İstanbul "Kabataş" Buluşması

Konu, 'Gerçekleştirilen Organizasyonlar' kısmında Suatreis tarafından paylaşıldı.

1. Suatreis

Suatreis

Bir sürü aksilik nedeni ile 15.Organizasyonumuzu ileri bir tarihe ertelemek zorunda olduktan sonra madem ki bir araya gelmektir amacımız diyerek, Kabataş Sahilinde hem keyifli bir bir gün geçirmek hemde yeni arkadaşlarımızla tanışmak için biraraya geldik.

Ben saat 5:45 gibi av mahalindeydim hemen ardımdan Sennur ve Alper de geldiler. En kayasız, uygun mekal seçildikten sonra oltalar hazırlandı, yemlendi ve suya salındı. Günün kahrmanı (günü kurtaran:D ) Alper in ilk izmariti almasından sonra bende bir tane aldım..Sandık ki balık var.Aman da aman izmarite doyucaz..

Ne yazık ki durum öyle değil. Akıntının hem yüzey hemde dip şeklinde güçlü olması işimizi epey zorlaştırdı. ANcak gel gelelim Alper efendi nasıl becerdi nasıl yaptıysa şaşkın bakışlar arasında nasibini limiti kadarı ile topladı.

Benden icraat yok... akıntı vardı, yosun çoktu efendime söyliyiiim ha rüzgarda vardı falan....Öyle oldu işte..:D

Sonra telefonlar gelmeye başladı. Aramıza ilk katılan İbrahim efendi hazretlerini (yüce kişilik, ulu bilge) Dolmabahçe sarayı taraflarından toplayarak telefon ile yanımıza kadar getirdikten sonra (meğer gökyüzünden inmiş, biz şemsiye altındaydık görmemiş) secde edişimzin ardından :D (şaka değil) çaylarımızı yudumlayarak arada olta sallayarak beklemeye koyulduk. Saat 9:30 gibi ilk arkadaşlarımızda bizlere katılmaya başladı. Ne hikmetse işim olmazsa gelirim diyen herkez ordaydı :)

Günün gelişmeleri bunlarla kalmadı tabiki....Gerisinide siz anlatıverin canım..:)

Uzun süredir görüşmediğimiz ve ilk defa tanıştığımız bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Hepimiz için özlenmiş, keyifli, sıcak(hemde nasıl) güzel bir gündü...darısı işi gücü nedeni ile aramızda olamayan herkesin başına olsun...:)

2. Suatreis

Suatreis

3. Suatreis

Suatreis

4. Suatreis

Suatreis

5. Suatreis

Suatreis

6. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    İyi olduya bayağıdır görüşemiyorduk.Hem yeni arkadaşlarla tanıştık.Bu arada benim kızda organizasyonlarla beraber büyüyor:D :D

7. Suatreis

Suatreis

Onun minicik oltasını sallarken resmini çekemedim ona yanarım :)

8. erdemyılmaz

erdemyılmaz ERDEM YILMAZ

Favori Kamış:
    DURUMA GORE BİLDİGİM HER TÜRLÜ YASAL MALZEME
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1,5 KG.,56 CM. TURNA
    Bir dahakine inşallah :)

9. themad2

themad2 Serdar

Biz tam bu sularda ayıptır söylemesi mangal yakıyorduk :D
    Ama bizim mangaldan daha iyiymiş keşke gelseydik ee biz amatör balıkçıyız önümüzdeki avlara bakıcaz :cool: :D:D

10. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    çalışmam nedeni ile aranızda olamadım suat reism senide aramadım şimdi farkettim aramadığımı ama :D:D:D: neyse güzel zamanlar geçirmişsiniz katılan herkezin ayaklarına sağlık :)

11. Atto

Atto Atto

Favori Kamış:
    D.A.M Allround Tele Spin 240
    En İyi Avı:
    Levrek (800gr),Çupra (550gr)
    Oh oh sofralar kurulmuş, yemekler yenmiş, yosunlar yakalanmış :D

Bu defa da gelemedim. Bir sonraki organizasyonlara inşallah.

Saygılar.

12. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    güzel bir gün geçirdik emeği geçen herkese teşekkürler

13. d1ablo

d1ablo ender

En İyi Avı:
    izmarit :)
    gelirim deyipte gelemediğim için üzgünüm :mad: inşallah istanbuldaki ilk buluşmada aranızda oluçam sağlıcakla kalın

14. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    Çok güzel bir org olmuş ,ellerinize sağlık

15. cooll34

cooll34 m.emre kaymak

En İyi Avı:
    zargana topu ilee martııı
    ender gözlerim seniaradı valla merak ediyodum seni tanışırız diyodum ama kısmet olmadı bidahaki sefere inşallah ;) organizasyona gelince harika oldu herkese teşekkürler alperi görecektiniz şov yaptıııııı abiimm :D :D

16. simendifer

simendifer Sennur

Evet, Pazar günü güzel bir buluşma oldu hepimiz için. İyi ki buluşmuşuz. Hem yeni arkadaşlarımızla tanışmış olduk, hem de eski arkadaşlarımızla yeniden bir araya gelip hasret giderdik... :)

Sabah 5,30 gibi, Alper'le birlikte Kabataş'a vardık (daha çay bahçesinde çay bile demlenmemişti). Baktık Suat bizden önce gelmiş, oltasını açıyor (hesapta biz onu alacaktık. :p) Neyse efendim, oltalarımızı açtık, suya salladık ama sabah suyu falan filan hikaye, oltalarda tık yok. Sonra oltaları suya sallayıp bıraktık ve çay bahçesine oturup, çayımızı içip, bir şeyler atıştırdık. Aradan epey bir zaman sonra, ulu bilge ak sakallı dedemiz İbrahim ağabey geldi bir yerlerden. :) Saygıda kusur etmemek için, yere kapanarak karşıladık kendisini. :D

Daha sonra, sahilde birilerini gördüm. Etraflarına bakınıp, cep telefonu ile birilerini aramaya çalışıyorlardı. Suat'a, "bunlar bizim arkadaşlar galiba, bir sor istersen" dedim. Suat sorduğunda öğrendik ki, bizim Emre (cooll34) ve arkadaşı mekanı teşrif etmişler. Balık olmadığı için, onları da çay içmeye davet ettik. Tam otruduk ki, Erdem, eşi ve organizasyonların maskotu, lahana bebeğimiz Dilara ile birlikte çıkageldi. Hep birlikte çay içtik v.s. sonra kalkıp oltaları tekrar suya salladık. İşte ne olduysa ondan sonra oldu ve Alper izmaritleri telepati ile mi neyle çağırıyorsa artık, oltasının ucuna takmaya başladı. :p Akşama kadar da kendine kadar balığı tuttu. O'nun dışında hiçbirimiz, tek bir balık alamadık. Bir tane Suat tuttu ama henüz ergenliğe bile girmemiş olduğundan suya saldık. Meğer o büyüklükte bir tane de İbrahim ağabey çekmiş, "hala mı oltaya geliyor o, demin saldım ben onu ne işi var oltada" diye balığa kızdı ve balık bir daha oltalara takılmadı. :p

Bunların üzerine, şeker ablamız Arzu ve şeker eşi Kabil de aramıza katıldı. Onlarla da epeydir görüşemiyorduk, sohbet ettik hasret giderdik. Öğle saatlerinde İstanbul'un en iyi balıkçılarından olan Mustafa kardeşimiz de arkadaşı ve adaşı Mustafa ile birlikte aramıza katıldı. Olta atmak için değil, bizleri özlediği için uğramak istemiş. Sağolsun, biz de O'nu çok özlemiştik, gelişi hepimizi çok sevindirdi gerçekten. Özellikle ben, Erdem ve Mustafa'nın da olduğu, ilk İstanbul organizasyonunu düşündüm. Şaka maka 2,5-3 yıl olmuş ve hala birlikteyiz. Erdem'in de dediği gibi, Dilara'yı bile organizasyonlarda büyüttük neredeyse (Forumun tepesinde, ortadaki fotoğraf da Dilara'nın fotoğrafıdır. Ondan daha küçük halini de biliyoruz bizler ama bugünkü fotoğrafları ile karşılaştırırsanız, en azından fikir verir sizlere.)

İşte böyle arkadaşlar. Balık yoktu ama biz neşeliydik. Alper nasibini aldı, bizler seyrettik, mangal yaptık, yedik içtik, gayet güzeldi herşey. İyi ki oradaydık, iyi ki eve tıkılmadık ve birlikteydik. Orada olan tüm arkadaşlarıma teşekkürler, iyi ki oradaydınız ve birlikte keyifli ve samimi bir gün geçirdik.

Bu arada, yanımıza uğrayan ama benim göremediğim Deniz arkadaşımıza da ayrıca teşekkürler.

Daha nice buluşmalarımız olur inşallah. :)

17. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Lıneaeffe S-Curve 4.20,Lıneaeffe S-Curve 4.50,Lıneaffe DAGON 60,Okuma ERAZER 360,Teben TN 500 Makine

vayy...Emre kardeşim nasılsın?Sizleri tanımaktan çok memnun oldum;)
    Baba,ciddi kısmetim açıktı:)Ortama göre iyi balık aldım:p Sennur'un İzmarit veliahtı oldum artık.Suat Reis tutamadı ama neden???Hava şartlarından!!!Rüzgar ve akıntı durumları:D :D :D İnşallah nice orglarda buluşmak ve show yapmak dileği ile...;)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Temmuz 2008
  18. simendifer

simendifer Sennur

Oooo sayın veliahtım hoş geldiniz. :p Anneye babaya nasip oldu, o daha güzel boşver. :) Anne ve babalara, balık tutmayı öğretmeyip, balık verdin mi, çok mutlu oluyorlar. E onların mutlu olduğunu görünce de herşeye değiyor zaten. :)

19. alperalp4

alperalp4 Alper Alptekin

Favori Kamış:
    Lıneaeffe S-Curve 4.20,Lıneaeffe S-Curve 4.50,Lıneaffe DAGON 60,Okuma ERAZER 360,Teben TN 500 Makine

Hoşbuldum sevgili izmaritçi hocam.:D nasılsın? Valla dün tuttuğum balıkları afiyetle indirmişler mideye...bol bol tebrik aldım.Haa...birşeyi unuttun bu balıkları tutmakta banatüyo veren Erdem kardeşime de teşekkürleri borç bilirim;)

20. simendifer

simendifer Sennur

Oh ne güzel, afiyet bal şeker olsun. :p E sen de tebriği hak etmiştin ama. :) Erdem sana sadece izmarit tüyosu mu verdi? Cimrilik etmiş. Boş bırakma Erdem'i onda daha ne tüyolar var. Zorla, yapış yakasına, taktik al... Benden söylemesi. :p Aslında Erdem ve Mustafa'yı ağaca bağlayıp, bildikleri herşeyi anlatana kadar bırakmamak lazımdı ya aklımıza gelmedi işte o an. :p:p:p Bu arada Erdem neden İzmarit tutamadı o da ayrı konu. :)