izmir team ildir avi raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. Matchbox

Matchbox

Mutlu ve Cihangir Abi tebrikler.....;)
    Cihangir Abi o kaçan balık ne idi acaba, merak ettim şimdi...:confused:

2. Ah Ahmet abi ..Ah...

Senin bu şansızlığını kıracağız bir gün ..: )

Bir dahaki organizasyonumda öz mü öz hoca getireceğim senin üstüne bir dua okusun üflesin :D

Şaka bir yana dün hava çok güzel olmasına rağmen balığın olmayışı gibi bir faktör vardı .. olmasın sağlık olsun başka bir sefere .İnşallah balığın zevkini alacağız....

3. Arkadaşlar sizlerinde bizler gibi aynı günde bir araya gelmeniz güzel oldu

tüm balıkavı.net ailesi tek yumruk halindeydi

sizlerle zaten hep telofonla konuştuk biliyorsunuz siz ordan hep bir ağızdan

istanbula selam yolladınız bizde istanbuldan size hep bir ağızdan selam yolladık

şimdi arkadaşlar derki nasıl? telofonla arayıp sesi dışarı verdik konferans

hesabı :D

hepinize tekrar selamlarımı yollarım ....:)

4. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Arkadaşlar semtimizdeki elektrik kesintisi nedeni ile birz geç kaldım söze katılmakta..
    Mutlu Kardeşimin de dediği gibi “ Balık bahane..” Asıl önemli olan sitemizde başlayan sanal arkadaşlıkların bir başka örneğinde yine bir araya gelip, 40 yıllık dostların samimiyeti ve çoşkusu ile güzel bir gün geçirmek.. Hele buna arkadaşların neşesi şakaları ve Ahmet’in de o dar ve karmaşık ortamda kaşla göz arasında yaktığı semaveri de eklenince…:D Ne stres kaldı ne yorgunluk.. Balık da olmayıversin…:)
    Bu hafta sonu bir araya gelmemizdeki büyük emek ve katkılarından ötürü Mutlu Kardeşime tekrar teşekkür ediyorum huzurlarınızda..

Gelelim Yalçın ‘ın sorusuna,
    Bu olta kopmasından özellikle bahsetmek istiyorum. Çünkü bazı şeyleri deneme imkanı vermiş oldu bizlere..
    Derin suda ( 70-75m ) erken saatte avlanırken ben bir balık ( muhtemelen mercan ) tuttum . 10m kadar çekmiştim ki ağır bir şey aniden oltaya abandı ve aşağı doğru götürmeye başladı. Makara ( Alba Omega 40 ) otomatikman kalama vermeye başlayınca ben sıkılık ayarını artırdım, nafile.. Kalamayı tam sıkıp kamışla direnmek istedim (180cm Alba 100-300 atarlı) , kamış nerede ise ay şekline geldi yine de kaldıramadım. Kamışın eğiminden belki de kırılacağını düşünen Mutlu’nun ikazı ile direnmeyi bırakıp kalamayı biraz gevşettim.. Sanırım bu arada balık dibi buldu ve çekiş yavaşladı. Ana misina SAMM Dyneema 0.26 Kopması neredeyse mümkün değil. Beden ve köstekler 0.30 SAMM Dicle Fluorocarbon. 3 iğneli . İğneler 3 no Mustad beyaz çelik.. Üzerlerinde fırdöndüden sonra 2 adet de çapari var, bedenleri 0.40 monofilament misina..
    Ben kopmayı hep 6 kg çekerli FC den bekledim ama olmadı.. O sırada Kaptan geldi ve Dyneema’yı paltosunun kolu ve yem tahtası yardımı ile çekmeye başladı.. İnanılmaz ama balık birkaç metre yukarı geldi ve bu sırada olta aniden koptu..Geri sardığımda oltanın FC bedenden en üstteki köstekten koptuğunu, bunun yanında çapari kösteklerinin de kopuk olduğunu ama çapari bedeninin kopmadığını hayretle gördük.. Sanırım balığa hem FC köstek(ler) ve hem de çapari iğneleri takılmış. O yüzden bu kadar direnç gösterebilmişler..
    Köstek düğümleri Bülent Kardeşimin Bulsep) bir iki gün önce “ Düğümsüz Köstek Bağlama…” konusunda bizlerle paylaştığı kazıkbaşı bağını içeren bağlama şekli ile bağlanmıştı. Bu arada da isbat edilmiştir ki, içinde kördüğüm benzeri bir düğüm olmadığından olağan üstü dirençli bir bağlama şekli.
    FC köstekler ve iğnelerde de sadece trilene ve palomar bağları kullanılmıştı. Fluorocarbon da dikkate değer bir performans sergiledi.
    İp misina( Dyneema ) kullanan arkadaşlara bir kazaya neden olmamak açısından böyle bir durumda koparmak için kesinlikle elle tutmamalarını, bir tahta veya benzeri cisim kullanmalarını bir kez daha hatırlatmak isterim.
    Tüm arkadaşlarıma en güzel günleri , en verimli avları dilerim...

5. Salihreis

Salihreis Salih Günerergin

Favori Kamış:
    sadece olta
    Favori Makine:
    okuma salina SA-65
    En İyi Avı:
    kaçan balık :-)
    Bülent bey biz bu hafta evde kaldık maalesef.
    önümüzdeki haftaya bilendik anlayacağınız...

artık hafta sonu hava iyi olsun diye dua etmekle geciyor vaktimiz..:)

annemin dişleri de çook güzel olmuş, ellerine sağlık...:p

6. ZANDER

ZANDER

Favori Kamış:
    RON THOMSON HARD CORE ; Yayin icin ,Abu Garcia Cardinal 505 FR Freilauf Rolle Modell 2006 makina
    En İyi Avı:
    Sazan 17 kilo . Turna 11 kg 110 cm.
    Öncelikle sizleri tebrik ediyorum.

Baligin kit olmasi sizin sucunuz degil.

Aslinda bolda olsa sonuc pek degismezdi gibime geliyor :D

Ama Ümit in bir dahaki ava bir Hoca getirtip Ahmet i okuyup üflemesi ile bir degisiklik olma olasiligi yüksek.

Insallah diyoruz......

Ve tekne seciminizi begendim, en azindan Bizim gecen denize ciktigimiz ( SAL) dan cok cok cok iyi :)

Kismet diyelim, ve önümüzdeki maclara bakalim :) hehe...

7. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sevgili burak bir dahakine insallah beraber oluruz :)

8. Bu hoca şimdi balıkların bana gelmesi için mi okuyacak yok sa, gelmemesi için mi...
    Gelmesi için okuyacaksa iyi,
    Lakin gelmemesi için olacaksa kötü. Zira ikinci hocaya gerek duyulacaktır. Birinci hoca ve pamuk meselesi....:D :D :D

9. yalcinicli

yalcinicli

Cihangir agabey, anlattiklarindan sonra igneleri 0.20 mm. ya da 0.30 mm. dyneemaya, onlari da 0.50 mm. yine dyneemaya baglamak gecti kafamdan. Bir iliskene takilmadigi surece 20-35 kg. kadar banamisin demez. Zaten tekneden sallamada da takilmasi cok kucuk bir ihtimal.
    Balik hakkinda tahminin nedir Cihangir agabey?
    Insanin kalbi carpiyor yahu.:)

10. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Yalçıncım önce senin beden ve kösteğide Dyneema dan yapma fikrin için şunu diyeyim: bir zamanlar ben denemiştim, siyah-beyaz bir 0.35 ip misina ile.. İnanırmısın sadece birkaç hanos dışında hiçbir balık bana vurmamıştı. Balık ipi görüyor bedende. Ama çok sağlam olacağı kesin..:):)

O alametin ne olabileceğine gelince: önce çiçuna ( vatoz) ihtimali ağır bastı. Orada iri çiçunalar oluyormuş 50 100 kglık. Arkadaşlar iri ahtapot, kalamar filan da dediler. Ama öyle olsaydı çekerdim yere tutunmayan bir ahtapotu sanırım. Köpek balığı olsa daha hareketli olurdu, bu pek dolaşmadı.
    Yolda atladığı için Palaska olasılığı var ama onu da rahatça çekebilirdik. Geriye kalan ihtimal ise kaplumbağa olabileceği. Ağır hareketi, gücünün büyüklüğü onu düşündürdü bana. Ama kaplumbağa oltadaki balığa sararmı pek bilemiyorum.
    Geriye neler kaldı? İri akya, belki orkinos.. :)
    Neyse..Büyük birşey olduğu kaçmasından belli..:):):)
    Esen kal..

11. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    tebrikler izmir tim

12. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    Sağolasın Bülent.. Hep bu sitemizin yüzünden. :D

Fiziken bu mümkün olmasa da siz arkadaşlarım ile beraber oldukça, birlikte avlandıkça kendimi ruhen en az 20 yıl daha geç hissediyorum.:) :) Allah bu paylaşımcılığımızı, bu yardımlaşmalarımızı, birlikte çıkacağımız daha nice avlarımızı ve birbirimize olan sevgi ve saygımızı hep daim etsin...

13. steelrock

steelrock Burak

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Mercan-Ağırlığı mühim değil,ben onun gelişini sevdim...
    Bunu çok isterim,ama sanırım bu organizasyonlar için bir sorunum var!
    Ben genelde pazar günleri çalışmak durumundayım,e sizlerde sanırım pazar günlerini ava ayırmaktasınız:(
    İnşallah sizlerle beraber avın bahane olduğu,güzel bir gün geçirebilirim :)

14. AKIN74

AKIN74

Cumartesi günü Ahmet kardeşimi aradım, iri bir çupra tutacağını söyledim, içimden de şöyle bir ince dua ettim, nafile Kardeş duam tutmadı...:D
    Bu durumda seni bir daha ki avında babama havale ediyorum, Pekmezci kardeşim bilir Rafet Amca'nın duasını:p , sana bir parça okuyuversin...;)

Cihangir Abi kaçırdığın trofe balık için üzüldüm, nasip değilmiş derler ya bende öyle diyorum, bir daha ki sefere inşallah...:)

Tanışma fırsatı bulamadığım Ahmet ve Cihangir Abi'me bir daha ki organizasyonda görüşmek ve açığı telafi etmek üzerehoşçakalın derken, teknede ki tüm dostlarıma kendinize iyi bakın, sağlıcakla kalın diyorum...;)

15. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sayın reis-i cumhurun duası bi defa tutuyor. İkincisinde bir işe yaramadı beni için ama maşallah sana herzaman tutuyor. Olmuyor bak böyle ona göre..:D :D

16. Akın kardeş hiç sorma gerçekten de birinin beni okuması gerek buna bende inanmaya başladım.:D :D Lakin en güzel yanı günümüzün güzel geçmiş ve tanışmayı çok istedim kardeşlerim ve abilerimle tanışma fırsatına nail olmam bana yetti. Gönül isterdiki seninle, Mehmet ile ve diğer İzmir'li kardeşlerimiz ile birlikte olmak. Ama inanıyorum ki muhakkak bu birliktelik sağlacaktır. Buna gönülden inanıyorum.

Sevgili Mehmet bu dua bukadar etkilimi ?
    Hani ters tepki yapıp hiç balık tutamamakta var...Yada her seferinde MIRMIR'a devam etmeyelim....:D

17. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Duagerçekten etkili tecrübeyle sabit. Ama ikinci dualar Akın'a gidiyor hep. Bunda Akın'ın babasının suçu yok tabi. Akın söylemezse adamcağız durup dururken niye elin adamına dua etsin kendi oğlu dururken. Ah Akın ahh:D :D

18. serco

serco

Favori Kamış:
    zıpkın
    En İyi Avı:
    levrek 4kg,2.5 kg çupra
    yaw biz zıpkıncıları sahil güvenlik çiftlik menzilinde gördülermi kovalıyolar ,olatacılara bi yasak yok sanırım,ne güzel...güzel bir av olmuş elinize sağlık..

19. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    sevgili sercan orası 1 senedir boş eski orkinos balık ciftliği, zaten dolu olsaydı yanında avlamazdık ıldırda balık ciftliklerinin kenarları gopes mandagoz ve izmarit turu ege balıkcısının cok avlamayı istemedgi balıklarla dolu

20. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    tebrikler arkadaşlar böyle bir arkadaşlık ortamı harika bir şey
    neşeniz daim olsun
    bu arada bi dahaki sefere bir kişilik yeriniz olursa sevinirim
    tekrar tebrikler rastgele