istanbul göl ve göletlerde son durum

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Hasan34 tarafından paylaşıldı.

1. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Arkadaşlar merhabalar.forumu araştırdım fakat yakın zamanda istanbul göl ve göletlerden rapor bulamadım.Paylaşımları bekliyorum.Özellikle de Ömerliye yakın zamanda giden oldumu.
    Ayrıca istanbulda yapılacak tatlısu orgnanizasyonunu dört gözle bekliyorum.
    Selamlar...Hasan:)

2. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Selam.Aytekin abi Sazlıbosna'daydı dün gece ,geldiğinde raporunu yayınlayacaktır.Alibeyköy'de en son su çok azalmıştı ben durumunu sordum ama yanıt alamadım kimse gitmedi heralde.Ömerli'ye israillilerle uğraşmaya kimse gitmiyor forumda heralde sazan yakalayan da hiç hatırlamıyorum.Saygılar..

3. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler erdem kardeşim.:)

Henüz tatlısu avcılığı tecrübem yok ama önümüzdeki hafta ömerliye gitmek istiyorum pendik tarafında oturuyorum zira bana en yakın ömerli.Artık kısmetimde ne varsa.henüz hafta başı ama şimdiden ne kadar bilgi toplarsam karıma. Arabam yok büyük ihtimal toplu taşıma ile gideceğim. Yol yanıma alacağım takımlar ve yemler ile ilgili tavsiyelere ihtiyacım var iligilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim:)
    Selamlar Hasan

4. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Önemli değil Hasan abi.Ben de Maltepe'de otururken Ömerli'ye giderdim.Orda israil sazanı için 3-4 köstekli çapari tipi dip oltası kullanırdık.Bu balık neredeyse her yeme gelir hamur ,solucan,ekmek,kurt, bazen mısır vs..Mantarlı oltayla da yakaladığımız olurdu.Suların çekilmesi balıkları çok etkilememişse büyük ihtimalle yakalarsın..İstersen yine de sitede İsrail sazanı diye bi araştır bilgi bulursun ayrıntılı olarak.Şimdiden rastgelsin.Bu da eski avlarımızdan bir resim:)

Son düzenleme: 16 Temmuz 2007
  5. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Tekrar Teşekkürler Erdem Kardeş.:)

6. hidrojen

hidrojen mehmet

Favori Kamış:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    En İyi Avı:
    Buyuk Balık Tutmak için Küçük Balığı Suya Bırak
    omerlide su iyice cekildi sazan icin en iyi zaman eylul ekim

7. icemaster

icemaster Hüseyin

ömerli barajı hangi semtte?

ve nasıl gidilir :)

8. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Nereden Nasıl Gidilir?;)

9. mirsat

mirsat

Favori Kamış:
    Dam 300 30-60 kamış pelikan makina
    En İyi Avı:
    Sazan 1.5 kilo
    Arabasız zor gidilir. Bu sabah başka bir amaçla ömerlideydim. Su bazı kesimlerde 1 km kadar içeri gitmiş. Deşhet bir durum. BAlık yakalyanlar vardı. Yalnız ters tarafta kaldıklarından yanlarına gidemedim. Araba ile sabiha gökçen yolundan devam ederek sultanbeyli çıkışından akfırat izmit yolu tarafına ömerli istikametine veya diğer istikamet ile koylara gidilebilir.

10. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    ömerli barajına gitmek için önce sultanbeyliyi bulmanız lazım..sultanbeyliyi bulursanız aracınız varsa 6-7 dakikada orada olursunuz..araç yoksa o tarafa giden toplu taşıma araçları olmadığı için yürüyerek 1 saatte gidebilirsiniz..ömerli barajında şuanda israil sazanı var..turna yok..yayın yok..aynalı yok...sadece katil israil sazanı var..onlarda küçük küçük..büyükleride çıkıyor diyorlar ama binde bir..sabreden derviş belki murada erer diyelim ve kimsenin umudunu kırmayalım..

Ömerlinin yerine size samandıra göletini tavsiye ederim..ayrıca ulaşımı çok kolay..samandıra araba pazarında inin ve orada kime sorarsanız sizi gösterir..yürüyerek 5 dakika...depremden önce orada çok büyük ve bol balık aldım...lakin depremde tamamen kuruduğu için şuanda ne var ne yok tam emin değilim..fakat arkadaşımın dediğine göre orada birkaç kişi balık tutuyormuş..daha doğrusu olta sallıyorlarmış..fakat balıık olup olmadığını bilmiyorlar..eminim vardır..çünkü depremden bu yana 8 sene oldu..buraya sazan bırakıldımı bırakılmadımı bilmiyorum..ama bu sazan..nerede zıplayacağı belli olmaz :D

Allah Gönlünüze göre versin..benden bu kadar..

11. icemaster

icemaster Hüseyin

tşk ler

tarifler için çok teşekkürler. araba yok ama balık uğruna bulacağız inş :)

katil israil sazanına gelince. onlar da ismini aldıkları gibi desenize... :(

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    yürüyerek ömerli

kardeş samandıra merkezde otobüsten in paşaköy minibüslerine bin paşaköye girmeden tepede kendin pişir kendin ye yerei var orada in sağında iski ileri biyolojik arıtma tesisi olacak duvarının bittiği yerden sola gir tarlaların arasından yürü gölün temiz ve derin yerlerinden birine ulaşırsın yürüyüş süresi ortalama 40 dakika güneşin dik vurmadığı saatlerde yürümeni tavsiye ederim
    ben yıllarca oraya bu şekilde gittim hele hele 1980li yıllarda samandıradan sonra araç çalışmıyordu yürüyerek iki saatte gidiyorduk allah kolaylık versin şansın bol olsun

13. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Aytekin Abi Teşekkürler yine konuşturmışsun tecrübeni.:)

14. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Arkadaşlar anlaşılan Ömerliye gitmek isteyen tek ben değilim isterseniz küçük çaplı bir ömerli organizasyonu yapalım ne dersiniz.Hem tanışmış oluruz hem tecrübelerimizi paylaşırız.(Gerçi benim hiç tecrübem yok ama bende yanımda getirdiğim yiyecekleri paylaşırım:D )
    Selamlar Hasan:)