Izmir Kavakdere Baraji

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında cengaverdurmus tarafından paylaşıldı.

1. cengaverdurmus

cengaverdurmus Emre MERMER

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    1,5 kilo kambur sazan (kara sazan da derler namına...)
    Arkadaşlar merhaba,
    Yarın nasip olursa mekanı öğrenmek için Kavakdere Barajına gitmek istiyoruz. Abim gece çalıştığı için geceden gidip avlanamayacağız, şöyle piknik tadında gezip görmelik bir organizasyon olacak ama en azından Barajı, avlakları ve eğer rast gelirsek tabi balıkçı arkadaşlardan yemleri filan öğrenebilirim diye düşünüyorum. Daha sonraki zamanda da inşallah sizlerin de katılımı ile daha güzel bir organizasyon olur inşallah.

Bu konuda sizden bir iki yardım istiyorum. Bu barajın yolunu bana anlatabilirseniz çok sevinirim. Sağolsun Muvaffak abi, biraz bahsetti ama, Google Earth'den bakınca göremiyorum. Bir de forumda bir yazısında kendisine 55 km uzaklıkta olduğunu belirtmiş. Öyle olunca bulmak iyice bir zorlaştı.
    Google Earth'de seferhisar yakınlarında 2 tane gölet görüyorum resmine bir bakarsanız ve Kavakdere barajı bunlardan biri mi? (http://www.loadtr.com/b-70864-hangisi.jpg)

Menderes ilçesinin kuzeyince öyle bir barajı bulamadım. Eğer en büyük yardımı ben yaparım diyorsanız Yine Google Earth'ten barajın resmini eklerseniz tam süper olacak ;)

evet arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.

2. cengaverdurmus

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bu baraja giden kimse yok mu?

Yoksa böyle bir baraj mı yok?

3. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Arkadaslarin cogu baliktadir, yada yoldadir. Sabredin size yardimci olacaklardir.
    Saygilarla...

4. zümrüt

zümrüt

5. cengaverdurmus

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    Hem Hüseyin abi hem de Zümrüt çok saolun...

Valla yarın deliler gibi gezinmekten kurtardınız beni. İnşallah yarın ki av, tanıma mahşyetinde de olsa güzel geçer, sizlerle de paylaşabilirim..

Saolun.

6. fevzidiron

fevzidiron ahmet

cengaver abi gittinizmi neler çıktı güzelmiydi bende gitmeyi düşünüomda bi soriim dedim...

7. EYLENCE

EYLENCE

Merhaba

ben bu barajı tahtalı brajı olarak bılıyorum menderes ilcesinin kuzeyınde ve cok iri sazanların oldugunu duymuştum .rasgele

8. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    orada avlanmak yasak o yüzden kimse cevap yazmıyor

9. thedons

thedons salih

Favori Kamış:
    şamandıralı her tür
    En İyi Avı:
    sazan 3,8 kg
    selamlar balıkcı kardeşim.
    kavaklı dere barajına gittinmi ve balık tuttunmu merak ettim. eğer tuttunsa biraz beni bilgilendirirmisin. yada izmir cevresinde başka gittiğin yada bildiğin yerler varmı. bilgilerimizi paylaşalım. bana ulaşırmısın...

10. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    tahtalı barajında bırak sazanı yakacak tahta bile bulamazsınız suyun içi tosbağa dolu başka birşeyde yok arkadaşımızın gösterdiği yer var fakat orayada geçen sene gittim fakat kıyıya pek sokmuyorlar orman içinde bulunduğu için

11. gualleroz

gualleroz

merhaba arkadaslar ben çatalca göletine gittim diger adi sandı göleti ama bişey yakalayamadim sadece 3 kez vurdu ama sanırım kücük baliklardi. bu hafta sonu sonuda balaban göletine gitmeyi planlıyorum bakalim orda ne olacak:)

12. cengaverdurmus

Favori Kamış:
    Mantarlı olta
    En İyi Avı:
    Selamlar,

Bu sene hiçbiryere gitmek nasip olmadı :(

Kavakdere geçen sene bir avımızda çok güzeldi. Sabaha kadar zil seslerinden dolayı uyuyamadık. Ama aynı mevkşye tekrar gitmemize rağmen bir sonraki seferde hiç balık alamadık.

Bu sene durum nasıldır bilemiyorum.

Giden varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

Selamlar

13. mavrasa

mavrasa kenan

tahtalı barajı hakkında

oncelikle şu an bu barajda balık yakalamak için dağ taş orman dinlemeden 4 5 saat yurumeniz gerekior
    tahtalı barajında yakaladığım balık turleri
    sazan bölgedeki en iri en yerli sazanı bu barajda bulabilirsiniz mayıs 25 den haziran sonlarına kadar en cok yediği kırmızı gubre solucanıdır haziran dan sonra genelde ayçicek kuspesiyle avlak yemlenir ekmeklede yakalanır ben şamandıralı sistemle yakalıyorum 0 25 0 28 arası misina 5 numara kısa sap beyaz duz iğne kullanırım
    tatlı su levreği yanlıs hatırlamıosam bu balığı o barajda goreli 10 sene olmustır
    genelde sabah gunes doğarken 2 saat ve akşam saat 5 den sonra yemlenir bide kapalı havalarda daha avcı olurlar genelde kayalık derin kısımlarda olurlar
    mekanı tutturursanız tahtalı barajında 2 3 saatte 30 40 tane levrek yakaladığımı bilirim 1.kg 2kg arasında yakaladığım levrekler av yaptığınız bolgede serce parmağından daha ufak yavru balık yakalamanız gerekior dayanamadığı tek yem yavru balık iri toprak solucanına da gelio ama saatte 1 balık zorla alırsınız
    yılan balığı yine en buyuk yılan balıkları tahtalıda cıkar ben 1 tane yakalamıstım 1 kg cvrında
    2 gun sonra tahtalıdayız resimleri koycam bu hafta yakaladığım levrekleri .... herzamankinden@hotmail.com