((((..istanbul team tekirdağda..))))

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında hamdi tarafından paylaşıldı.

1. selam arkadaşlar :)
    smena(arif abi)nin daveti üzerine tekirdağ yeniçiflik köyüne lüfere çıkma kararı aldık ve cumartesi sabah 5:30 da (sahurdan sonra) ben,muratuysal,deniz her zamanki 3 lümüz yola çıktık saat 6:45 te çerkezköye ulaştım yol boş olunca kolay gittik çerkez köyden arif abiyi evinden aldık ve ordan yeni çiflik köyündeki balıkçı barınağına yola koyulduk yaklaşık 1 saat sonrada oraya vardık hemen tekneyi suya indirdik malzemeleri aldık ve av başlamıştı..
    Arif abi ilk önce rapala çekelim dedi belki büyük balık alabiliriz dedi sonrada akşam için yemlik istavrit tutar gecede lüfere atarız dedi bizde kaptanın dediklerini okeyledik rapala ile gezinmeye başladık aradan 1 saat kadar geçmişti henüz bir şey yoktu bir anda iki rapalaya aynı anda vuruş aldık biz aynı anda olunca rapalalar bir birine takıldı sandık ve bir baktık benim rapalada kırlangıç kocaman tabi bize gaz oldu tekrar dönüp durduk rapalayla bir baktık bu sefer muratın rapaladan vuruş aldık bir palamut sonra baya bir gezdik ama rapalaya başka bir şey gelmedi biz lüfer için yemlik istavrit tutmaya yola koyulduk açıklarda araya araya istavritlerimizi tutarken hava birden değişti arif abi dediki yağmurlukları giyin yağmur geliyor giyindik yağmur birden yağmaya başladı bizde açıklardayız yağmur hızını artırınca kıyıya gidelim dedik kıyıya tam yol gittik ama gidene kadarda ıslanmıştık 1 saat orda barınaklarda bekledik
    ve yağmur dinince hemen tekneyle kaldığımız yerden devam lüfer için yerimizi aldık zokalarımızı attık bekledik kısmetimizi ama küçük vuruşlar alıyorduk tabi biz büyük vuruş istiyorduk vurmayın gidin be diyorduk artık ama o beklediğimiz vuruşu alamıyorduk bizde başladık o vuran balıkları yakalamaya zokayla izmarit almaya başladık istavrit geliyordu ama lüfer yok tu hava çok güzeldi bir tek eksik olan lüferdi ama ne yapalım kısmet ..
    15 saat tekneyle suda kaldık avlandık harika bir gün geçirdik arif abinin değimiyle sahurdan sahura organizasyon oldu :) gerçektende öyle oldu geri döndüğümüzde sahur vaktiydi tekrar sahurumu yapıp 24 saat arada sonra uyudum..:)
    burdan arif abiye kendim ve arkadaşlarım adına teşekkür ederim bizimle o kadar saat ugraştı:D
    ve bermuda şeytan üçgeni (hamdi-muratuysal-deniz) avlarımız devam edecektir yer ve zaman fark etmez...:;)
    resimlerimizi aşağıya ekliyorum.
    yer : tekirdağ yeni çiftlik köyü
    tarih :gidiş 30-09-2006
    :dönüş 01-10-2006

Sahurda arabayı hazırladık muratı bekliyoruz..

Tekneyi suya indirme hazırlıkları..

Arif abi meraya götürüyor bizi..

2. Takımları hazırlarken ….

İlk gelen kırlangıç …..

Yanına arkadaş palamut geldi…
    Hava bulutlanmaya başlamıştı …
    Yağmurdan kaçarak barınağa kendimizi zor attık….

Yağmurdan sonra deniz bizi bekliyordu…

Yağmurdan sonra tekrar denizdeyiz….

3. Artık gece lüfer beklemeye başladık…
    [​IMG] [​IMG]

Kırlangıcı yakaladığım rapala…

Muratın yakaladığı palamut
    İstavritler izmaritler ve kırlangıç…

Kırlangıç (ölçü yemek kaşığı)…

İstavritlerden bir kaçı…

Artık gece ev dönüşte mola….

Burası gittiğimiz kamping…

4. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Ne denebilirki? Yüreğinize sağlık arkadaşlar. Böyle buluşmalar gerçekten çok hoş oluyor. Eylemlerinizin devamını sabırsızlıkla bekliyorum. Katılan herkeze kucak dolusu sevgiler ve tebrikler...

Son düzenleme: 2 Ekim 2006
  5. DR_BLOoD

DR_BLOoD

harika bir takım işi tebrikler güzelde av olmuş yamurda olmasa dahada iyi ola bilirdi neyse elliniz boş dönmediniz taktirde bir sorun yok ellerinize salık tebrikler...

6. Sevgili Hamdi bakıyorum nasibin yine KIRLANGIÇ'tan açılmış
    Hatırlarsan İzmir/Çeşme-Alaçatı'dada ilk balığın MIĞRI sonrada KIRLANGIÇ'tı

Her zaman ki gibi mükemmel bir hikaye mükemmel bir dostluk...
    Balıkları boş verin yaa... Bana siz lazımsınız

Sitem etmeyeceğim. Nasılsa KASIM ayında geldiğimde aynısını yapacağımıza inanıyorum. Bekle beni İSTANBUL, Bekleyin beni DOSTLAR

Hepinizi ayrı ayır tebrik eder. Küçüklerin ellerinden büyüklerin gözlerinden öperim.....:D :D :D

7. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    evet arkadaşlar abilerim ve ablalarım kısa bi aradan sonra tekrar hamdi abimin dediği gibi bermuda şeytan üçgeni arif abimizin davetiyle yeniden balık operasyonuna koyulduk ve beraberce yardımlaşmamız sayesinde herşeyi hazırladıktan sonra işimize koyulduk sabahtan akşama kadar bereketli bir av ve muhteşem derecede güzel anlarla dolu vaktimizi geçirdikten sonra tekrar evimize yol almıştık benim tek hatırladığım sadece arabaya binişim oldu arif abimin indiğini bile duymamışım arif abi kusuruma bakma ilaç fazla ağırlık yaptığı için uyuya kalmışım burada arif abime herkezin huzurlarında bize yardımlarından ve sıcakkanlılığından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum herşey çok güzeldi inşallah herkezinde bizim gibi güzel vakitler geçirmesini diliyorum saygılarımla

Son düzenleme: 2 Ekim 2006
  8. eyvallah abi seni bekliyoruz zaten...:)

kırlangıçları çeken bişey var heralde bende...:D

9. GÖKHAN

GÖKHAN

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 55 cm istavrit 1.5 kilo
    kırlangıç balığına hayran kaldım ilk defa görüyorum resmen sanat eseri . güzel bir gün geçirmişsiniz tebrikler

10. ist balıkcısı

ist balıkcısı

Favori Kamış:
    şeyan olta -surf kamış
    En İyi Avı:
    daha öğrenecek çok şey var
    tebrikler balık fazla olmamasına karşın bence güzel organizasyon olmuş.

11. kuzguncuk

kuzguncuk

En İyi Avı:
    Palamut
    Rapalaya Kırlangıç?

Merhaba,
    öncelikle tebrikler...
    Rapalaya Kırlangıç gelmesi normalmidir?
    Kırlangıç dip balığı diye biliyorum rapalayla yakalandığını ilk defa
    görüyorumda ...:confused:

12. evet rapalayla ;)

13. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    kullandığımız rapala takımına gezer kurşun ilavesi yaptığtmızda geldi ben yüzey kıbrısıylada kırlangıç yakaladım

14. Ethem

Ethem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    10.6 kg aynali sazan
    Ya usaklar cok guzel vakit gecirmisiniz imreniyorum size, Murat Orkinos yokmuydu Orkinos......:D

15. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel organizasyon olmuş, tebrikler.

16. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Hamdi

İstarvit nasıl bir balık?:p

Neyse Arif'le ben sonra görüşürüm.

Balık yok ama dostluk sağolsun.:)

17. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    ah bi olsaydı zaten ama iri bişey tam olarak göremediğim için adını söyleyemiyorum parmağımı kopartacaktı misinayı bıraktımda kurtuldum

18. simendifer

simendifer Sennur

Arkadaşlar tebrikler harika av olmuş :) Ama orada biri eksik gibi geldi bana :D

Bu arada Hamdi hep kırlangıç çeker Ahmet abi, birlikte ne zaman ava gitsek tutar bir tane sağolsun. Ama kırlangıçların asıl yavuklusu kim dersen, tartışmasız Deniz derim :D Kırlangıçlar onu o da kırlangıçları seviyor :)

Tekrar tebrikler arkadaşlar, yalnız yediniz ya onları alacağınız olsun sizin ;);) Alırım anahtarlarınızı :D

19. bunlara gerenk yok sennur sizin gibileri denizlerde görmek isteriz...:)

20. simendifer

simendifer Sennur

Görmek istersiniz ama haber vermezsiniz :rolleyes: Arif'in de alacağı olsun, ondan da ses çıkmadı... Hepinizi geçtim zaten de, O Deniz var ya o Deniz, çok fena hesap verecek :cool: Arar C.tesi günleri, "nerdesin ? Bostancı'dan olta atalım mı ? Canım sıkılıyor" diye... Hadi bakalım :rolleyes: