İstanbul Anadolu Yakası Tatlısu Meraları

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Hasan34 tarafından paylaşıldı.

1. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Arkadaşlar merhabalar.Konunun başlığındanda anlaşılacağı üzere istanbul anadolu yakasında tatlı su meraları nerelerdedir? yardımcı olursanız sevinirim. Yalnız son zamanlarda gidenlerden bilgi alabilirsem daha çok faydası olacaktır. Birde nasıl bir hazırlık yapmalıyım.paylaşımcı arkadailara şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.:)

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    selamınaleykum ben bilgi vermiyecem çünki yakın zamanda gitmedim sadece bi selam vereyim dedim konun hayırlı olsun

3. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    :( Aytekin abi bende pek bişey beklemiyorum zaten bu konudan. Anlamaktada da güçlük çekiyorum Kaynannın gelinden yemek tarifi sakladığı gibi kimse böyle yerleri söylemiyor zaten. Oysa bi arkadaş çıksa şu gölde şu balık çıkıyor geçen hafta gittim bu hafta yine gideceğim istersen sende gel şurda olucaz yaynındada şunları getir dese bu forumdaki (sanal)dostluğu ve paylaşımı gerçek hayattada sürdürürdük. Zaten bu forumdakilerin amacıda bu olmalı(Tuttuğu balıklar ile hava atmak değil)

4. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    hoşgeldin hasan:)

5. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Bu konuya pek itibar olmadı. Üzüldüm çünkü benimgibi çıraklar tecrübe ve deneyimlerinizden faydalanabilirdi. En azından göllerin adı ve hangi balıkların tutlabileceği yazılsa yinede yararlı olacaktır.:(

6. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Hasan Kardeşim Bende Anadolu Yakasında Oturuyorum .Bende Tatlı Su Meraları Aradım..Şuanda Bu tarafta ömerli ve samandıra göletlerini tanıyorum.samandıra göleti depremden önce çok güzel sazanlar veriyordu.22 kg lık sazanımıda orada aldım.fakat depremden sonra hiç balık tutanı yada ordan balık alanı görmedim malesef..anlayacağın şuanda olsa bile henüz yavrudurlar..geriye ömerli barajı kalıyor..ömerli barajındada israil sazanı var..ben 3-4 kere gittim.yeterli teçhisat ile gittim fakat 1.sinde bir tane bile yakalayamadım ! 2. sinde 3 tane yavru yakaladık !(israil sazanı diye suya geri salmadık)

Ben Tutan balıkçılara baktım onlarda hep küçük alıyorlar..yani kesinlikle sirkülerin altında balıklar...ama israil sazanı olduğu için kimse bişey demiyor..ama tek tük büyük balık alanda oluyormuş..ama ben görmedim..denemeden fayda var..;)

7. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Teşekkürler Fatih Arkadaşım:) İnşallah birgün birlikte gideriz :)