İlk Paylaşımım Istavrit-Gelincik-İskorpit Avımız

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında AMCA tarafından paylaşıldı.

1. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    arkadaşlar daha önce üyesi olmadan izlediğim foruma geçte olsa üye oldum.aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum.ilk resimim bu daha nicelerini siz dostlarla paylaşırım umarım.geçen c.tesi günü saat 16.20 civarlarında havanın kararmasına 20-30 dk kala sahile indik.hemen takımı hazırlayıp at-çek at-çek yem yapacak kadar istavrit tuttuk burda.yaklaşık 6-7 at çek yaptık 20-30 istavrit tuttuk.kapattık takımları doru mekana gittik istavriyleri yem yapıp iskorpite ve gelinciğe salladık.baya zevkli geçti.soğuk ayaklarımızı üşütmese daha da yakalıyacaktık.neyse sonuçta blanço 5 adet gelincik 2 iskorpit +yem yapmadığımız istavritler.pazar günü afiyetle yedik.bu gelincik ve iskorpitin tadı hemen hemen aynı ayıklaması biraz değişik ama lezzeti mükemmel.işte resimleri

2. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Elinize sağlık zevkli olmuş anlaşılan daha nicelerini paylaşmak dileğiyle .hoşgeldiniz

3. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Yalnız imza ayarlarınızı yaparsanız hitapta sorun yaşamamış oluruz saygılar

4. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    teşekkür ederim murat abi.

5. paramecium

paramecium

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    Eyvallah kardeş aramıza tekrar hoşgeldin

6. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Aramıza hoşgeldin. güzel av olmuş. Nerede avlandınız ?

7. küçük onur kardeşim hoşgeldin aramıza..( büyük onur izmir de :) )

8. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    saol kardeşim.biz iş çıkışında;eğer yem de bulabilirsek (istavrit) kaçıyoruz.yakalaması çok zevkli ama iğneyi ağızlarından çıkartmak bir hayli zor.bildiğiniz gibi iskorpit dikenli bi balık elle tutmak tehlikeli ayağımızla basıp zokayı öyle çıkarıyoruz.gelincik balıgı ise çok kaygan elde tutulmuto kesinlikle onuda ayağımızla sabitleyip çıkartmaya çalışıyoruz.tuttuğumuz yer çubuklu.tam olarak bu dalgıç okulu var. vaniköy istikametinden dalgıç okuluna doğru giderken sahilin başladığı ilk noktadan atıyoruz.geçen hafta bişey keşfettim otobüs durağı var orda ışıklı baya,o ışığa gelen kıracalara saldırıyolar. bende bunu gördüm ve durağın arkasını mesken edindim.ve boş dönmedik allaha şükür.2 saat kadar kalıyoruz 5-6 gelincik 3-4 iskorpit alıyoruz.millet yakaladığımız balıkları görünce şaşkına dönüyo bu ne balığı filan diyolar.ama tutması kadar lezzetide çok güzel emin ol.@bulsep hoşbulduk abi saolasın.

9. hatayi33

hatayi33 Nebi Şahin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Kofana 1,5 Kg.
    Aramıza hoşgeldiniz.

10. deepbourne

deepbourne

Favori Kamış:
    Olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    Adabeyi 1,5 kg
    Hoşgeldiniz İyi bir av olmuş tebrik ederim.İnşalla daha iyilerine imza atarsınız..

11. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Onur, aramıza hoşgeldin. Eline sağlık güzel av olmuş. iyi paylaşımlar ve avlar dilerim.

12. bluemarine

bluemarine

Favori Kamış:
    Sırtı
    En İyi Avı:
    Turna 3 kg,kalamar 1.2 kg
    Hoşgeldin Onur kardeş balıklar için tebrikler iskorpit balığı favori balıklarımdan birisidir yahnisine ve çorbasına bayılırım.

13. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    onur aramıza hoşgeldin sende benim gibi yazın degişmeyen resmini koymuşsun iskorpit+gelincik+izmarit

14. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    :)))

ne geldiyse maşşallah hepsi kovada iskorpit köftesi olsa da yesek :D

15. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    tebrikler güzel av olmuş abim aman dikkatli olmaya devam edin abi

16. Kingfisher

Kingfisher Barış ÇALIŞ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 420cm Surf Olta Kamışı
    Favori Makine:
    OKUMA RAW 65
    En İyi Avı:
    Lüfer
    valla kardeş bende gelincik ve iskorpit avına girmek istiorum. Hangi takımı kullanıosun ve tam olarak nerede avlanıosun ? Sanada uyarsa beraber bir av gerçekleştiririz :)

17. AMCA

AMCA

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    ...
    kardeş zokalı takım kullanıyorum bu tekli kurşun şeklinde zoka.zokaya istavriti yaprak yem şeklinde kesip takıyorum.oltayı ileri filan da atmana gerek yok kamışın uzandığı yere bırakman kafi.dipten 1-2 karış yukarıda tutarsan hemen vurmaya başlıyolar.nerede avlandığımı ilk sayfada ayrıntılı yazdım.bu hafta sonu baya ayaz yapar o nedenle müsait bi gün av yapabiliriz.

18. John Dory

John Dory Emre

En İyi Avı:
    Büyük beyaz 70 cl, İstanbul Boğazı
    Tebrikler güzel av olmuş.
    İskorpiti iğneden çıkarmak çok da zor değildir aslında. Genelde iskorpit karaya çıktıktan sonra fazla çırpınmaz, ara ara çırpınır. Çırpınmadığı bir sırada alt dudağını baş ve işaret parmaklarınızın arasını sıkıştırıp yakalarsanız iskorpit ne kadar çırpınırsa çırpınsın sizi çarpamayacaktır. Bu sırada da diğer elinizle zokayı balığın ağzından çıkarabilirsiniz.
    Tabii, elbette %100 çarpılmama garantili bir yöntem değil ama ben bu yöntemle 10 seneden fazla süredir iskorpitleri çıkarıyorum ve bugüne kadar da hiç çarpılmadım.
    Gelincik için de huylanmaya gerek yok, kaygan ama elle tutulabilir rahatlıkla.

Son düzenleme: 23 Aralık 2006
  19. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    emercim aynen normal yolu budur ama benim gibi çarpılıp çıkartmaya tırsan ama tutmaktan vazgeçmeyenler çantasında bir pense ve kargaburnu bulundurark aynı işlemi yapabilirler daha biriki saat önce geri attım bir tane

20. zarganacı34

zarganacı34 önder

Favori Kamış:
    lineaeffe s-curve kamış+Okuma synex 660 makina, Lineaeffe fire spin trabucco makina
    En İyi Avı:
    Levrek
    İstavrit tutmaya gerek yoktu yem için. Dandik sosislerden al 250 gr kadar onla at sonucu görünce şaşırma. İnan onu bile yiyo iskorpit.:eek: