İstanbul'daki göller ve barajlar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sizlerde sağolun arkadaşlar

2. foseptik26

foseptik26 seran

Favori Kamış:
    dam makara+ dam olta+sumodam misina+dam kanca
    En İyi Avı:
    bilen biliyor ;)
    ben ıstanbulda cok az gol vardır dıye tehmın edıyordum, ama bızı sasırttın aytekın abı paylasım ıcın tesekkurler abı :) +rep :D

3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    olmazmı seran kardeş istanbulda sadece maden ocaklarından kalan yüzlerce göl var hatta suyumuz okadar çokki artık doldurup kurutmaya bile başladık:(

4. yume

yume yusuf

Favori Kamış:
    Linea Effe unicast 390 + spro hardliner lcs pro 1050
    Göllerde son durum nedir? kordinat alsak da göllere yonelsek :D

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    içler acısı baksanıza bizde denizlere döndük:(

6. markopasa

markopasa murat köksal

Aytekin kardeş sitenin yeni üyelerindenim.İstanbul çevresindeki barajlar ve göller ile ilgili calışman harika ellerine saglık .Bayram tatilimiz dokuz gün İstanbul cevresinde hangi baraja veya göle gidelim diye sormayacagım çünkü bir önceki masajında bunun cevabını vermişsin.İstanbul cevresinden biraz açılırsak tavsiye edebileceginiz bir yer varmı (çadırımız ve uyku tulumlarımızla iki gece üç gün konaklamalı gitmeyi düşünüyoruz).Bana Ankara yakınlarıdaki kesikköprü barajını tavsiye ettiler ne dersin.

7. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    murat abi öncelikle konuya olan ilgin ve takdirin için teşekkür ederim abi ankara'daki göllerimiz hakkında malesef pek bilgim yok ama istanbula yakın tekirdağdaki göllerimiz var bu göllerle ilgili bilgiyide alabileceğiniz en tecrübeli isim bana göre moti (tuncay)abimiz:cool: birde onun çırağı var ulvi:D :D abimiz her ikiside çorlu'dandır onlara en rahat aşşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz size hertürlü yardımda bulunacaklardır saygılarımla:)
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=17673&page=794

8. markopasa

markopasa murat köksal

Aytekin kardeş cevabın için teşekkürler bayram dolayısı ile seninle irtibat kuramadım ancak ben silivriye sürekli giden biriyim verdigin link ile en kısa zamanda irtibat kurarak bilgi alacagım.
    Perşembe cuma ve cumartesi gününü silivri yakınlarında süper bir gölette geçirdim foto'larını en kısa sürede yayınlayacagım,balık tutamadık ama harika bilgi ve enerji depoladık harkese rastgele.

9. markopasa

markopasa murat köksal

Aytekin kardeşim fotograf makinasından resimleri bilgisayarıma yükledim ,ancak buraya nasıl yüklerim bilmiyorum.Bana yardımcı olurmusun.

10. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    murat abi resimleri buraya ekleme senin eklemen gereken yer ya tatlısu balık avı raporları yada fotoğraflar bölümü nasıl eklemen gerektiğine gelince en basit yöntem aşşağıdaki linkte anlatılıyor;)
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=21478

11. markopasa

markopasa murat köksal

Aytakin kardeşim teşekürler.

12. ŞERTEKİN

ŞERTEKİN ŞÜKRÜ

Favori Kamış:
    KENDİ KAMIŞIM
    En İyi Avı:
    TORİK 2005 TARTILAMADI
    konuyu net olarak tamamı ile takib etmedim eğer yazıldıysa kusuruma bakmayın istanbulda gölet olan ve avcılıgın encok yapıldıgı yerlerden biirside EYÜP ilcesine bağlı köylerde olan göletlerdir kemerburagaz tarafındaki çiftalan ağaçlı akpınar köylerde gibi irili ufaklı cok sayıda gölet vardır fakat ben tatlı su avcılıgı yapmam buralara kara avcılığı için gittigimden biliyorum sazan cıkıyor diyorlar kimin zaman gölet kenarında karşılaştıgım insanlar bilgim bu yönde herkeze rast gele

13. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    şükrü kardeş konu içerisinde ufakta olsa bu göllerden bahsedildi ama inan bana bu göllerin hemen hemen hepsi yoğun ağcı ve tırıvırcı baskısı altında ufacık sazanları yakalayanlar için cennet amma bizim için pekte verimli yerler değil;)

14. mehmet aydemir

mehmet aydemir mehmet

göller bve balıklar

esabi kardeş selam umarım hatırlamışsındır benı uzun zamandır sıteye gıremedım
    senınle kemerburgazdakı göller hakkında konuşmak ısterım bıraz geç oldu ama kusuruma bakma[şamlar barajı ve sazlıdere barajı konusunda]

Son düzenleme: 25 Aralık 2008
  15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    mehmet kardeş şayet turna avı için diyorsanız turna yasak döneme girdi 31 martta açılacak yok sazan için diyorsanız sazanıda kışın bulabilmeniz kolay bir iş degil

16. mehmet aydemir

mehmet aydemir mehmet

kemerburgazdakı göletler

esabı kardeş turna sezonun bıttıgını bılırorumda .Kemerburgazdakı hangı gölleregıttıgını ve hangisinde ne tür balıkların oldugu konusunda senınle bılgı alışverısınde bulunmak ıstemıştım. özellikle Çiftalandakı sayısız göletler hakkında ,senınle bu göletlerın hangi tür balıkları barındırdıgı konusunda ,ayrıca tam bir tabiat harıkası göller var.eger gıtmedıysen mutlaka keşif için gitmeni isterim.

Son düzenleme: 25 Aralık 2008
  17. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    mehmet kardeş bilgilendirme için sağolasın ben yaz ayları boyunca o bölgelerdeki göllere keşif gezileri ve balık avları için gitmekteyim:)

18. mehmet aydemir

mehmet aydemir mehmet

yen göller

esabi kardeş senın ılgını çekecegını umdugum yeni gol resımlerını SENTEKSIN 59 rumuzlu arkadaşımın rumuzunda bulabılırsın.Bu goller sana daha önce bahsetteıgım bolgenın resımlerı ve bu bolgede daha resımlerını çekemedıgım bır kaç göl daha var.Umarım ılgını çeker ve gitmenı ısterım.

19. mehmet aydemir

mehmet aydemir mehmet

yeni göl resımlerı

esabi kardeş senın ılgını çekecegını umdugum yeni gol resımlerını SENTEKSIN 59 rumuzlu arkadaşımın rumuzunda bulabılırsın.Bu goller sana daha önce bahsetteıgım bolgenın resımlerı ve bu bolgede daha resımlerını çekemedıgım bır kaç göl daha var.Umarım ılgını çeker ve gitmenı ısterım.ayrıyeten tayakadındakı bazı göllerde bu resımlerın içinde[tayakadın kazıklı göl ve dıger 1 2 resımde tayakadındakı farklı göletler]

Son düzenleme: 7 Ocak 2009
  20. cemmeydan

cemmeydan cem

Favori Kamış:
    Shakespeare
    En İyi Avı:
    Yayın
    Göldeki ağları kesiyorum

Herkese merhaba, uzun zamandır tatlısu balığı yakalamakta zorlanıyorum. Eskiden turna tuttuğum Büyükçekmece' ye en son gittiğimde kopan çürümüş kaşılkarı ve kurşunları yürüyerek topladım. Sular metrelerce çekilmiş ve toprak halen balık kokuyor. Terkos' da ve Şamlar'da ise botla açıldığımda kaşığıma takılan ağları kesmeye başladım. Ağlara takılmadan 100 metre zor gidebiliyorum. Kerevit yakalamak için kurulan düzeneklerde ölü bir ördek görüncede kokusundan ipi kesmek için bile yanına zor yaklaştım. Kişisel olarak yapabildiğim budur. Göl çevresinideki çöpleride oltayı atınca toplamaya çalışıyorum. Belki ufak bir adım ama en azından kendimi rahat hissediyorum.