Iri Barbun 30-05-2007

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında izzetbey tarafından paylaşıldı.

1. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3,5kg Mığrı -700gr Somon-145gr Barbun-380gr Kötek-400gr Çupra
    Teşekkür ederim kardeşim,geçmeyince bu gün bir daha göndermiştim.

2. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    İzzet ellerine sağlık barbunlar güzelmiş.
    Yalnız anlamadığım, niye İzmirden boru kurdu getiripde balık tutuyorsunuz.
    Boru kurdu olmazda, midye kurdu (travva) olur.Bende barbunu ve sarganı kurtla tutarım.

3. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Bakın size kurt konusunda bir tiyo vereyim.
    Denizin dalga vurup ıslak kalan yerlerinde kumun üstünde küçük patlaklar (delikler) vardır.O delikleri her iki yanından 5 er santim bırakıp kürekle kaldırın,içlerinden kurt çıktığını görürsünüz.Kumdaki delik ne kadar büyükse içindeki kurtta okadar büyük olur.Bu birincisi.
    İkincisi ise ,deniz kenarındaki çakıllık alanı kazdığınızda içerisinden yine kırmızı renkli kocaman kurtlar çıktığını görürsünüz.Ben yıllarca bu şekilde Samsunda kurtla balık yakaladım.Ama şimdi kurt çıkardığım ve barbun yakaladığım yere Yat limanı yaptıkları için şimdilik yeni mekanlar aramadım.Ama bildiğim birşey varki,midye kurdu çakıldan çıkan kurttan daha dayanıklı oluyor.

4. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim,ben de travla kullanıyorum genelde fakat hayvan şu an daha küçük en az 1 ay sonra verimli travla çıkar,ayrıca su da ısınmadı daha travla çıkarmam için suya girmem gerek onun için boru kurdu kullanıyorum.Ayrıca boru kurdunu ben özel getirtmiyorum,zaten geliyor hatta geldiği gibi de tükeniyor,yarın sabah balığa gideceğim onun için bu gün aldım bir paket attım dolaba...

5. izzetbey

izzetbey

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Ben dediğin kurda benzer şeklini yazın Assos Babakale-Akliman da kumla denizin birleştiği yeri kazarak çıkartıyorum bu kurtun büyüklüğü en fazla 5cm oluyor fakat renk mükemmel balıkların tepkisi de müthiş.(bir tüyo da benden olsun)