istanbulda balıkcılık

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında hamit569 tarafından paylaşıldı.

1. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    kıymetli üyeler ben istanbulda bir balıkcı teknesi alıp denizde balıkcılık yapmak istiyorum ve sizin görüşlerinize ihtiyacım var sizce bu işi nasıl yaparsam başarılı olurum ve sizce bu iş yapılacak bir işmi geçimimi sağlayacak kadar balık yakalaya bilirmiyim ve netür balıklar yakalaya bilirim sizce

2. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Hoşgeldin Hamit... Umarım dileklerini yerine getirirsin

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Çok kestirme bir soru.

Evveliyatın nedir, balıkçılıkla aran nasıl, ağ yapmayı, atıp çekmeyi bilir misin, gemici belgen var mı, şahsına ait sarı balıkçı ruhsatın, alacağıın teknenin yeşil balıkçı ruhsatı var mı, hepsi varsa İstanbul'un neresinde balık tutmayı düşünüyorsun, sahil muhafazayla başa çıkabilecek misin, daha sorayım mı?
    Neyse sen bunlara cevap ver, ben sana daha ince anlatırım.
    Rastgele.

4. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    hocam memlekette gölde avlardık ağ ile koparatif vardı üye olduk yaptık ama denizden anlamam fakat nalıkcılık konusunu becerebilirim istanbulda marmara denizi olsun istiyorum belgeleride nasıl alınacaksa almaya çalışırım tabiki olursa bilginiz varsa bu işten ekmek yenirmi onu anlatırmısınız nasıl olur nekadar balık çıkarta bilirim sizce

5. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    teşekkürler hocam bu benim hayalim çünki bu işi çok seviyorum

6. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    abi bana söz düşmez ama göl balıkçılığı ile deniz balıkçılı apayrı bir şey.ayrıca amatör balıkçılıkta istediğin zaman gidersin ama meslek olarak çok zor bir iş.ayrıca gecenin ayazında iliklerine kadar donmak pek istemem şahsen :(

7. hamit569

hamit569

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 7 kg
    haklısın bencede deniz farklı ama denemekten ne çıkarhem her işin bir zorluğu yokmu buda bunun zorluğu düşünüyorumda istanbulun heryeri deniz ozaman neden bu denizi kullanmayalım diyorum ve buiş kafama yatıyor