosarak.
    Gorusmek dilegiyle degerli kardesim

12. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    hüseyin bey kesinlikle size katılıyorum tabi benim cevaben yazdıgım mesaja bakar iseniz birkaç sefer degiştirdim nedense evvelden yaptığımız işlerde yanlışlıklar var ama cidden biz o zorluklarda balığa giderken şu andaki ortam ve rahatlık yoktu maalesef şimdide eski avlar dostluklar yok biz büyüdük kirlendi dünya şarkıda varya hani hayırlısı bakalım eyvallah.

13. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Beşer herzaman hata yapabilir.Önemli olan tekerrür etmemesi.Ayrıca dünya aynı dünya, kirlenen insanların düşünceleri,dünya görüşleri,dostluğa muhabbete bakış açıları bence.Ömer'ciğim işte bizim uğraşımızda senin ve bizim özlem duyduğumuz ortamları sağlayabilmek.(Bir nebze de olsa)Kendine iyi bak hayırlı Cuma'lar.

14. orumar

orumar ömer yılmaz özcan

En İyi Avı:
    14 kğ sazan
    bülent abi eyvallah sizinde cumanız mübarek olsun inş. iyisinizdir hafta sonu programınız varmı?

15. çiko

çiko

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Turna 55 cm.Sazan 3 kğ
    Bu hafta yokta,öbür hafta Kesikköprüde Av ve Doğa dergisinin düzenlediği bir yarşma var ona katılacağız herhalde.Sitede yarışmanın teferruatı var incele istersen.