İstanbul anadolu yakasında sazan için bildiğiniz göl varmı kardeşler?

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında oltam_ve_ben tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    fatih kardeşim bütün bu takımların yanına 100 mt.de turna ağı alırsan sazlı bosnadan iyi turna yakalarsın ha bu arada ben çocukluğumdan beri ömerliye takıldım balıkçılığı orada öğrendim ama sazan yakalamak için yaylı hamur ve toz küspe atmadım bu yemlerle ancak 10 cm lik sazanları yakalarsın ondan sonrada bilinçsiz balıkçılar sazanı bitirdi dersin kardeş birde alttan kurşunlu dip oltasıyla ömerlide 10 tane sazanın ortasına oltanı indirsen hiç birisi oltana bakmaz saygılar kardeşim acilen balıkçılığı öğrenmen dileğiyle:mad:

2. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Teşekkür ederim Aytekin abi bilgilerin için.Valla bende bilinçsiz olunca 3 kg küspe attık.birde dip oltaları attık.şuanda orada balık varmı sence abi?Yani büyük balıktan bahsediyorum abi.Varsa ne ile tutmalıyım?Bir takım tarifi yaparsan çok minnettar kalacağım.

3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    selamlar kardeşim biliyorsun ömerli çok büyük bir baraj ayda yılda bir gideceğim dersen balık bulamazsın yani balığı biryere alıştırman lazım onun içinde sürekli bir yeri yemliyeceksin ben ömerliye iki senedir gitmiyorum nedenini hiç sorma birsürü nedeni var yemleme yapacağın yer fazla ayak altı olmayacak sana şöyle bir tavsiyede bulunayım en az beş yeri yemliyerek işe başla yemlemeyi pazar günleri yap sabahla öğlen arası bu sayede balığa ve pikniğe gidenleri takip edebileceksin bir kaç hafta sonra yemlediğin yer sayısını azaltır kendine iki veya üç mera yaparsın zamanı geldiğinde bu meralardan 0.500kg la 3kg arası balıkları rahatlıkla alırsın gece pek balık vurmaz sabah şafakla başlar saat 11:00 sularında biter şanslı olduğun haftalarda kendi merenda 10-15 parçaya kadar balık alabilirsin balık tuttuğun yerde gece müzik dinleme baltayla ağaç kesme lüks ışığını suya yansıtma çok kuvvetli ateş yakma gereksiz yere koşma lastik tabanlı ayakkabı veya (mümkün ise)yalın ayak gez yem olarak mısırdan başka yem kullanma..... olta düzeneği 25 gr top gezer şamandıra,20 gr gezer kuşun ,stopper,klipslifırdöndü,50 cm 0.25 köstek(en az 10kg testli olacak),4 numara sazan iğnesi, rast gele kardeş..... sen merayı hazırla bana haber ver temmuzda gideriz sana uygulamalı olarakta gösteririm;)

4. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    ;)
    Teşekkür ederim abi verdiğin bu çok önemli bilgiler için.Ama bayağı bir zahmetli imiş abi.Hergün buradan yemlemek için ömerliye gideceksin.Oradaki en müsait yerler(meralar) çok ilerde oluyor.En az 40-45 dakika patika tarzı yoldan gideceksin.Sonra bunu hergün yapacaksın..En sonundada yerini kimseye kaptırmadan oltaları sallayacaksın :D Evim yakın olsaydı söylediklerin çokzor gelmeyebilirdi.Fakat malum,Hepimiz iş güç derdindeyiz.. ;)

Ama aklımın bir kenarına yazdım abi..

Not: bu arada ömerlinin suyu çok ama çok çekildi iki sene öncesine göre abi.hatta altındaki osmanlı mezarları bile çıktı.Haberlerdede göstermişti.İstersen bir ara git ve gör

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    kardeş yanlış anlamışsın hergün değil her hafta hemde gider oltanı atar eğlenirsin. hem görmeme gerek yok tahmin edebiliyorum 93 yılındaki kuraklıkta paşaköy koyundan göle ulaşmak için şelaleden sonra yaklaşık 2 km yol yürüyorduk köşkün oralarda ancak avlana biliyoduk rast gele kardeş

6. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Eyvallah abi.Rast gelmesi için önce göle gitmek,olta sallamak,kısacası emek vermek lazım değilmi abi :D Bir hafta sonumuz var.Ondada evdekilerimi gezintiye çıkaracağız yoksa avamı gideceğiz ,iki arada bir derede kaldık be Aytekin abi:eek:

7. carizzo

carizzo Melih BUKER

En İyi Avı:
    5
    Kabusmusunuz!

Kabus gibi bir topic. İlk mesajda yasak döneminde sazan avına gidildiğinden bahsediliyor, öyle sadece olta ile değil, paraşütle filan. Daha sonra bir sürü akıl vermaler, en sonda da bu aşağıdaki mesaj. "100 m. de ağ al" demiş adam. 100 m. sopa alsak, ancak kafi gelecek.
    Sanırım gerçekten legal olarak, sirküler sınırları içinde, sürdürülebilirlik amatör balıkçılık yapmaya çalışan arkadaşların sabırları ölçülmeye çalışılıyor.
    Sayın moderatörlerden, bu tür amatör balıkçılık forumlarına yakışmayacak bu topicin silinmesini teklif ediyorum.

8. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sen nereden çıktın yahu ben bunu yapanı kınıyorum sende benimi kınıyorsun kardeşim:mad:

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sen ilk önce imza ayarlarını yapmayı öğren veya kendi sitene git karayip yayıncısı

Son düzenleme: 31 Mayıs 2007
  10. bluehunter

bluehunter Ramazan

kartal civarında 2 yer var biri kartal taş ocağı diğeri ortadağdaki gölettir fakat ortadağdakinde en fazla 1kg lık balık bulabilirsiniz ayrıca orası V şeklinde uzunca bir yerdir atılan olta daima takılır kopar. boşyere gitmeye bile değmez bende 8 sene evvel dayımın dükkanından malzeme almaya gelen birinin lafına uyup gitmiştim kuzu gibi aynalı var diyordu ama gidince kuzuyu gördük otluyordu :) ama şu kesin taş ocağına 10 senedir içi suyla doluyor ve balık avlanmıyor nede olsa inilmesi çok zor biryer ve bazı kişiler hususi olarak içine balık bırakmışlar eğer müsait bi kenardan aşağı inilebilirse balık avlanabilir.
    http://www.youtube.com/watch?v=qvX6cq7zx38

11. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan

Kardeşim saçmaladığının farkındamısın?Aytekin abi ömerlideki israil sazanları içi bu yöntemleri kullanmamı söyledi.Malum israil sazanının türünün diğer türlere ne kadar faydalı olduğu!!!Bir daha sefere ilk ve son mesajı okuyacağına,baştan sona hepsine bir göz gezdir ,sonra uyarını yap ;)

12. carizzo

carizzo Melih BUKER

En İyi Avı:
    5
    Sn. Fatih,
    Ben sözümün arkasındayım, arkadaşın mailini okuyan bir kişinin, benim yorumumdan farklı bir şey düşüneceğini sanmıyorum.
    Bana laf yetiştireceğinize, paraşüt alıp, balığa gittiğinizi söylediğiniz bu gruptan özür dileyin. Sadece bu topicte 15 adet mesajınız var ve azından bir daha paraşüt kullanmayacağınızı belirtip, özür dileyebilirdiniz. Pişkin pişkin sazanın yasak zamanı avlanmaya gidiyorsunuz, ikaz ediliyor hala aşağıdaki mesajı gönderebiliyorsunuz:
    Anlayamadım, Aytekin abiniz, aşağıdaki mesajınızda belirttiğiniz üzere, Ömerli'ye sadece israil sazanları için mi ağ atmanızı söyledi, diğer balıkları nasıl ikaz etmeyi düşünüyor, onu da bir sorarsanız sevinirim.
    Bu arada, yanlış anlaşılmak istemediğimi belirtmek istiyorum.
    Sn. Aytekin Bey, sizin kastetmek istediğinizi anlıyorum, ancak paraşütle avlanmaya kalkan ve hala daha yanlış yaptığını söylemeyen kişilere de, kinayeli de olsa "ağ at" filan demeyin. Korkarım bunu da ciddiye alacaklar çıkacaktır.

13. oltam_ve_ben

oltam_ve_ben

Favori Kamış:
    Sopasız El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Dostum öncelikle Imza Ayarlarinda Yaşini Ve Nereden Katildiğini Yazarsan çok Mutlu Oluruz :)

Meseleye gelecek olursak bu topic'te ikinci sayfadaki 17 mesaj numaralı yazımı okuyunuz kardeşim.İnanıyorum ozaman bu yanlış anlamanız ortadan kalkacaktır.;)

14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    fatih kardeş ben israil sazanları için bile bu yöntemleri söylemem.Ben sana tepkimi dile getirmeye çalıştım yani şöyle söyliyeyim yanında birisi geğirdiği zaman farkını vereyimde sı...denir bu durumda sı.. makmı lazım yani ben 100 mt ağ alırsan tam olur turnada yakarsın dedim diye ağda'mı atman gerekiyor melih arkadaşımız zaten konuya sondan daldı anlamadan ama sende isetersen bir özür yazısı yazıver bu avlanma yöntemlerinin yasak olduğunu ve herşeyden öte balık nesline ve ekolojik dengeye zararlı olduğunu bilmiyordum ama artık öğrendim vs vs vs diye bir yazı yazda herkes seni taktir etsin kardeşim ;)