İstanbul sazan organizasyonu

Konu, 'Organizasyon Duyuruları' kısmında canalpakin tarafından paylaşıldı.

1. canalpakin

canalpakin

Ne zamandır aklımda emirgan buluşmasına sınavlarım dolayısıyla gelemedim diyorumki haziranın son gecesinden istanbulda sazan tutabilceğimiz biryere gitsek 1 temmuzun ilk ışıklarıyla sazan sezonunu açsak , bizde 1 araba var 2 kişiyiz (aidois yeni uye 11 yıllık arkadaşım) arkayada 3 kişi alsak bi kaç kişi daha gelse arabalı toplansak gitsek , ilk sazanımı tutcam diye uykularım kaçıyo artık bitsin bu çile yer olarak benim pek bir bilgim yok ortaklaşa karar veririz:confused:

2. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Neden Olmasın ? Fakat Sazanı Nerden Alacağız? İstanbulda Sazanmı Kaldıki ? Valla Koskoca Ömerli Barajını Gezmeye Gittim Dün..İnanılmaz Su Azalmış..3-4 aya kadar hiç su kalmayacak ! Bilmiyorum valla ne yapacağız ?Ama bakalım tecrübeli abilerin bildiği yer varsa gideriz..;) Ayrıca bendede araba var.Reel'deki arkadaşlardan en az 3 kişide benimle gelir..

Son düzenleme: 25 Haziran 2007
  3. carpe

carpe

Favori Kamış:
    olta, zıpkın
    En İyi Avı:
    3.7kg levrek 8kg sazan
    Bu haftasonu izine cıkıyorum.İstanbul a ugrayacagım.Eger yetisebilirsem kosa kosa gelirim.

4. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    hele hele abilerimizn tuttukları sazanları kefalleri gorunce insan tam heyecanlanıyor. eger bu organizasyon kesinleşirse bi cengiz'e ugramamız gerekecek:)

5. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Bizde 3 kişi garanti geliyoruz.
    Hadi bakalım daha kaç kişi var..birde yer konusu lütfen denenmiş yer olsun.gidip boş gelmek beni mahvediyor:D

6. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Fatih kardeşim merakımı bağışla ama bir şey sorucam.
    İmza ayarlarında 22 kğ.Aynalı sazan yazıyor.bu balığı sudan senmi çıkardın.?
    Org.istanbul'da olursa vede işim olmazsa sizlere eşlik edebilirim.:)

7. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan

Abİ Hem vallahi hem billahi ilk balığa gidişimde aldım bu sazanı..şimdi bizim arkadaş var meraklı..her hafta gidiyordu..illa bu hafta sende gel dedi..neyse gittik..o tabi bir gün önceden yemlemiş...6-7 tane zilli olta taktık..hiçbiri sopa değil..attık abi bekleye başladık..daha 5 dakka olmadan zil çaldı..bir çekti arkadaş 4-5 kg..sonra her yarım saatte bir böyle balıklar aldı..sonra bir tane büyük aldı..bu arada 1 kg civarı balıkları suya geri salıyordu arkadaş yavru diye:) Sonra arkadaş arkada mangalla uğraşırken benim sopa dannn diye bir vurdu abi..nerdeyse çıkacak..sadece bir kez zil çaldı..ama sopa çamurdan oynamıştı..çıktı çıkacak..allahtan makara açık..ben dedim balık var..arkadaş sakin "çek yavaş yavaş"dedi..bende çektim yavaş yavaş..ama nereye...balık çekiyor ben çekiyorum,balık çekiyor ben çekiyorum..arkadaş geldi bana" olum napıyosun?" dedi..bende "tuttum çekiyorum" dedim..bana dediki "olum bak ya misina koparacaksın yada balığın ağzını koparacaksın!ama allahı var arkadaş hiç karışmadı..nasip senin dedi..sen çek... :D bende dediği gibi..biraz çekiyorum..biraz balık çekiyor..sonra ben misinayı bırakıyorum..balık biraz gidiyor ileri..yoruluyor ben çekiyorum..bi 5 dakka tahminim uğraştım ..sonra tam kıyıya geldi..ben arkadaşa" binyamin geliyor balık kocaman" dedim..arkadaş anladı benim onu tek alamacağımı..suya girdi hemen..kıyıya 4-5 metre kala elleri ile aldı..iki kişi elimizle eve getirene kadar valla kollarımız koptu..yolda birisi bizi gördü.bir adam..arabası ile durdu..size 20 milyon vereyim bu balık için dedi..arkadaş kabul etmedi...sene 1999 'un parası ile 20 milyon :D

balığı tuttuğum yer samandıra göleti..ama depremden sonra galiba orası tamamen çekilmiş...şuanda durum nasıl bilmiyorum..hemen evin arka tarafında 10 dakkalık yol ama hiçbir fikir sahibi değilim..yok zannediyorum ve gitmiyorum..acaba sazan kaç senede büyür? bunu öğrenmek lazım..

8. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Samandrayı iyi bilirim.Ben de Dudulluda oturuyorum.Deprem öncesi iyi balıklar aldık ordan ama senin gibi 22 kğ 'lık balık yakalayamadık ama seninki tamamen şans.Vede o balığı kepçesiz almışsınız.
    Belki hayatın boyunca öyle bir yaklamak nasip olmaz.
    Sen bu sevdayla daha çok balığa gidersin.:D

9. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Aynen Öyledir Abi..Şimdi İlk Balığımda BÖyle Bir dev Balık Alınca Sanıyorumki Hep böyle gelecek :D Oyüzden kolay kolay balık beğenmiyorum :D samandıra göletinin özelliği derin olmadı..su çekildiği zaman görmüştüm çok derin yerleri var..daha doğrusu ortası tamamen en aşağı 300 metre var ! kenarlarda yavru balıklar çok varmış ama içerde ne var ne yok bilmiyorum..zaten ozamanlar bizde tutarken fazla kişi bilmiyordu orayı..yani keşfedilmemiş maden gibiydi :D Biz Keşif turlarına başlasak iyi olur :D

10. canalpakin

canalpakin

bu gecede boş dönduk denızden su sıralar hayır gelmıyo , gazı çok fena aldık cumadan sazlıbosnaya gıtıyoruz

11. avcı_55

avcı_55 Alaattin ışık

Favori Kamış:
    Olta.
    Size bol şanslar.:)

12. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Bu kanu sanırım amacına ulaşamamış. Bende Yeni konu açmayıp bu konuyu güncellemek istedim. Arkadaşlar ben henüz forumda yeniyim belki haddim deil ama istanbulda yakın zamanda tatlısu balık avı organizasyonu yapılmamış sizcede vakti gelmedimi.Bu konuda Tecrübe sahibi üstadların güzel bir organizasyon hazırlamasını umuyorum. Birde Benim kendi fikrim bence balık tutmak biraz kısmet biraz nasip işi ama bu iş ile uğraşmak vakit geçirmek daha keyifli ve dinlendirici.tutulan balıkda ödülü oluyor.Doğa içinde kamp ortamında ve forumdaki arkadaşlar ile daha yakından tanışma ve denyimlerimizi artırmak bakımından faydalı olacaktır.Artık yapalım bir organizasyon.:)

13. oltam_ve_ben_2

oltam_ve_ben_2

Favori Kamış:
    El Oltası
    En İyi Avı:
    22kg aynalı sazan
    Hasan Kardeşim istanbul zor şehir ! Ne İzmire Ne Ankaraya Benzer..Burada hayat zor.. Zaman-izin-trafik-yol çilesi-semtlerin birbirinden çok uzak olması vs. ..oyüzden organizasyonlar zor gerçekleşiyor..:rolleyes:

14. Hasan34

Hasan34 Hasan

Favori Kamış:
    Olta
    Fatih arkadaşım ilgin için teşekkürler daha geçen hafta silivride güzel bir organizasyon yapıldı ben çok isterdim ama gidemedim.burdan takip ettiğim kadarıylada çokta keyifli geçmiş.hem öle 10 15 kişiyede gerek yok 2 3 kişide birleşip bi org.yapsa yine amacına ulaşır maksat bilgi deneyim paylaşımı ve burdaki arkadaşlığın pekiştirilmesi. Selamlar...:)

15. ZiZiM

ZiZiM

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    0,00002 kg istavrit (:
    oltam_ve_ben_2 istanbul bayrampaşadayım her hafta sonu benim için uygun istediğin an istediğin yerde bulunaßilirim 5 kişi toplansak ( bi araba ) o bile bize yeter diyorum cevabını bekliyorum

16. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    baslık guncellensın bır yandan bende istanbul /g.o.pasa/500evlerde oturuyorum
    olaki bir toplanıp gidilecekse bende gelirim yeterki organizasyon olsun..

balık tutmasam bile göl basında vakit gecirmek buyuk haz verıyor bana
    benım bıldıgım bır kaç yer var belı sızlerde bılıyorsunuzdur ..

kemerburgaz odayeri / kemerburgaz agaclı taraflarında ırılı ufaklı bır çok göl var. birde yenı bır göl buldum bu göllere yakın nasip ise bir dahaki sezona ilk oltayı yenı buldugum göle atacagım..

saygılar..

17. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Bende nicktende anlaşılacağı üzere İstanbuldayım ve tatlısuya çok merakım var ama tecrübem yok. Eğer organizasyon olursa uçarak gelirim.;) :)

18. crazybluee

crazybluee ibrahim

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    12kg sazan
    adaş kısmet artık bir org olursa buradan mutlaka haber alırsın suan malum havalar baya soğuk artık 1 temmuz u beklıyorum ben:D

19. İstanbuldan

İstanbuldan İbrahim

Favori Kamış:
    D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA
    En İyi Avı:
    7 kilo istavrit+2 kilo sardalya
    Ooo adaş 1 Temmuz mu? Neyse bekleyelim bakalım :)

20. kadirozkan

kadirozkan kadir özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 6 kg
    samandra göleti çok küçük bir gölettir o balığın orada öylece büyümesi çok ilginçççç....