İNTERNET ÜZERİNDEN BALIK MALZEMESİ ALDIM SORUNLU ÇIKTI...

Konu, 'Genel Konular' kısmında İlhan15 tarafından paylaşıldı.

1. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Herkese Merhabalar....
    31.01.2013 tarihinde internet üzerinden bir mağazadan 2 adet Zil sesli alarm ve ışıklı bir de 2.8 cm boy katlanabilir 70 cm (ücgen) çok güzel bir kepçe aldım ilgili firma web sayfalarında 3 iş günü teslim edilir dedi (daha önce de ağustosta 40 metre ağ aldım sorunsuz geldi) 6 günde geldi. Heyecanla kargoyu açtım kepçe süper (hedefin teke karides gibi yem ) zil lerde sorun var çalışmıyor kullanma kılavuzu da yok firmayı aradım bana öyle ters bir cevap verdiler ki kargo ödemesini yapın bize gönderin parasını iade edelim dediler...
    Bakın arkadaşlar sorun firmadan kaynaklanıyor ayıplı ürün gönderiyorlar bir de bunun faturasını bana çıkartıyorlar...

Yetkili kişiye bir konuyu unutuyorsunuz ne dediler ben hukukçuyum deyince kargo karşı ödemeli gönderin paranızı ödeyelim dediler...

Ben de bütün ürünleri kargo ile geri gönderdim kımıştım yani hukuktan anlamamış olsaydım bunu ben ödeyecektim....

Ürünler kaliteli fahat hiçbirinde barkod firma üretim seri no ithalatçı firma gibi kullanma kılavuzu gibi bilgiler yok

Bir de mail adreslerine İHTAR gönderdim (mail adresleri 7201 sayılı yasa gereğince resmi tebligat adresidir)... Kargo tesliminden itibaren 15 gün içinde taksitli aldığım üzrünlerin fatura bedellerinin tamamı ödenmez ise İlgili firmaya bulunduğum şehirde (4077 sayılı yasa gereğince) Tüketici Hakem Heyeti ne (alacak davası) ve İl Cumhuriyet Savcılığına (Nitelikli dolandırıcılıktan dolayı dava açacağımı bildirdim...

Henüz cevap yok bakalım ne cavap gelecek merakla bekliyorum...

Sevgili Arkadaşlar haksızlığa uğradcığınızda sizden ricam Lütfen hakkınızı arayın ki bu haksızlıkra hiçkimse uğramasın.....

Saygılarımla....

2. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Her sektörde, işinin ehli ciddi şirketler olduğu gibi, gayri ciddi şirketlerde olacaktır. Burada aslolan, ne idüğü belli olmayan şirketlerden ziyade, işinde ciddi olan, bilinçli ve sattığının arkasında durabilen firmaları tercih ederek ürün almak, en sağlıklısı. Bir nevi, dürüst satıcıyı alış verişte tercih ederek ödüllendirmek gerekir, diye düşünürüm. Hiç olumsuzlık yaşamadım ve iletişimlerle de, dostluklar kurdum.

Geçmiş olsun.

3. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Merhabalar..

Bazı arkadaşlar özelden mesaj atmışlar Firma İsmi hakkında hukuki süreci başlattığım için isim verme şansım yok aksi halde karşı tarafa Tazminat hakkı doğar onun için ism veremeyeceğim siz yene de dikkatli olun alışverişlerinizde eğer sorunlu ürün gönderirlerse hakkınızı arayın ki bu memleketi hukuksuzluğa karşı koruyalım....

Saygılarımlar...

4. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    benzer sorunlari cok kisi yasadi,bende öyle,sinir bozucu bir durum,gecmis olsun...

mesajininiz icersinde bir cümle dikkatimi cekti, 40 metre ag almissiniz,
    fiyati nedir 40 mt agin,verimli av yapiyormusunuz:confused:

5. Serkanmsg

Serkanmsg Serkan

Favori Kamış:
    Makaralı ve şamandıralı takım
    En İyi Avı:
    2 Kg. 150 gr. Yayın
    İlhan Bey bu sitedeki pek çok arkadaşımız gibi ben de defalarca internetten alışveriş yaptım. Firmalar konusunda seçici olmak, işini ciddi yapan ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan siteleri tercih etmekte fayda var. Geçmiş olsun.

6. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Merhaba Arkadaşlar....

Dün adı geçen firma sipariş iptali yapmış ve kredi kartıma ödeme talimatı yapmış fakat kendilerini çok akıllı zaneden kişiler 10.85tl eksik ödemişler tekrar sanırım aklıları sıra kargo bedellerini düşmüşler hem bana gelen hem de ben ödemeli gönderdiğim kargo üçretini düşmüşler....

Tekrar bir ihtar daha gönderdim 10tl ödenmemesi halinde dava açacağımı içeren bakalım ne çıkacak......

Bu bedel ödenmemesi halinde 3 tane dava açacağım (1.Tüketici Hakem Heyetine alacak davası 2. Hakem heyeti sonuçlandığı zaman icra takibi, 3. Kötüniyet Tazminat Davası) çok daha pahalıya maal olacak firmaya....

Benim ürünlerimi sorunsuz bir şekilde gönderselerdi kargo ücretini de ben ödeyecektim sorun yoktu.....

Bakalım ne cavap gelecek.....

Saygılarımla....

7. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Boşvermeyerek hakkınızın peşinden koşuyorsunuz.
    Kararlarida merakla bekliyorum zira örnek olacak bu kararlar ileride çoğumuzun işine yarayacaktir.

8. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Sevgili Balık Dostları.....

Az önce firma yetkilisiden biri aradı beğenmediğiniz ürünün kargo bedelini ödemelisiniz diye ceap verdi Sanırım rahatsız oldukları konu forum stesinde paylaştığım ve ordaki arkadaşlar merakla bekliyorlar neticeyi diye yazmıştım...

Onların Prosödürleri öyle imiş Sanırım ilgili firma 4077 sayılı yasayı unutuyorlar neyse arkadaşlar çok fazla yazmıyacağım artık ilgili firma da bu yazılarımı takip ediyorlar Tahminim Pazartesi veya Salı günü bu davayı açacağım.

Sizler de çok fazla marakta kalmayın ben 3 ay içinde bu dava sonuçlanır, ben özelden mesaj atamıyorum merak eden arkadaşlar bana mail adreslerini özelden atsınlar DAVA NETİCELENDİĞİ zaman kararı gönderirim.....

Saygılarımla....

9. Emre

Emre Emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surfer 420cm, Okuma V-System 2,40
    Favori Makine:
    Shimano EXAGE 6000 FC, Daiwa Windcast S 5500, Okuma Safina 40
    En İyi Avı:
    Levrek 8kilo
    Sanirim 10 konu yazisindan sonra özel mesaj atabiliyorsunuz.

10. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Evet doğru şuan özel mesaj atabiliyorum Teşekkur ederim Emre...

11. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hayırlı olsun.

Bir de sorulanlara cevap verseniz tam olacak.:)

12. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Balli forumda Ağ konusu olmadığı için Kadir e özelden mesaj attım istersen sana da bu konuyu göndereyim....

Bu konuda da beni sen uyarmıştın fakat anlamadım şim di de konu hakkında bilgi istiyorsun.. Evet bence de bir gariplik var

13. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Genele yazdığınız bir konuyu özelime göndermenizi istemem. Ağ konusu sadece şahsımı ilgilendirmiyor bilakis, tüm forum üyeleri nezdinde açıklanması gereken bir konudur zannımca. Zira Amatör Olta Balıkçılığı platformu olarak tüm üyelerimizin ağla ilgili içeriği bilmesi gerekir diye düşünüyorum sakıncası yoksa.

14. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Ben, şahsım adına bu işi, sırf zevk aldığımdan hobi amaçlı yaparım.:confused: Ava çıkmadan 1 gün öncesi, takımları bağlamak, uğraşmak ve av dönüşü bunları elden geçirmek, temizliğini yapmak ayrı bir zevk. Günün sonunda ki o yorgunluk ise..........................:D

Ağ germek veya serpme atmak ? :confused: :confused:

Zevk bunun neresinde ? :confused: :confused: Ben bir türlü göremedim. Gören varsa yazsın.

Sözümona bu av şekli, olsa olsa balık toplayıcılığından öte değil. :confused: :confused:

Bunu böyle yapacağıma, gider balıkçıdan seçmece balığımı alır, evin yolunu tutarım; daha sağlıklı bence.

Ha, ticaretini yapacaksam ? :confused: :confused: :confused:

O zaman, burada ne işim ola ki ? :confused:

Sürç-i lisan ettiysem, affola. :( :eek:

15. İlhan15

İlhan15 İlhan TOPCU

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    D.A.M
    En İyi Avı:
    7 Kg Sapan Balığı
    Sevgili dostlar...

Geçen yıl Ağustos sonu 40 metre ağ aldım 22mm fanyalı 1.5 metre yükseklikte yani Ağ çok profosyönel ticari amaçla kullanılabilecek bir ağ değil.....

Mersin/Tece Söğütlü pınar da Üç kişilik lastik bir bot ile tek başıma bu ağı rahat atabiliyor ve toplayabiliyorum, bulunduğum yerde Yengeç çok fazla olduğu için güzel mavi yengeçler aldım çok fazla balık almadım 1 tane Kiloluk Kefal 1 tane orta boy sargoz 1 tane dil 1 tane sokar balığı toplam balık sayısı...

Kefal çok kötü kokuyor idi diğerleri fena değil ama yengeç sayısı çok iyi idi 1 ay boyunca...

Saygılar....

16. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    En güzelini yapıyorsun hocam bunlara öyle bir ceza keseceksin ki akıllari basına gelecek ama iş işten geçmiş 'olacak

17. @lper

@lper Alper Saraçoğlu

Sonucu yazarım demişsiniz 7 ay geçmiş. Sonuç ne oldu ?