izmir körfezde zargana...

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında belone belone tarafından paylaşıldı.

1. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Uzat elini Ahmet Kardeşim.:) Seni gönülden kutluyorum.

2. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    ringa balığı-18 kg-helsingborg İsveç
    Arkadaşlar yarın akşam yani 19 ağustos gecesi saat 22:00 den sonra izmir de kıyıdan biryerden avlanmak istiyorum. mesafe ve yol önemli değil. genellikle çeşme tarafında tekneyle avlanıyorum. ama yarın gidemiyeceğim için buralarda bir yer için tavsiyelerinizi bekliyorum. Urladan - Karşıyaka'ya kadar heryer olabilir. isteyen arkadaşlarda bana takılabilir. şimdiden teşekkürler. msn adresimden de bana ulaşabilirsiniz.

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=2698

beni kınayan urladan karşıyakaya kadar yer tavsiyesi istemiş...yukarıdaki link bundan 2 ay önce...

Son düzenleme: 13 Ekim 2006
  3. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Sayın Ahmet Bey istediğinizi yapabilirsiniz! Buyurun özgürsünüz. Ama lütfen yasak bölgeler'de yaptığınız avları bu forumda ballandıra ballandıra anlatmayınız o zaman. Bence insanlara daha çok örnek olmamız gerekiyor. Yanlışı değil doğruyu göstermek gerekiyor. Biz çıkarılan kanunun yanlış olup olmadığını tartışmıyoruz zaten.Bana sorarsanız da bencede şuan körfezde balık avlamanın yasak olması gayet doğal hatta geç kalmış bir karar olarak görüyorum.Körfezde dipte oluşan ağır metaller(zehirlidir) daha yıllarca temizlenmesi mümkün değildir. Ve kesinlikle sağlığa zararlıdır.Bu yasağın balık soyunun tükenmesiyle yakından uzaktan bir alakası yoktur. Saygılar

4. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    selamlar kardeşim...rasgelsin...

5. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo

O mesajı yazdığım tarihe bakarsanız daha yeni sirkülerin çıkmadığını ve o tarihte belirttiğim bölgelerde avlanmanın serbest olduğunu görürsünüz?Kendinizde 2 ay evvel diye belirtmişsiniz zaten... Bilmem anlatabildim mi !!!! Ahmet Bey ben su ürünleri mezunuyum ve bu konuları sizden çok daha iyi bildiğim kesin.

6. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bu tartışma artık amacının dışına taştı sanıyorum. Lütfen artık bitirelim. Ahmet bey kardeşim sizi kutlamam tuttuğunuz balıkları yemediğiniz içindir. Ama artık siz de orada balık avlamanın yanlış olduğunu lütfen kabul edin.
    Hepinize daha sağlıklı ortamda bol avlar dilerim.

7. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    arkadaşım nerede tutayım allahaşkına bir yer söyleyin...olmuyo ama böyle...sorduğum halde kimse cevap veremiyor...nerden tutsun bu kadar balık tutma sevdalısı insan...cevap veren beri gele yav...çok bilenler deyiversin bakalım...

herkesin arabası teknesimi varda bassın gitsin çeşmeye karaburuna...tanıdığım bazı insanlar otobüs kartı alamıyor ama misina iğne alacak parayı bi şekilde temin ediyor...bu uğraştamı zengin işi olacak yani...
    yapmayın beyler alternatif sunun...

8. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
    bu tarz yazı yazan insanlarla bu foruma saygımdan dolayı polemiğe girmeyi asla düşünmüyorum...
    önümüzdeki pazar günü yunusların oradayım...polemik isteyenleri beklerim beraber oturur kimin neyi bilip bilmediğini o zaman anlarız...bilmem anlatabildimmi???

9. belone belone

belone belone

Favori Kamış:
    shakespeare,lineaeffe
    En İyi Avı:
  10. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    evet oradan çıkan sonuç. Neresi acı pek anlayamadim.Lütfen dikkatlice okuyunuz. Sizin gösterdiğiniz yazıya bilimsel olarak verilmiş olan bir cevap.

http://www.balikavi.net/forum/showpost.php?p=4378&postcount=24

11. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Herkes evinin önünden balık tutacak diye bir kural yok. Narlıdere'ye,Güzelbahçe'ye, Urlaya v.s gidebilirsiniz. Her zevkin bir ceremesi var. Park yeri yok diye ikinci sıra park yapamazsınız. Ayni şey.Su zehirli balık zehirli deniliyor, siz hala gidecek yer söylemezseniz ben burada avlarım diyorsunuz. O zaman avlayın kardeşim. Size yer bulmak bu forumdaki insanların görevi değil ki. Madem bir yasak var, buna uymak zorundayız. Uymazsanız sorun sizinle yasağı koyan arasındadır.
    Burada yanlış olan illegal davranışınızı bu forumda sergilemek istemenizdir.
    Tartışmanın uzatılmaması için ricada bulunmuş,bir büyüğünüz olarak size el uzatıp konunun tatlıya bağlanmasını istemiştim.
    Bundan sonra istediğiz gibi davranabilirsiniz. Sahil sizin.

12. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Alıntı yanlış olmuş. Olgay kardeş özür dilerim. Cevabım Ahmet beye.

13. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Rica ederim Cihangir bey.Ben bu konuyu burada kapatıyorum.Benim zaten daha söyleyecek birşeyim kalmadı.Korkuyorum Ahmet bey(belone belone) beni suçlu çıkartacak neredeyse..Saygılar sunuyorum.

14. Değerli büyüğüm göstermiş olduğunuz yaklaşım tazınızdan ötürü sizi kutlar Fakat bu cevabınıza karşı almış olduğunuz cevaptan ötürü çok üzüldüğümü belirtmek isterim.
    Siz değerli büyüğümüzden tekrar arkadaşımızı anlayış ile karşılamanızı rica eder. Arkadaşımızı bilinçlendirmek ve tekrar kazanabilmemiz için bizlerin yanında bulunmamız gerekmektedir.
    Bu vesile ile bizlerden yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi ümit ediyorum.

Sevgili Ahmet kardeşim.
    Uzun bir süredir bu konuya yazdığınız cevapları okuyorum. Hatta kendimi sizin yerinize koydum. İlk önce haksınız dedim biranda ama sonra düşündüm ve insan sağlığı açısından konulmuş yasaklara neden aldırmıyoruz. İnsan hayatı bukadar ucuz mu dedim. Balıkları ister kediler yesin ister siz yiyin ama amaç yasaklanmış bölgede avlanmayı gerektirmiyor ki..
    Sirküler Eylül ayında yayınlandı. Kısaca yürürlüğe gireli 1 ay 15 gün bile olmadı.
    Halkımızın çoğunun bu sirkülerden haberi bile yok.
    İzmir için konulan bu yasaktan mahallli idarelerin bile haberdar olduğunu sanmıyorum.
    Farz edelim ki haberdarlar yasaklanan alanın çevrelediği bölgeyi gözününüz önüne bir getirin. Bu alanlara yapılacak uyarı ikazlarının hazırlanması yerleştirilmesi sizce nekadar zaman alır. Zaten Sirkülerin süresi 2 yıl bunun bir yılda oturacağına (İzmir için) inanıyormusunuz. Ben şahsen inanmıyorum.
    İzmir gerçektende büyük bir şehir. Bunuda hesaba katmamız gerekli değilmi.
    Örneğin yer yasağı uygulaması İzmir değilde İstanbul'da boğazı kapsasaydı ne olurdu Sirkülerin yürülükte kaldığı 2 yıl yetermiydi.
    Şimdi burumda devreye bizler gireceğiz. Bizim sirkülerden haberimiz var biliyoruz ki burası avlanmaya yasaklanmış. Ozaman elimizden geldiğinde uyaracağız. Oraya tekrar gidip avlanmak yerine orda avlananları uyaracağız. konuyu açıklayacağız. Burdan tutulan balıkların tükelmesi sağlığa zaralı olduğu için yasaklanmış diyeceğiz. Ama burdan aldığımız cevaplara kızıp pazar günü buraya gelin orda kozumuzu paylaşalım der gibi ifade ile yangına körükle gitmemeliyiz.
    Gelelim av sahalarına...
    Ama önce şu zenginlik fakirlik konusunu bir açıklığa kavuşturalım. Ben bu işi hobi olarak yapıyorsam bazı ceremelerde katlanacağım. Bunun zenginlikle fakirlikle ilgisi olduğunu sanmıyorum. Amatörce balık avlamak isteyen biri ister el oltası kullanır ister paraya kıyar 1.000 YTL (Birmilyar)'de takım düzer bu tartışılmaz bence.
    Üçkuyular vapur iskelesinden sonra istediğiniz heryere ama yayan ama araçla gidin av yapabilirsiniz. Aynı şekilde Karşıyaka'dan çıkın Foçadan başlayın çanakkaleye kadar olan kıyı şeridinde istediğiniz yerden avlanın.
    İllaki en yakın ve bereketli yer diye sorarssanız Narlıdere-Sahilevleri kesimi derim.
    Ayrıcca sitemizin içinde i<mirdeki avyerleri hakkında çeşitli yazılar ve konular mevcut ufak çaplı bir arama ile bunlarada ulaşabilirsiniz.
    Söyleceklerim bunlardan ibaret olup size başarılar diler Bizlerede yasaklanan av sahasındaki konu hakkında yardım edeceğinizi ümit ederim.
    Saygılarımla.