istanbulda aynalı sazan yakalayan varmı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında darkvalek tarafından paylaşıldı.

1. darkvalek

darkvalek

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 1 kg.
    Arkadaslar merhaba.İstanbul'da aynalı sazanların dolaştığı bir gölet varmı acaba.Ben b.cekmece terkos ve sazlı bosnaya gittim ama malesef bırakın yakalamayı bu balıktan eser dahı göremedim.Hep kızıl kanat yada israil:( .Aranızda son zamanlarda hic aynalı sazan tutan oldumu eger olduysa lütfen bana yerini ve nasıl yakaladığını kısaca bahsederse memnun olurum:) yardımlarınız için şimdiden tesekkürler herkese bol sanslar.

2. FaTi

FaTi

En İyi Avı:
    3,7 Aynalı
    Kemerburgazda bol bol yakalayabilirsin.

3. kemalyaman34

kemalyaman34 Kemal

Favori Kamış:
    Muhtelif çap ve markalarda makina ve kamış
    En İyi Avı:
    Turna : 72 cm.
    Kemerburgazın neresi

selam arkadaşlar. ben kemerburgaz tarafına hiç gitmedim. anadolu yakasından otomobilimle 2. köprü yolundan nasıl giderim, bi tarif albilirsem sevinirim. Nereye gitmem gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

4. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    2.köprüden çıktıktan sonra 2 -3 km ileride okmeydanı alibeyköy kemerburgaz tabelasından sapıp hiç biryere sapmadan gidersen kemerin içine çıkarsın burada sorarsan herkes gösterir

5. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    ya hocam biliyomuş gibi adama tarif ediyorsun kemer burgazda var 50 tane gölet kimi özel kimi yasaklı adam hangisine gidecek peki kiminde balık yok zaten bu arkadaşı samanlıa atmaktasın bakalım ineyi bula bilecekmi

6. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Selamlar Hamit bey;
    Mesut abi iyi niyetiyle, elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmış. Sitede bulununan arkadaş ve ustalarımızın geneli artık avlak bölgelerine, nokta tarif yapmıyorlar. Sizin açmış olduğunuz ''kemerburgaz göletleri balık durumu'' konusuna gönderdikleri mesajlarda belirttikleri gibi, artık o göletlerde balık oldukça azalmıştır. Bunun nedeni sirkülere uymayan avcılıktır( ağ, tırıvırı, dinamit, balık otu v.b. ). İşte bu tür katliamlara vesile olmamak için arkadaş ve ustalarımızın geneli avlak tarifinden kaçınmakta. Benim fikrime görede çok iyi yapmaktalar...

İstanbul Avrupa ve Anadolu yakasında bulunan avlaklar hakkında genel bilgi edinmek isteyen arkadaşlarımız, Esabi ( Aytekin abi ) isimli üyenin Göller ve Barajlar bölümünde açmış olduğu, ''İstanbul'daki göller ve barajlar'' başlıklı konudan faydalanabilirler.

Dostlar;
    Konu içinde de değindiğim gibi, lütfen avlak bölgelerini nokta tariften kaçınalım.
    Sağlıcakla kalın...

7. coolpasbal

coolpasbal harun

Favori Kamış:
    1090 400 D.A.M QUICK 4000FD MAKİNA ve 2009820 D.A.M ASTRAL X-COMPETITION 820 CM KAMIŞ
    En İyi Avı:
    lüfer
    güzel avlaklar korunmalı ama kim tarafından?

arkadaşlar türkiyemizin cennet olmasının sebebi zenginliğidir bence bu avlaklar vakıflara verilmeli çocuk esirgeme kurumu mehmetçik vakfı gibi bu vakıflar hem korumasını hem avlanma yasaklarının uygulanmasını hem çevre düzenlemesini yapar ve avlanan her balıktan bir miktar gelir alır hem avcı hemde avlakcı bu olaydan kar sağlar zenginliklerimiz başıboş kalmaz sürekliliği olur bunun dünyada örnekleri var kızılderelilerin dediği gibi biz bizonları atalarımızdan miras almadık çocuklarımızdan emanet aldık

8. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    ozaman oraya gönderme adamıda aramasın bari madem yer söylemezsin hani söylemesen ne fayda uydudan bakınca nerde ne var hepsi belli ya

Son düzenleme: 18 Temmuz 2008
  9. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    avlanma yasağı koyduktan sonra ne yapıcam ben orda gölün kenarında donlarımızı yıkarız artık

10. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Selamlar Hamit bey;
    Öncelikle, konuşurken takındığınız üsluba lütfen dikkat ediniz! Hemen hemen tüm cevaplarınız alaycı ve kışkırtıcı bir ifade içermekte. Eğer bana öyle geldi ve ben yanlış anladıysam kusuruma bakmayınız!

Bir diğer değinmek istediğim konu ise, mesajları dikkatli okumanızdır.
    Kemalyaman34 isimli üye Kemerburgaz'a nasıl gidebileceğini sormuş, ardından bölgeden avlak tarifi istemiştir.
    Kovboy isimli üye ise, yol tarifini yapmış, avlak tarifine kendi insiyatifinde yanıt vermemiştir.
    Ben avlak tarifinin neden verilmediği ve verildiği taktirde ortaya çıkabilecek durumlar konusunda biraz bilgi vermek istediğim için konuya mesaj yazdım (siteden edindiği bilgilerle avlakları talan edenler çıkabiliyor, geçmişte ki örneklerinden bahseden üyeler bulunmaktadır).
    Siz, belki de kendinizce haklı olarak, uydu görüntüleri ile avlakların zaten belli olduğunu yazmışsınız.
    Sadece uydu görüntülri ile, avlakta bulunan balık türleri, kullanılabilecek yemler, avlağın hangi bölümlerinin daha randımanlı olduğu v.b. şeyler anlaşılsaydı, ne bizim sitemiz, ne de benzeri sitelere ihtiyaç duyulmazdı.
    Diyeceksiniz ki, madem paylaşım sitesi, neden avlakları paylaşmıyorsunuz? Anlatmaya çalıştığım gibi;
    Sitede bulunan ustalar ve avlak bilgilerine sahip kişilerin geneli, bu tür olaylar gerçekleşmesin diye, güvenilirliğine inandıkları kişilere, zamanın geldiğine inandıklarında, özelden avlak tarifi yapabiliyorlar.

Özellikle yeni üyeler;
    Lütfen bu konuda biraz sabır:) ...

Son değinmek isdeğim konu ise;
    Coolpasbal isimli üye, tamamen kendi düşüncesini, bütün iyi niyetiyle, avlakların kullanım haklarının vakıflara teslim edilerek, çevre düzenlemesi yapılması, sirkülerde ki yasaklar uygulanarak, populasyonun korunup genişletilmesi (tamamen yasak uygulanması konusunda fikir beyan etmemiştir), ve bizim gibi amatör balıkçıların, belli bir ücret karşılığı kullanımına sunularak, vakıfların, ihtiyaç duydukları ek gelirleri sağlayarak, kendi kendilerine yetebilecekleri konuma gelmeleri hakkında görüş beyan etmiştir.
    Yani sizin anladığınız gibi tamamen bir yasak istememiş, aksine oldukça güzel isteklerde bulunmuştur.

Son söz;
    Kemal bey, iç sularımız tamamen yasaklı olsada, siz siz olun donlarınızı su kenarında yıkamayınız.
    Malum, kullandığınız deterjan v.b. temizlik maddeleri, sularımıza ve içinde yaşayan canlılara zarar verebilir.
    Sağlıcakla kalın...

11. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    yılanlarada dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum:) ;) ;)

12. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Katılıyorum abi:) .
    Bu arada, ben evde dinleniyorum da, sen bizi neden yeni avlarından mahrum bırakıyorsun. Şöyle sağlam bir trofe yakalada, neşemizi bulalım:) .
    Sağlıcakla kal abi...

13. serkanbey78

serkanbey78 serkan

Favori Kamış:
    3 adet olta (üzerindeki terimleri çözemedim)
    En İyi Avı:
    13 cm istavrit
    yaaa gerçekten gereksiz bir tartışma olmuş. inşallah kalbi kırılan kimse yoktur.

14. 05ballı05

05ballı05 bülent

Favori Kamış:
    basit kasnak ve basit kamışlar gerisi ustalık
    En İyi Avı:
    25kgyayın 7kgturna 25 ve 33 kg aynalı ve ayrıca birçok balıgın kalitelisi
    slm istanbulda aynalı sazan yeri çok var.29 07 2008 temmus da 5 tane aldım belki inanmıyacaksın ama en küçügü 1kg en büyügü 25 kg yeterki yemlerin ve kısmetin bol olsun.ayrıca şunu söylemedende geçemeyecegim ben kesinlikle hafta sonu balıga çıkmam çünkü gelmez nedenmi çokses gürültü ve bagırtı var balık ürküyor hafta içi git yakalarsın bol şanslar

15. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    of of of 25 kg 33 kg nerde bu sazanlar iştahım açıldı

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    25 kg'mı:eek:
    bülent umarım resim çekmeyi unutmamışsındır :)
    balığa gitme günüde p.tesi veya en geç salı olmalıdır ;)

17. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    .

2 ile 5 arasında sanırım virgül vardı.

18. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    namık dostum yemleme işlemini uzun zamandır yapıyorum sazanlar besi hayvanı gibi oldu:D bu sene balığa gidicek zaman bulamıyorum işler çok yoğun
    hoşçakal dostum