ilk turnam yıl 1970 eymir gölü

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında turna_meps tarafından paylaşıldı.

1. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    İlk amatör balıkçılığa 17 yaşlarında başladım. Çok iyi hatırlıyorum lise yıllarımda bir cuma akşamı rahmetli babacım ve onun iş arkadaşı fevzi amcayla balık için yola koyulduk fevzi amca çok iyi avcı oldğunu herkes anlatırdı ve bizi eymir gölüne götrdü akşam saatlerinde sazlıkların arasında boş bir bölge bulduk ve hemen babam ve fevzi amca sazan kadife için dip oltalarına solucan takıp attılar ve ardından zilleri taktılar o gece sabaha kadar çok sağlam sazanlar yakaladılar etraftada olta atan çok avcı bulunmaktaytdı sabaha karşı babamlardan ateş almaya geldiler ve dedilerki abi şu saatte çok iyi turna çıkar küçük balık atsanıza dediler o zamanlar tabi şuanki sasiler flan yoktu diye hatırlıyorum çok eski yıllardı çnkü ardından bize kendileri karış büyüklüğünde 8-9 tane canlı balık verdi kullanmadıklarımızı çuvala koyup suya bıraktık ve beyaz köpük kartonları kesip aynı şamandıra gibi yapıp el oltasına takıp atmaya başladılar banada oğlum sen şu ilerdeki dar alana gidip at dediler bnde gittm canlı balığı taktım ileri atamasamda salladım oltayı:) :) 2 dakka sonra köpük suya bi girdi çıkmadı ben çok heycanlandım babamlara seslendim onlarda oğlum yavaş yavaş çek dediler iş başa düştü ve yavaş yavaş sarmaya çalıştm ama balıkta çok direniyordu ve sonunda iyice yaklaştırdım kıyıya ve çektm yaklşk ozmnlar 50cm den fazla bir turna olsa gerekti ve balık zten iğneden kurtulmştu elimi ağzına soktum vede one elimden kanlar akmaya başladı babamlarda oğlum sen napıyorsun at yere çabuk dediler elim çok kötü parçalanıyordu az kalsın:eek: :) sonra öğlene kadar 2-3 tanede daha turna aldık ve evimize döndük

çok eski yıllardı :) :eek: özlemini tuttuğum gençliğim ve babamla fevzi amcayla geçirdiğim güzel maceralar ikiside vefahat etti allah rahmet eylesin

artık eymirden balık çıkmıyor ve o yıllardaki durumu şuan olsa tüm amatör balıkçılar için çok iyi bir turna avlağı olurdu
    saygılar

2. Bülent Bey,anınız güzel fakat benim bir şey dikkatimi çekti.Doğum yılınız 1965,konu başlığında yıl 1970 yazmışsınız.İlk amatör balıkçılığa 17 yaşında başlamışsınız.Bilgiler biraz dağınık gibi geldi bana :confused:

3. Spider

Spider Mert Eren

aslında 5-6 yaşlarında ben de babamlar ile balığa çıkardım
    ama amatör balıkçılığa 2 yıl önce başladım :D :D
    kendi takımlarım, takım çantam oldu vs vs
    tabi 2 yıl öncesine kadar da bol bol balığa gittim
    ama misafir gibi..

zannedersem benzer bir durum söz konusu

4. turna_meps

turna_meps

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    74cm turna kesikköprü,6kg sazan(1990 eymir gölü),90cm yayın kızılırmak,80cm barakuda bodrum
    doğru söylüyorsunuz iş güçten kafamı kaldı bizde yaw;) :eek: :)

ben 17 yaşlarmda gittğime göre 1977 flan olması lazımdı afedersiniz

5. tarikahya

tarikahya

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    ahtapot 1.5 kg

1982 diyelim isterseniz