İstanbul'da Seafari fishing bayiisi

Konu, 'Takım Çantası' kısmında eozsoyeri tarafından paylaşıldı.

1. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Merhaba arkadaşlar İstanbul'da Seafari fishing bayiisi nerde var bilen varsa yazarsa çok memnun olurum hepinize rastgele..

2. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    yanlış anlamadıysam denız balıkçılığı ile ilgili
    karaköy de sea fishing var karsisinda ogan balıkçılık var 5o metre ilerisinde de en az bes altı balıkçılık mağazası var

Son düzenleme: 19 Mayıs 2006
  3. emrecan

emrecan Emrecan

Favori Kamış:
    Shimano
    En İyi Avı:
    turna 95 cm
    .......................

4. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    arkadaşlar bence yanlış anlaşılmış, seafarifishing bir firma ismi..

5. carphunters

carphunters sebahtin

Favori Kamış:
    shimano, fox, kryston, jrc, korda, esp, garmin, nutrabaits, pelzer, chub
    bu da adres ve telefonları bu firmanın
    seafarifishing.
    Adres:Huzurhoca Caddesi Doğanay Sokak No:1/5 Parlar İşmerkezi
    İçerenköy BOSTANCI – İSTANBUL
    Tel: 0216 574 82 06 - 574 26 54 Faks: 0216 575 02 71

6. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Yardımlarınız için teşekkürler makbule geçti:)

7. Atto

Atto Atto

Favori Kamış:
    D.A.M Allround Tele Spin 240
    En İyi Avı:
    Levrek (800gr),Çupra (550gr)
    Selamlar

Bugün Carrefour Maltepe parkta, olta - iğne reyonunda bu firmaya ait (seafarifishing) çok şık çapariler buldum. Reyonda her çeşit balık için çapari mevcut. Özellikle istavrit için hazırlanmış olan, 11 numara 10 köstekli siyah çapraz iğneli çaparilerde kullandıkları floşlar mükemmel. Tanesi 1.5 Ytl

Ufak çaplı bir araştırma yaptım, online alışveriş sitesi bakımda olduğundan kısa bir süre içerisinde hizmete girecekmiş.

Saygılar

8. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Eğer çapariye 1,5 YTL veriyorsanız çok paranız var demektir. Zira ben 0,50-0,60 Ykr ye almaktayım çaparileri ve çok da memnunum.

9. Atto

Atto Atto

Favori Kamış:
    D.A.M Allround Tele Spin 240
    En İyi Avı:
    Levrek (800gr),Çupra (550gr)
    15 senedir ortalama 3 YTL' sigaraya verip kendimi zehirliyebiliyorsam, 1.5 YTL çapariye vermişim çok mu :D

Şaka biryana da piyasadaki hazır yeşil floş çaparilere hiç benzemiyor. Değişik parlak floş çeşidi kullanmışlar.

Denemekte fayda olabilir düşüncesi ile aldım. Meraktan yani.Normalde 2.5 YTL' 100 lü kösteklerden alıp, bedeni kendim yapıyorum.

Saygılar

10. Snoopist

Snoopist Enis KORKMAZ

Favori Kamış:
    3 m'lik Kamış
    En İyi Avı:
    4 kg istavrit
    Sen bu 100 lü kösteği nereden alıyorsun 2.50 Ytl ye bende alayım bir de beden 0, kaç olacak ? istavrit ve çinekop için

11. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Beden kalınlığı, kullanacağın kurşun ağırlığına ve misina kalitesine göre değişiklik gösterir. Eğer kıyıdan ve akıntılı bir bölgede avlanacaksan( örneğin boğaz ), mecburen ağır kurşun kullanacaksın( 100 gr ve üzeri ). Bu nedenle sana tavsiyem bedende ince ve kaliteli misina kullanman yönünde olur( asso v.b. kalitede misinalar ). Bedende 0.26 mm'de kullanabilirsin ama 0.28 daha uygun olur. Galata köprüsü v.b. yerlerden, yada tekneden avlanırken çok sert atışlar yapmayacağın için bu kalınlıkta ve kalitede misinaları tercih etmene gerek yok( ben galatada 0.12 mm beden, 0.08 mm köstek kullanıyorum, bazen bedende 0.10 mm ye düştüğümde oluyor ). Bunun yerine pelican, sufix yada erma( ben bu üçü arasından pelicanı kullanmanı tavsiye ederim ) gibi ucuz misinalar işini görecektir. Tabi kaliteli misina kullanırsanda takımın kopma riski o derecede azalacaktır. Bu söylediğim beden kalınlığı istavrit için.
    Çinekop için kullanacağın bedende aldığın kösteklerin kalınlığına göre beden kalınlığını arttırabilirsin. Örneğin köstek kalınlığı 0.20 mm ise bedeni 0.25-26 mm, köstek kalınlığı 0.25 mm ise bedeni 0.28-30 mm yapabilirsin. Ama dediğim gibi beden yaparken kaliteli misina kullanmanı tavsiye ederim. Böylelikle hem takımına güvenin artar, hemde 40 yılda bir denk gelen trofe balıkları kaçırma riskin azalmış olur.

Son düzenleme: 7 Temmuz 2008