Istanbulda Balık Tutmak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Hattusilis tarafından paylaşıldı.

1. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    misina,iğne, kurşun ve bunların kombinasyonları
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Merhaba Arkadaşlar,

Siteye ilk defa giriyorum ve inanılmaz şekilde mutlu oldum böyle bir sitenin varlığından haberdar olduğum için. Sabahtan beri aralıklarla siteye girip forumları okuyorum ve fotoğraflara ibretle bakıyorum.

Sormak istediğim şu : yakında planlanan bir organizasyon var mı acaba?
    Bu konuda tanıdığım çok fazla insan yok, sadece yeşilköy sahilinde tekne kiralayan bi abi tanıyorum o kadar. Ve balığa çıkmak istediğimde çok masraflı olmasın diye arkadaşları balık tutmaya ikna etmek için baya bi çaba sarfediyorum.
    İstanbulda hep çapari ile istavrit tuttum ve bazen denizde öbek öbek balık tutan tekneleri gördüğümde işim gücüm ne ise bırakıp tekneye atlayıp gitmek istedim. Çeşitli balıkçı barınaklarına gidip sorduğumda ya pek yardımcı olmadılar yada yüksek meblalarda ücret istediler.

Ataköy civarlarında oturuyorum, eğer bu civarlarda oturan böyle programlar yapabileceğimiz arkadaşlar varsa hepberaber çeşitli organizasyonlar yapabiliriz.
    Forumda okuduğum kadarı ile bu tarz balık gezileri yapılıyor ve bende bir şekilde dahil olmak isterim.
    Saygılarımla
    KUTAY

2. Realfb

Realfb

Favori Kamış:
    300 CM ALBA +ALFA 60 MAKİNE
    En İyi Avı:
    Lüfer,çinekop
    Kutay aramıza hoşgeldin kardeş..Bende bahçelievlerde oturuyorum ve sana yakın arkadaşlarda çok.Yeşilköy ve civarında balığa gidiyoruz arada bir.Forumu takip edersen bize katılabilirsin.Ayrıca organizasyonlar bitmicek dimi deniz kardeşim;)

3. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Sen de buradasın, ne güzel... Hoş geldin Kutay. :)

4. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Arkadaşlar tekrar merhaba,
    Tanışma bölümüne de bir konu açtım, aynı zevkleri paylaşan insanların olduğunu görmek çok keyifli.

Bu aralar balığa çıkanınız oldumu? Geçen sabah emirgan sahilinde boğazda olta atan birkaç kişi gördüm ama tuttukları bir parmak boyundanda ufak kıraçalardı, o kadar ufak balık için olta atmalarına pek anlam veremedim açıkçası, bu sene pek verimli bir sene değil herhalde.

Bu arada cankurtaran taraflarında kıyıya vurmuş yan yatmış bir gemi vardı hala orada duruyor mu bilmiyorum ama, sanırım 2000 senesi mayıs ayıydı, çapari ile avlanmaya çıkmıştım sabah erkenden. O civarlarda bir kalabalık gördüm hemen kurulup bende
    başladım çapariye. Geminin batı tarafından 25 grlık kurşunla at çek yapmaya başladım, belkide hayatımda çapari ile tuttuğum en büyük ve bol miktarda istavriti tuttum, kurşun hafif olduğu için hem balığı da hissedebiliyordum ayrıca akıntı olmadığından yer değiştirme gibi bir dert de olmuyordu. Bir defa bile olsun oltayı takmadan ve karıştırmadan avlandım, benim istanbulda kıyıdan en zevkli avım bu olmuştur herhalde. Bu olaydan sonraki takip eden senerde orada başka hiç balık tutan görmedim.En azından böyle yoğun bir şekilde avlanan.

Yeşilköy sahilinden de 2-3 defa akşam vakti lüfer için olta salladım ama nafile.

Yeşilköy sahilinden tekne kiralayıp geçen sene bir arkadaşım ile açıldığımızda bol miktarda istavrit başka bir seferde ise 3 parça lüfer almıştık ama bu ilk ve son olmuştu.

Herkese rastgele

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Eğer balık "tutmayı" seviyorsan, bugünlerde galata köprüsü bilhassa iri kefallerle yüz güldürebilir. Her zaman değil ama, olurda denk gelirse takım taklavatın sağlamlığını zorlayacak bir şeyler alabilirsin. Yerini kapabilirsen, mırmır, levrek vs. de seni bekliyor olacaktır..

6. kefal

kefal

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    3 kiloluk sazan
    balık

kutay abi ben bakırköyde tutuyorum eger bakırköyde oturan varsa bi yaza bilirmi

7. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Kutay,
    tekrar selamlar.

Yeşilköyde takne kiralayan tanıdığın abi hangisi. Haşim mi ?

8. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Emre merhaba,
    Yeşilköyde tekne kiralayan İhsan abi,
    yanlış hatırlamıyorsam 2. koyda ortadaki koyda yani.
    Tanıyormusun?

9. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    :D :D Benim Hattusilis Hitit'li olan:)
    Tanrıların Vatanı Anadolu diye bir kitap var (C.W.Ceram). Yıllar önce onu okurken görmüştüm bu ismi, Hititlerin en şaşalı döneminin hükümdarı.
    Mısırlarada kafa tutmuşluğu vardır herhalde.
    Kleoparta çok istemiş gelin gitmeyi Hititlere ama yok demiş Hattusilis, düşmanlığı bundan:D :p

10. Hattusilis

Hattusilis

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    çipura takribi 0.5 kg
    Biraz Mısır Hukuku, birazda Hitit Hukuku ( varmı oyle bir ders bilmiyorum) :) bilirsek hazinenin bizim olduğunu bile iddia ederiz...
    Demokrasilerde çare tükenmez:)

11. zephyr

zephyr Mert

En İyi Avı:
    Kırlangıç 2.9 Kg
    Kutay selam hosgeldin ozelden goruselim. İntibak durumu hakkında vs. :)

12. CEYHUNZUZU

CEYHUNZUZU CEYHUN

selam

selam arkadaşlar,geçen sene altıoluk ta eşimle beraber 15 tane ispari tutarak bu aleme giriş yaptık
    şimdi fırsat buldukça galata ya gidip kovamızı dolduruyoruz,eşimin şansı muhteşem bizde yaklaşık 300 gr lık istarviti meraklı bakışlar arasında çekti.:)
    saygılar....