İstanbul'daki göller ve barajlar

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. musadeg

musadeg musa

Favori Kamış:
    Lineaffe 3.90
    Biz yeni başlayanlar için bir bilgilendirme yapılabilir mi nerede ne şekilde avlanılır diye.Güvenilir bi adam olarak bilinirim genelde .

2. nejat vardar

nejat vardar nejat vardar

Yasak olmayan ve balık olan yerlerde avlanıyoruz.Tabii nerede olduğunuzu ve nereleri bildiğinizi bilmeden tavsiyede de bulunulamaz.

3. musadeg

musadeg musa

Favori Kamış:
    Lineaffe 3.90
    Ben geçen pazar emirgan da başladım olta avına fakat dip dibe ve araba gürültüsü, sahilde koşanları engelleme,bunlar bir araya gelince daha sakin bir yerde balık avı yapmanın daha keyif verici olduğu kanaatine vardım.Doğayı koruma adına gösterdiğiniz çabaları takdirle izliyorum.Avrupa yakasında Halkalı Atakentte oturuyorum.Sazlıdere barajını duymuştum.Büyükçekmece gölünde avlanıldığını yeni öğrendim.Sizce yeni başlayan birine bu çevrelerde nereler uygundur.Birde göl için olta takımında değişiklik yapmak gerekirmi.fark varmıdır

4. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

5. musadeg

musadeg musa

Favori Kamış:
    Lineaffe 3.90
    iş başa düştü o zaman okuyalım bakalım :)

6. halil özkılıç

halil özkılıç halil

Favori Kamış:
    Lineaeffe S-curve 10~30Gr. atarlı spin
    Favori Makine:
    Okuma Flame F-30
    En İyi Avı:
    1 adet Gümüş :)
    Merhabalar,

5-6 yaşlarımda iken Küçükçekmece askeriye kampında kalan göçmenlerdenim o zamanlar sabahları erken kalkar öğlen vatandaslar yüzmeye gelene kadar balık tuttuğumu ( genelde kayabalığı ) hatırlıyorum. büyüklerim zargana ve kefal çıkartırlardı. Şuan bu bölge yıkılarak park yapıldı Tam olarak K.çekmece Askerlik şubesinin karşısı acaba burada hiç avlanmayı deneyen oldu mu acaba onu merak ettim Halkalı'da oturuyorum ve yenıden balık tutmaya karar verdim gitsem birseyler yakalayabilir miyim acaba

7. musadeg

musadeg musa

Favori Kamış:
    Lineaffe 3.90
    İyi fikir 1 ocakta bir tur atayım belki vardır .

8. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Musa kardeş turna sezonu Nisanda açılacak Sazan şu an için açık ama pek fazla verim alamayabilirsin sazan içinde en iyi ihtimalle temmuzu beklemen gerekecek bu arada geçecek zaman içerisinde senin daha iyi tanıyıp güvenilir olduğuna kanaat getirdiğimizde bildiğimiz bütün avlakları ve avlağa göre avlanma şekillerini sende öğrenirsin;) :) :)

9. babaogulbalıkçı

babaogulbalıkçı cafer

selamlar arkadaşlar aranıza şimdi katıldım ama olta balıkçılığını tamamen pazar günleri olmak kaydı ile 5 senedir yapan biriyim. bugüne kadar oğlumun küçük olması sebebi ile hep denize gidiyorduk özellikle önünde koruma demiri olan yerlere, bu hafta değişiklik yapıp kirazlı bente gideceğim. orada balık tutmak niçin yasak tehlikeli olduğu içinmi yoksa balık neslini korumak için yazabilirmisiniz rica etsem. hepinize ras gele şimdiden teşekkür.