İstanbul ve çevresi organizasyon ve tartışma platformu

Konu, 'Bölgesel Amatör Balıkçılar' kısmında hknrgn tarafından paylaşıldı.

1. serhat_ist

serhat_ist serhat

Favori Kamış:
    linea effe
    Favori Makine:
    alba star
    En İyi Avı:
    lüfer
    kalkan varken kefal yenirmi dostum ;) ben 2 hafta öncesinde şileden 2 kiloluk kalkan çektim ama 3 saatte bir tane geldi oda bana yetti zaten :) kayalıklardan şamandıralı iğne tek köstekli 75 gr kurşunla atarsan kalkan alma şansın var ama yemin günlük olması gerekiyo yani taze ;) şimdiden bol şanslar rastgelsin

2. 27095

27095

Haddim olmayarak farkettiğim bir yanlışlığı düzeltmek istedim. Alperenler çay bahçesi Beykoz'da değil Üsküdar'dadır. Yani cafenin bulunduğu semt olan Kandilli, Üsküdar'a bağlıdır.

Saygılar .. :) ;)

3. kimerya

kimerya Murat

En İyi Avı:
    Levrek 5 kg
    Sızı bılmem ama bogazda balık tutarken kıyının dıbınden gecıp oltaları goturen butun teknelere kıl oluyorum Gıdecek baska yerlerı yok sankı .... lerın

4. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Teknedekiler de size kıl oluyor, sanki bir dakika bekleyemiyorlar, hemen önümüze olta atıyorlar diye.:)

Boğazın çok yeri akıntılı olduğu için özellikle Karadeniz yönüne giden tekneler, kıyıdan, akıntının daha hafif olduğu yerden gitmek zorundalar.

Rastgele.

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bu ifadede kıyı raporu başlığına uygun bir şifre mi var, merak ettim.:rolleyes:

6. MELİH BOYACI

MELİH BOYACI MELİH

Favori Kamış:
    Lineaeffe surf mill 420
    Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    yardım eden abilerime teşekkürler:)

7. edaggez

edaggez EMRE

adnan abi 19 mayısta gidiyormuyuz istavrite

8. kimerya

kimerya Murat

En İyi Avı:
    Levrek 5 kg
    Sımdı utandım ıste Cahıllık mı dıyeyım dusuncesızlıkmı bılmıyorum Bu da bana kapak olsun tekne sahıplerınden gıyabında ozur

9. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Murat bey cumartesi günü bizde tekneyle mecburi kıyıya yakın giderken kıyıdan sanki kasten üzerimize kurşun atanlar oldu o kadar yakınımız düşüyordu ki kafamıza gelmesi an meselesi idi. şahsen bizim kaptan geçerken kıyı oltalarına bakar takmamaya çalışır ama malesef tekneye olta gelmişliği bile var hatta ben bir tanesini kurtarayım derken kıyıdan abim öyle bir asıldı ki elimi jilet gibi kesmişti misina :)

10. prozack

prozack serhat

peki abi bu mevsimde nasıl oluyor bu balıgın ne ısı var orada aklım almıyo acıkcası.neden baska yerde yok sade karaköyde.ben tekneyle cıkıyorum.her pazar küçükcekmeceden yesılköyden avcılara kadar istavritten baska hıcbısey alamıyoruz.

11. desper79

desper79 Recep

Merhaba..

Avcılarda akşam balığa gitmeyi planlıyoruz.Eşkina zamanı mıdır?
    Şimdiden teşekkürler..

12. oktaybarut

oktaybarut oktay

Bu akşam bende Avcılara gelmeyi düşünüyorum. İlk defa Avcılara olta atacam. Tam olarak nerede olta atıyorsunuz?

13. desper79

desper79 Recep

Oktay kardeş valla tam olarak bir fikrim yok.Ama sesiz sakin olacağı kesin..

14. 3182

3182

Bizim derdimiz gördüğümüz teknelerden kaynaklı değil.Görünce zaten atmıyoruz problem attıktan sonra bir anda ortaya çıkıp iyice kıyıya sürmeleri hatta bazıları sürat teknesi bir anda ortaya çıkıyor daha hoop huuoop demeden beden orta yerinden gidiyor.

15. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    İşin özünde tek kelime var. Saygı (ya da saygısızlık)

Herkes konuya karşıdakinin gözünden bakabilse ya da kendisi için istemediği şeyi başkası için de istemese hiç problem kalmaz ama ... cahillik, saygısızlık almış başını gidiyor maalesef.

Bu sadece denizde değil her yerde böyle, trafikte de öyle olmuyor mu, sen kırmızı ışıkta durmuşsun, sıranı bekliyorsun, arkadan gelen uyanık (aslında saygısız) sola dönüş yoluna girip senin önüne geçiyor.

Neyse konuyu dağıtmayalım.

Bazı günler ve saatlerde çapari ile güzel istavrit alınıyor, bazen de kayboluyor.
    Balıkçıların ağlarında da yer yer balık çıkıyor.

Onu kovalayan bir şey var ama ne?

Yunus mu yoksa daha küçük canavarlar mı (lüfer palamut sülalesi gibi) bilmiyorum, fikri olanı dinleyelim, rastgele.:)

16. balikoltasi

balikoltasi Birol

Yunuslar da var arada küçük canavarlar da:)
    Umuryerinde tekneler lüfer-kofana alıyorlarmış duyduğuma göre.

17. İĞNE

İĞNE ömer

Favori Kamış:
    Lineaaffe ac casting 4.20
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima 60
    En İyi Avı:
    4,250GR RUS KEFALİ
    Bu Arada üsküdarda Rahat Istavrit Nerde Tutabilirim.kaç Köstekli çapari Yapmam Gerekir.kursun Ağirli Nasil Ve Ne şekil Kurşun Olmalidir.misina özellikleri.bilgi Verirmisiniz.

18. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    üsküdar çok akıntılı rahat av yapabileceğiniz yer yok diyebilirim. radarın oradan ustalar 170 - 200 gr kurşun ile çalışıyor, 15 köstekli yeşil simli beyaz iğneli takımlar. iğneler 11- 12 numara sanırım, ama iri istavrit yakalıyorlardı son gördüğümde, kuşkonmaz caminin oradan ise sanırım 100 ila 150 gr kurşun arası çalışıyorlar oradaki balıkalrın boyu daha ufaktı sanki.

19. ahmet_t269

ahmet_t269 ahmet

Merhabalar, geçen hafta 50 tl ye bi olta aldım bu hafta sonu ilk balık tutma deneyimimi yaşamak için arnavutköye gitmeyi düşünüyorum burda balık tutabilmek için nasıl takım kullanmalıyım. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. bir de avrupa yakasında balık tutulabilecek sessiz sakin yerler için başka önerileriniz varmı.

20. Selen34

Selen34 Selen

Tutacağınız balığa göre değişir durum takım konusunda.Arnavutköyde şuan hangi balık var bilemiyorum.Sessiz sakin yer olarak avrupa yakasında (benim düşüncem) yer yok.Belki aşiyan tarafı diyecem ama h.sonu orasıda doluyor.
    Anadolu yakasını düşünürseniz bostancı-maltepe-pendik arası sahilde rahat rahat av yapabılırsınız.Şimdilerde bol istavrit var.