izmir bu sabah karşıyaka

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Orsa tarafından paylaşıldı.

1. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    Bu sabah at dolaşmaya cıktım sabah 7 de oltamda arabadaydı balık avlayan bi arkadaşımı gordum karşıyakada tuna pastatesinin hemen karşısında hazır sardalyasıda vardı hadi dedim bir yandan sohbet bir yandan dinlenirim bi olta atıyım dedim 10-15 dk gecmediki bu arkadaş geldi :)
    Arkasından biraz kücük bir lidaki daha aldım bu arada etrafta benden başka alan birilerini gormedim

iyi avlar :)

2. Acaba size etrafta birileri neden yoktu desem nedersiniz....:confused: :confused:

Zaten olmamasıda normal bence...

Hem Karşıyaka diyorsunuz...
    Hem Lidaki Diyorsunuz...
    Hemde Yasak yerde avlanıyorsunuz...

3. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    şu an ben dönerken ortalama 25 kişi avlanıyordu tahminim hemde koltuklar takımlar vs herkes full ekip yerini almıştı yasak olması konusunda bir bilgim yoktu, aslına bakarsanızda ben izmir icinde kskde hele ilk kez balık avlıyorum oda bahsettigim gibi 9-10 senelik istanbul hayatıma son verip izmire yerleşeli 1 ay oldugu ve büyük bri balık krizi yaşıyor olmamdır kızma birahas abim avlanmayız krizi atlatmaktı diyelim benimki

4. Ohhh... ozaman sizi kurtardık demektir...
    Bundan sonra o bölge avlanmayacağınızı ümit ederek...
    37/2 nolu sirkülerin 12 maddesinin (6) bendine göre avlandığınız yerde avlanılması yasaktır.
    Artık size düşen görevde orda avlananları bu konuda uyarmak olacaktır.
    Sizi de aramızda görmekten mutuluk duyacağız...

5. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    balıklar pek bir şık tebrik ederim barış kardeşim :) bostanlı sanırım orası sabah işten once ugrasakmı oraya ne ? :)

6. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    valla ortalama her gün minimum 80-100 kişi falan avlanıyor birahas 1-2 gündür takip ediyorum pek öle uyarılıcak gibi degil ortalık :)

7. DR_BLOoD

DR_BLOoD

80 100 kişiyi ikna etmekmi av yasak demekmi bunlarla ança görevliler ilgilenir ama siz kesinlikle ilgilenezmesiniz bence hemen en yakın yetkililere bildirilmeli ve gerekli önlem alınmalı balık nesli için..

8. Dostum en yakın birime haber vermen ve sirkülerden bahsetmen yeterli olacaktır kanısındayım.

9. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Mutlu öncelikle merhaba. Mesajları okumadan cevap yazıyorsun herhalde :) Senden önce Ahmet abi orada avlanmanın yasak olduğunu söylüyor sen sabah işten önce uğrasak mı acaba diyorsun.Sen de İzmir'e yeni taşınmadın herhalde.:D

10. AKIN74

AKIN74

Barış balıklar güzel gerçekten:) fakat Karşıyaka'nın yerlisi olarak özellikle karşıyaka ve izmir kordon sahilinden olta atmayalı 15 yılı aşkın bir süre oldu...
    Yasaklanmadan öncede bundan sonra da denize insan girmediği sürece de atmamaya devam edeceğim, kordondan atan arkadaşlar vardı düne kadar, bu yazılarıma alınanlar da olabilir, her ne kadar benim tuttuğum balık temiz su balığı buraya girip çıkıyor denilsede o suyu solungaçlarından geçirip oksijeninide kanında taşıdığı sürece benim için bu balıklar temiz değildir, eğer kamış kullanılıyorsa vay o makinenin haline eve götüremezsiniz kokudan ve temizlenmeside bi o kadar zor olur...:)
    Ama Karşıyakamıza Hoşgeldin Barış diyorum, üzerinden de balık stresini attığınıza göre oldukça hafiflemişsinizdir umarım...:)

11. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    yok yenı tasınmadım cok yogun oldum için tam okuyamıyorum son 34 yılım izmirde geçti :)

12. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    evet ksk ve izmir hakkındaki verilerden sonra tabi burda oltaya bir son verdik :) Tabi deniz cidden cok pis bunu biliyrum hatta sohbet ettigim bir iki kişi burdan cıkan isparozları vs bile yedigini soylediginde bende çok şaşırmıştım insanımız oldukca gözü kara körfezden balık yiyebilmek cidden cahil cesareti ister şimdi krizi büyük ölçüde atlatmak icin carsamba sabah işleri ayarladım ve çeşmeye geciyorum ciftlikkoy ıldıırı vs. şu bu alaçatı 2 günlük bir tur yapıp kıyılarımızı deniycem bu arada önerileriniz olursa sevinirim cidden ,forumdan takip ettigim kadarı ile zeytineli vs. bölgeleri cok öneriliyor

13. Zeytinelini bende duydum bu aralar iyi balık veriyormuş..
    Bir kolaçan et bakalım işe yarar bir şeyler bulabilecekmisin. Ama orda tekn şart deniyor birde mustad 505 3-4-5 arası kulanacakmışın zeytinelinde ozaman güzel iş yapıyormuş. Biz bu duyumları haziran ayında aldıktı ama değişiklik varmı yok mu bilmiyoruz.

14. AKIN74

AKIN74

Biraz uzak olsada eğrilimanı tavsiye edebiliriz, bu topici mutlu kardeş okuduysa o da bir kaç yer önerebilir, şimdiden bol şanslar...:)

15. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Zeytinelinde iyi balık yakalamak istiyorsan yarımadaya geçmelisin. Ama geçerken yaklaşık 10-15 metrelik bir boğazı göğsüne kadar suya girerek yürümeyi göze almalısın. Yok eğer devam edip o harikulade koya inersen denize yüzünü döndüğünde sol tarafta atmanı tavsiye edeceğim. Çünkü orasının içi nispeten taşlıktır. Dil balığı levrek yakalama ihtimalin yüksek. Lidakinin çok olduğunu duydum. Ama boyları ufakmış. Ama Zytinelinin yolu çok bozulmuş dip not olarak aktarayım dedim.

16. Orsa

Orsa Barış TONER

Favori Kamış:
    olta
    öneriler icin tşkler yarın cıkıcam yola sabah öbce seferihisar vs. sonra karaburun sonra son durak çeşme :) 1-2 günlük keşif

17. anil20

anil20

Favori Kamış:
    gırgır dip takımı ve şamandıra
    En İyi Avı:
    aynalı sazan 5 kg.
    tebrikler güzel av olmuş nede olsa balık avı birazda olsa şans işi sen tuttun mu başkası tutamadımı etrafında insanların nasıl sinirlendiğini bilirim.

18. Konuyu baştan okuma zahmetinde bulunmamış
    Ama buda büyük bir başarı hiç olmazsa bunada şükür...:D :D :D

19. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    :eek: :eek: :eek: Ne diyimki ben :eek: :eek: :eek:

Hani bir sey dememek icin tutuyorum kendimi ama, tutamadim daha fazla, gülmekle mesgulum.

20. DOĞUKAN KAPTAN

DOĞUKAN KAPTAN

Favori Kamış:
    RAPALA,ZIPKIN
    En İyi Avı:
    6,850 KG LEVREK
    evet arkadaslar orada avlanmak yasak olsa bile artık kimse bunu takmıyor o yüzden bnde avlanıyorum :D