istinyede trakonya

Konu, 'Denizdeki Canlılar' kısmında aidois tarafından paylaşıldı.

1. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    istinyede trakonyaya benzer balık yakaladık 4-5 kere ama bilemedim trakonyamı değilmi diye öyle ise allah korumuş ucuz atlattık kaya balığı zannettik üste üç tane siyah yüzgeci vardı solungaçların bitimindede 1 er tane valla çok korktum yav acaba olabilirmi o bölgede tüylerim diken diken oldu bu da resmi

2. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
  3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Kes o ust dikenleri dikkatlice,kafayi da ayir.Deriyi soy. Unla kizart.Bak bakalim ondan sonra trakonya geldiginde "ahh kotu , bela balik geldi" diyormusun bir daha..Boylar nasil. Buyuk mu?

Kendinize iyi bakin, gorusmek dilegiyle.

4. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    büyük badire atlatmışız bi halay çekmediğimiz kaldı balıkla bildiğin elimizle tutuk

5. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe

parmak kadar

6. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

2 gün önce karadenizde mezgitteydik.Biraz yalıya düşmüşüz.Balık vurduğun anladığımız anda çaparileri taplamaya başladığımızda altan 1,2,3 cu iğnelere takılan balıkların ta kendisi sırtında 3 iğnesi var .Benim baş parmağımdan 2 yeri soktu teknede ilk yardım malzemesi olmadığından,baş parmagımı eme süretiyle her iki yerdende olabildiğince kanı emdim.100 adet arı sokmasına bedel 2 - 2.5 saat kıvrandırdı. bereket hastanelik olmadım .Hastaneye kaldırılan arkadaşlarda vardı.O acıyı allah göstermesim.

7. can1963

can1963 Recep Can

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna 2,5kg
    Arkadaşlar merak ettiğim birşey var bu balık öldükten sonra da tehlike arz edıyor mu yoksa yalnız canlı iken mi tehlikeli.

8. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    öldükten sonrada arz ediyo diğer topickteyazmışlar

9. gelibolu erhan

gelibolu erhan

Favori Kamış:
    olta zipkin
    En İyi Avı:
    levrek kofana
    trakonya

Kucuklerine varsak denir.. daha zehirlidir..
    buyukleri afiyetle yenir ,, zaten levrek familyesinden geliyor denircesine lezzetlidir.. yanliz tulum cikartirken dikkat et balik ölu de olsa solungaclarindaki zehirli cam gibi dikenler hala is yapar..ayiklamasini bilen birinin yapmasi saglikli olur.. capariye yemli dip oltasina atladigi cok olur dikkat
    dibi kumlu zeminlerde kendini kuma kismen gömerek avlanir ustunden gecen ava atilim yapar..yani plaj kumlarinda da gezerken dikkat..

10. natrix2

natrix2

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 2,3 kg, 72 adet zargana
    Bilmemene rağmen çarpılmaman büyük şans. Geçmiş olsun. Yoksa benim durumuma düşebilirdin.

11. aidois

aidois

Favori Kamış:
    okuma zn 65/lıneaeffe
    abi tek ben değil 3 kişi elledik filan sonra üyelerden canalpakin şüpelendi poşetle filan elledi valla çok şanslıymışız

12. jack1988

jack1988

Favori Kamış:
    Olta,zipkin
    En İyi Avı:
    Vatoz 5kg .Nefret ederim vatozfdan ama en buyugu bu :D
    ozelikkle mezgit yakalayan arkadaslar dikkat etmeli.Cunku dip baligi ve eger dikkat etmesseniz mezgitide animsatiyo,Eger oltaniza gelirse kafasina sert bi cisimle vurup bayiltin.sonra igneyi cikartmaya calisin,