Islanmak mı ? Az Olur...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında fb-blade tarafından paylaşıldı.

1. fb-blade

fb-blade Tayfun KAVUKÇU

Favori Kamış:
    Shakespeare Potenza Tele Spin
    Favori Makine:
    Shakespeare Medalist FDS
    En İyi Avı:
    125 cm. Yayın (kızılırmak)
    2001 senesi temmuz ayı...

Çorum Osmancık ilçesinden 2-3 km. dışından geçen Kızılırmağa yayın avına gitmiştik. yaklaşık 7-8 kişi. akşam üstü orada olmalıdık çünkü oltaları sererken iice gizlemeliydik. o mevsimde göçebe hayat yaşayanlar sürekli ırmağa iner ve atılmış oltaları karıştırırlardı. yaklaşık 30-40 olta seriyoduk 1. km boyunca. çoğunu takip edemediğimiz için gizlemek şarttı.

neyse oltalarımızı serdik. güzelce güvecimizi yaptık ve yemeğimizi yedik. gece babamgil güzelce rakılarını içtikden sonra sızdılar. 3 adet çadır vardı yanımızda. sizinde bileceğiniz gibi yaz aylarında ırmak kenarlarında sivrisinekden geçilmiyo. çadırlarımıza geçtik.

sabaha karşı ben ve teyzemin oğlu kontrol için uyandık ve oltaları kontrol ettik. 2 adet 10 kiloya yakın yayın balığı almıştık ırmakdan. onun zevkiyle çadırımıza girdik ve tekrar uyuduk. aradan 2 saat geçmedi bi ıslaklık hissettim ve sanki çadır altımdan kayıp gidiyodu. bir korku ile çıktım çadırdan. yaklaşık 10-15 cm. su içindeydim ve yavaş yavaş sürükleniyoduk. diğer iki çadır bizim arka tarafımızda olduğu için pek etkilenmeişti.

dengemi kaybettiğim için ben suya balıklama daldım. sıdan çıkdığımda corabımın içine kadar çamurdu.

sonradan öğrendiğimize göre iki gün once kapanan sulama kanalları açılmış. her kanal yaklşaık bir hafta kapalı kalırdı. bunu ii biliyoduk. ama ne hikmetse o gün açmışlar. ama ben ıslandığımla kaldım. tabi oltalarda suyun altında kaldığı için ıslak ıslak eve döndük :D

2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Aslında av çok iyi gidiyormuş ama işte şanssızlık artık.Ama anladığım kadarıyla daha tehlikeli boyutlara gelebilirmiş olay.Bu tür konularda dikkatli olmakta fayda var,deniz bir nebze ama ırmak kenarı çok tehlikeli olabiliyor işte.Bu hikaye de artık ırmak kenarı kamp yapacaklara ders olur.

3. Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Umarım böyle tatsız bir olay yaşanmaz.

Bu forum içinde bilmediğimiz kural ve kaideleri burada birbirimizden öğrendik.
    Anladığım kadarı ile sizinde öğrenmeniz gereken bazı bilgiler var.
    Öncelikle forumuzun ana sayfasında bulunan 37/2 Sirküleri okumanızda yarar var.
    Yukarda belirttiğim bölümüne göre amatör balıkçıların kullanacağı olta adedi 4 adet ile sınırlandırılmış ve oltada bulunan iğne adedi de 6 adedi geçemez. Bu ufak ama önemli hatırlatmanın ardından keyifli paylaşımlar dilerim.

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    bende aynısı

5. fb-blade

fb-blade Tayfun KAVUKÇU

Favori Kamış:
    Shakespeare Potenza Tele Spin
    Favori Makine:
    Shakespeare Medalist FDS
    En İyi Avı:
    125 cm. Yayın (kızılırmak)
    birahas oncelikle uyarın için teşekkür ederim.
    sene 2001 diorum başlarda . yani 6 sene önce. ben 17 yaşında yavaş yavaş avlanmaya başlıyorum bilinçli olarak. başımızda büyüklerimizle gidiyoruz. yoksa son zamanlarda bütün kurallara uyduğumdan emin olabilirsin. birde kendimize soralım bundan 6 sene once kaç kişi bu sirküleri biliyodu yada biliyoduda uyguluyodu.