İzmir Tuzla Kaba lidaki Raporu

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bmutlu tarafından paylaşıldı.

1. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Harika bir gün geçirmişsiniz.

Balıklar maşallah pırıl pırıl.ah şimdi deniz kıyısında olmak vardı :(

2. blackboy55

blackboy55 Musa Karaoğlan

Favori Kamış:
    Okuma Salina Seaspin 2.85
    Favori Makine:
    Okuma Salina 40
    En İyi Avı:
    2410gr Gökala -3000 gr levrek
    Ellerinize sağlık,gerçekten çok güzel bir av günü yaşamışsınız.Heleki sadece sohbet ettiğimiz bugünlerde bu görüntüler ilaç gibi geldi valla.

3. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    çok güzel av tebrikler.

4. simendifer

simendifer Sennur

Mis gibi gün, mis gibi hava, mis gibi deniz, harika balıklar :) Daha ne olsun. Elinize sağlık mutlu çok güzel bir av olmuş :) Balık balık diye çıldırıyorum ama bu hafta da balık yok bana :) Haftayaa buluşalım hafta yaaa balıklar geliyoor ha ha ha haaftayaa :) Allahtan böyle fotoğraflar geliyor da biraz gözümüz gönlümüz şenleniyor :p

5. ege

ege

Favori Kamış:
    hepsi
    En İyi Avı:
    .
    lidakiler harika,tebrikler

6. AYDINDH

AYDINDH Aydın

Tebrikler, ellerinize sağlık.

7. izmirli35

izmirli35

Favori Kamış:
    OLTA
    En İyi Avı:
    KIZIM ŞU ANDA 17 KİLO
    Mutlu kardeşime ve Ali kaptana bana böyle harika bir gün yaşattıkları için çok ama çok teşekkür ederim.
    Sabah Mutlu ile beraber arabada giderken bir yandan da geçen haftaki Ildır avımızı ve o avın ana konusu olan muhabbet şahane balık bahane üzerine konuşuyorduk, birara şanssızlığımızın beraber avlanmaktan kaynaklandığını falan söyleyip gülüştük, tekneye bindiğimizde de ben kendimi önceden psikolojik olarak hazırlamıştım neye '' balık bahane muhabbet , temiz hava, ortam şahane'' ye tabiiki.
    Ali kaptan'ın sabahın o soğuk suyunda denizden yem çıkarması , bizim de kendisine ancak sohbet ile ve yakaladığı mamunları kovaya boşaltmamız ile olan yardımlarımızdan sonra teknenin martı ve flamingolar arasından açık denize doğru yol alması kesinlikle görülmesi gereken harika bir andı.
    Hava sabah biraz sisli olmakla beraber içinde bulunduğumuz ay itibari ile çok sıcaktı (18 santigrad derece) ve ortam balığa çıkmaya son derece müsaitti.
    İlk avlakta biraz deneme sonrası yer değiştirmeye karar verdik, ikinci avlakta da durum çok parlak değldi, kaptanımız sevgili Ali ağbi sürekli kendi kendine söylenip duruyordu ''burada nasıl balık olmaz, nasıl olmaz yahu anlamıyorum'' sanki azönce bir yere koyduğu eşyasını kaybetmişte arar bir durumdaydı, tabiiki onun söylenmelerinin tek nedeni balık tutamamış olmamızdı. Ali kaptan büyük ihtimalle Akın 'ın arkadaşı olmamız nedeniyle bize kesinlikle müşteri gibi değil bir arkadaşıymışız gibi davrandı, hatta bir ara bana inatla kullandığım kamış ve makinayı bırakıp kasnağa geçmem yönündeki tavsiyesi ki bu tavsiye 3 kere falan tekrarlandı sadece balık tutabilmemiz içindi.
    İşte Mutlu ile mutlu anlar başladı üçüncü avlak sahamızda bir lidaki ve kaba lidaki sürüsüne denk geldikki ne siz sorun ne biz söyleyelim, herhalde 2 aydır böyle keyifli bir av gününü ilk defa yaşıyordum, hatta beğenmezliğin bukadarı olur dedirten cinsten çektiğimiz oltadaki eşek ısparozlarını, küçük lidakilerle beraber denize geri gönderiyorduk ve gelecek güzel lidakiler için oltamızı yemleyip denize geri gönderiyorduk, kurşun dibe değer değmez de başlıyordu asılmalar.
    Sonuç olarak hem keyifli hem de bereketli bir gün oldu bizim için, hem Mutlu kardeşime, hem de sevgili kaptanımız Ali ağbiye tekrar teşekkür ederim.
    Kullanılan takım: 3 köstekli dip oltası
    Kullanılan Yem: Taptaze mamun
    Av yeri : Hekim adası ile kırdenizi arası

Herkesin inşallah avı bol iğneleri keskin olur.
    İğne deyince aklıma geldi Mutlu'nun en son kullandığı iğneler kesinlikle muhteşemdi, böyle bir iğne olamaz dedirten cinstendi tabi Mutlu'nun ustalığını da yabana atıyor değilim ama iğneler harikaydı.;)

8. BARIŞ

BARIŞ BARIŞ

Favori Kamış:
    olta kışın tüfek
    En İyi Avı:
    turna 4.5kg --12kg yayın
    mutlu ellerinize sağlık güzel av olmuş

9. pegasus

pegasus

Favori Kamış:
    olta,zıpkın
    En İyi Avı:
    sazan, 2 kg
    lidaki

Alper ve Mutlu,
    Sizleri tebrik ediyorum.
    Geçen haftaki faciadan sonra güzel bir av olmuş.

;)

10. zodi

zodi

Favori Kamış:
    sadece olta
    En İyi Avı:
    1.2 kg çipura. Kilo olarak ta 3 kişi 15 kg istavrit (tekneden)
    Ümit'cim mesajların hepsini okumadım, fotoları gördüm direkt yazıyorum. Süpev av olmuş... Zaten çupra cinsinden tutmadığın kalmadı;)
    Seni forumun gerçek çupracısı ilan ediyorum :) :)

11. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    :D illaki lidaki :D :D ,harika av olmuş elinize sağlık arkadaşlar lidakilerde pırıl pırıl parlıyor bu arada:)

12. Ronder

Ronder

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    3 kg civarında
    izmir de herşey güzel yaws :) sizi kutlarım güzel bi av

13. bmutlu

bmutlu

Favori Kamış:
    asso,yozuri.prencess,rapala
    En İyi Avı:
    ILDIR 4 kg baracuda
    ali bey avi yapanlar Mutlu (ben) ve Alper kardeşim sanırım diliniz sürştü:D :D :D

14. PİRİ REİS

PİRİ REİS

Favori Kamış:
    MUSTAD 1522 NO:6, DAM 160 ATP,MUHABBET
    En İyi Avı:
    1 KG. ÇİPURA
    MUTLU ABİ YİNE HER ZAMAN Kİ GİBİ GÜZEL BİR AV SUNDUĞUN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ VALLA MAMUN ÖRNEĞİDE İYİ OLMUŞ DENİZLİDEKİ ARKADAŞLARIMA SÖYLÜYORUM AMA BİMİYOLAR HELE SÜLÜNESİ DUYUNCA ONE YA DİYOLAR SİTEYİ TAKİP EDENLERE GÜZEL BİR ÖRNEK OLMUŞ BU AVLARIN DEVAMINI BERABER YAKALARIZ İNŞALLAH :D

15. turna

turna

Arkadaşlar çok güzel av olmuş ellerinize sağlık,tebrikler.
    Benim kabul ederseniz küçük bir teklifim var.
    bundan sonra av resimlerini yayınlamasak çok iyi olur derim.Kabul ederseniz.

16. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    elelrinize kollarınıza saglık arkadaşlar harikalar yapmışsınız şansınız hep daim olsun hep böyle gülün sevgiler:)

17. OxDaTiTy

OxDaTiTy Burç

Favori Kamış:
    Çatal :) Arasırada misina, kanca, kurşun birkaç düğüm...
    En İyi Avı:
    Kefal, Çupra, Karakulak, Mırmır...

arkadaşlar merakımdan soruyorum resimde gözüken yemlikler yani bu yemin alındığı yerleri kimler yapıyor nasıl yapılıyor bilgisi olan varmı?

Adana- Mersin yöresinde balığa gittiğim yerlerin birinde benzer birşeyler yapmak isterim...

Nasıl yapıldığı hakkında nereden bilgi alabilirim. Bir yerde daha görmüştüm benzeri birşey.

Değişik çeşitlerini tropikal bölgelerde balık kapanı olarak yapıyorlar. Tellerle çevrili alanlar 2-3 tane sırası ile! balıklar girdikleri bir alandan sadece daha içteki alana geçebiliyor dışarı çıkamıyor bu sayede yakalanıyor ve canlı kalıyor. Haftada 1-2 kere gidip ağlarla içerisini temizliyorlardı...

18. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg

en başta yemin çıktıgı yerleri tespit etmen gerekiyor bide ne çeşit yem çıkıyor oda önemli resimde gördün mamun çıkarmak için yapılmış bi düzenek çevirme işi zaten resimde görüldüyü gibi çuval sopa yetiyor çevirdikten sonra kürekle karıştırıyorsun mamunlar suyun üstüne çıkmaya başlıyor sonra kepçeyle mamunları suyun üstünden süzüyorsun kardeşim umarım bunun sana yardımı olur sevgiler:)

19. çipuracı

çipuracı

Favori Kamış:
    olta madya sülünez boru kurdu
    En İyi Avı:
    levrek 2 kg çipura 1,36 kg
    Güzel Av Olmuş Lidalar Bi Harika ... Devamini Dilerim...

20. iskaroz

iskaroz süleyman

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lagos 5,5 kg
    Mutlu!
    tebrik ederim, çok güzel av olmuş!