izmir körfezinde avlanma

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında süpersonik tarafından paylaşıldı.

1. süpersonik

süpersonik

Favori Kamış:
    rapa.maymuncuk.kamış.olta takımı
    En İyi Avı:
    levrek.3 kg
    izmirde hangi balıklar daha çok tutuluyor. nerde daha iyi balık çıkıyor.hangi yemlerle..ben bostanlıda levrek ve çupra avlıyorum. canlı yemle levrek avlıyorum .ısparozla & tekeyle. çuprayı boru kurdu & yengeçle avlıyorum.?

2. simendifer

simendifer Sennur

37/2 nolu sirküler / BEŞİNCİ BÖLÜM
    Alan Yasakları ve Sınırlamalar / Yer yasakları

(6) İzmir limanında, Bostanlı Sazburnu ile Üçkuyular vapur iskelesi arasında çekilen hattın doğusunda kalan saha içerisinde her türlü su ürünleri avcılığı yasaktır

Rast gelsin ;)

3. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    aramaya gir (izmir çevresi ) yaz ve tıkla bir takım bilgiler var sabırla hepsini oku.. tatmin edici bilgi bulamazsan tekrar sorarsın
    kolay gelsin

4. Daha anlaşılır bir hal alması için aşağıdaki resim yeterli olacaktır görüşündeyim.

Kırmızı ile işaretli saha içinde avlanılması yasaklanmıştır.

5. Ohhh çok şükür Buca'da avlanabileceğim:rolleyes: :p

6. Proteus

Proteus

Favori Kamış:
    Makina:Cormoran Super Match Kamış:Balzer Powertrip
    En İyi Avı:
    Turna 4 kilo 750 gr
    Ersin abi yakında yem sıkıntısı yaşayacağım bir yere tatile gideceğim.Yengeci nasıl takıyorsun nlatırmısın bana yengeç bol nasılsa.....

7. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    izmir körfezine hep yasak diyorsunuzda arkadaşlar, hiç kimse gece melez deltasında ağ atan balıkçılara bişey demiyor. gece onlarca kez tanık oldum bayraklıda gece balık tutarken adamlar dere ağızlarına ağ atıyorlar.bayraklıda sahil güvenlik olmasına rağmen hemde.ağları topladıklarında okadar çok balık çıkartıyorlarki tekne nerdeyse batacak ağırlıktan.tur yağ fabrikasının ordada berbat katliam yapılıyor.adamlar susturucuyu takmışlar motora taksit taksit gaza basarak kıyıya 10 metreye ağ döküyorlar. katliamın boyu yine büyük.

8. selimlee

selimlee

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kıyıdan3 mt.10cm.suda1200gr.levrek
    bırakında keyfimizle 2 tane balık tutalım mahallemizde

9. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Mahalle senin de, balıklar hepimizin arkadaşım! Yasağı bizler koymuyoruz, bu üllkenin yasaları, kanunları böyle diyor.
    Engel olabildiğimiz kadarı ile ağ atana da olta sallayana da engel olmak daha mantıklı değil mi ? :)

10. mert1912

mert1912

evet selimlee cok dogru söyluyor bn sahsen tepede oturuyorum sandallar tekneler böle usul usul gelip geçio körfezin ortasindan bi gece yarisi sahil güvenligin önünden ne yaptıklarini bilmiyorum ama gece vakti körfezde ne yapilabilirki tabi ki balik ?????

11. simendifer

simendifer Sennur

Mahallenizde balık tutmak diye birşey yok arkadaşlar, yanılıyorsunuz. Her şekilde konulan kurallara uyulmalıdır. Kızdığınız teknecilerle ne farkınız kalıyor o zaman ? Onlar yasağa uymuyorsa siz de mi uymayacaksınız ? Neden onları kendinize uydurmaya çalışmıyorsunuz, neden kendi öz be öz çocuklarınız için bir çaba harcamıyor ve onları da balık tutma zevkinden alıkoymaya çalışıyorsunuz ? İHBAR EDECEKSİNİZ. HER GÖRDÜĞÜNÜZÜ İHBAR EDECEKSİNİZ. İLGİLENİLMİYORSA BİR ÜST MERCİYE GİDECEKSİNİZ. Ne yapıp edip her daim koruyan, kollayan olacaksınız. Yoksa ileride ne yaparız. Düşünceniz çok yanlış çok, hepimiz böyle düşünürsek ne olacak ? Bugün pek çok türün yok olmasına sebep bu zihniyet değil mi ? Bu zihniyetten olmayın, olanları uyarın, yolundan çevirin. Ben gece uyumuyor ve KKGM'ye rapor hazırlıyorsam, yasak olan her avı herşeyi göze alıp eleştiriyorsam, uymayanları uyarıyorsam, ağ atanları ihbar ediyorsam, siz de yapabilirsiniz. YAPMALISINIZ. Daha çok işimiz var, yapılacak çok şey var, var oğlu var, var oğlu var. YAPIN...

12. simendifer

simendifer Sennur

Hatta bir iyilik yapın, aşağıdaki yazıyı, verilen linkteki adrese gönderin, bir katkınız olsun. Mahallenizde balık tutmaktan daha fazla rahatlatır belki sizi arkadaşlar...

13. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    öncelikle herkese selam arkadaşlar.........
    ben bir izmirli avcı olara bunlardan haberdarım........
    gelelim avlananlara amatörleri sürekli uyarıyoruz beni kıyı avcı arkadaşlarımızın çogu tanır çevrem oldukça geniş ........
    fakat arkadaşlarımında dedig gibi tekneleri şikayet nekadar edersek edelim ilgililer neden bilinmez dikkate almıyorlar...
    şikayet ediyoruz ihbar ediyoruz ne gelen var nede giden....... hatta birkeresinde teknenin biri ay karanlıgından yarar lanıp avlanmaya girmiş bizde direk tekne var demedik ihbarımız denize insandüştü yardım gönderindedik inanmıyacaksınız arkadaşlar kimse gelmedi artık bunu yorumunu sizlere bırakıyorum

14. simendifer

simendifer Sennur

Yine de çabalayacağız Mesut hocam, koyvermek olur mu ? Sonra nice olur halimiz ? Bir üst merciye, yetmezse daha da üst merciye gideceğiz, sıkacağız, yıldıracağız, vatandaşlık hakkımızı kullanacağız baskı yapacağız. Hiç susmayacağız. İlle de sesimizi duyuracağız. Başka yolu yok bunun.

Evet, gidin mahallenizde avlanın, kim koymuş yasağı, siz aldırmayın denilebilir mi ? Ben demem, benim de çocuğum balık tutmak isteyecek, hatta ben torunumu balığa götüreceğim. Bugün çabalayacağım, yarın torunumu götüreceğim. Yasakları eleştirebiliriz, gerekçe isteyebiliriz, bununla ilgili merciler var, neden denetleme yapılmadığını da sormak hakkımız, ihbar ettim neden gelmediniz kardeşim bu ne rezillik deme hakkımız da var. Ama yasaklara uymamazlık edemeyiz, bu olmaz.

15. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    sennur bir bilsen nelerle ugraştıgmızı şaşar kalırsın,tabiki peşini bırakmış degiliz duyarlı olan herkes bu konun peşinde hatta bu adamların karadanda ekipleri var bir vatan daşımız bi defasında ihbar etmiş kara ekibi şerfsizler çok özür diliyorum bu ifadeyi kullandıgım için adamı hırpalıyorlardı tesadüfen bizde ordan geçiyorduk bizde sopaları elimize aldık çıktık polis gelinceye kadar iş işten geçti adamlar kaçtı şikayetci olduk netice koca bir O baglantıları çok iyi

16. simendifer

simendifer Sennur

Uğraşın hocam, daha da uğraşın. Bu yaşadıklarınızı da rapor edin, şikayet dilekçesiyle birlikte verin. Ne kadar çok olursak, ne kadar üstlerine gidersek, o kadar sıkarız. Bir yerde onlar da afallayacaklar, ne oluyor, bu insanlar kim diye. Ben kişisel olarak gördüğüme nefes aldırmıyorum. Hepimiz bunu yapmalıyız. Gün gelecek o bağlantılar da kopacak, ama bu bizim azmimize bağlı, gerçekten öyle.

17. MESUT_GULAN

MESUT_GULAN mesut

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    çuvalla MAVRAKİ
    sennur sonuna kadar haklısın ,izmirde avlana arkadaşlarımıza küçük bir örnek vereyim körfezde uzun zaman avlanmış abilerimiz var bagzıları rahmetli oldu nur içinde yatsınlar bazıları hayatta ve onlarla sıksık konuşuyoruz görüşüyoruz hepside hasta ortak hastalıklarının nedeni ne biliyormusunuz kurşun ve agır metaller bir çogu yürüyemiyorlar bile,sanırım bu örnek yeterli olur

18. simendifer

simendifer Sennur

Nur içinde yatsınlar. Kalanlara da Allah şifa versin. Sonuçlar bunlar oluyor ne yapalım. O insanlardan öğrenilecek o kadar çok şey var ki aslında.

19. VONALI

VONALI

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    rus kefali 2,5 kilo
    sevgili sennur;
    konuyu okudumda dün sabah arabayla izmir kordondan geliyordum sahil boyunca.inanmazsın 10 metre aralıklarla olta sallayan insanlar vardı.geneli orta yaşlardaydı.acaba eskiler bu yasağın olduğunu bilmiyormu.yada dikkatemi almıyorlar böylelikle başka kişilerde onları görerek sahilden avlanılabiliyor demekki mi diyorlar.:( çok üzücü.:( ben bu siteye üye olduktan sonra bir daha körfezden hiç olta sallamadım.önceside zaten arada sırada gidebiliyordum işten zaman olursa.ayrıca bilmiyordum yasak olduğunu.herkes bence önce sağlığını düşünüyorsa körfezden olta sallamasın.:)

20. simendifer

simendifer Sennur

Ersin, bir önceki sayfada verdiğim adrese, orada yazılan yazıyı gönderin. Tabelaların asılması şart, hala bir şey yapılmadı ne valilik ne de Tarım ve Köy işleri tarafından. Biz baskı yapmadıkça da koymayacaklar gibi. Hem tabelalar yok, hem de denetim. Bunu bizler yaptırmalıyız. Herkese işini hatırlatmalıyız.