izmir tuzlada avlanma

Konu, 'Bölgeler' kısmında ömer65 tarafından paylaşıldı.

1. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    oldukça uzun bir aradan sonra yani bir ay filan benim için yıl gibi geldi
    bu gün öylen 12 civarında fırsatını bulup botumu ve malzemelerimi arabaya atıp yola koyuldum 100 metre kadar gitmeden yan binamızda oturan emekli bi abimiz var nereye der gibi selamlaştı durup balıga abi dememle bekle geliyorum ömer
    onunda malzemelerini aldık dogru yemciye 6 paket boru kurdu bir bardakta mamun aldık dogru çigliden girip tuzlanın arka kapısının önününe geldik botu şişirip denize girdik işte arkadaşlar inanın benim için dünyanın en büyük zevklerindendir
    anlatması zor ama o denizde olmak bile bana büyük bir keyif veriyor
    neyse avlancagımız yere gelip çapayı saldık.
    ilk bana kaba bi lidaki geldi bayagı bi aradan sonra bi lidaki daha
    sonra bi yer deyiştirdik derken yanımdaki abiye bi kırlangıç ve bana bi mırmır tamam burası saat 4.5 ga kadar avlanıp çıktık sonuç ben 4 lidaki 2 mırmır 2 barbun 8 tane ısparoz allah bereket versin
    yanımdaki abi 3 kırlangıç 6 lidaki bol ıparoz
    kameralı telefonum felan yok o yüzden anlatımla idare edin arkadaşlar herkeze rastgele:)

2. arda

arda

Favori Kamış:
    el oltası/kamış 2.10 alba
    En İyi Avı:
    3kg çipura
    Tebrikler

Ömer abi tebrikler. Resimler olmasa da o hazzı tahmin edebiliyorum. Rasgele

3. AKIN74

AKIN74

Ömer Abi ellerinize sağlık afiyet olsun...Tuzla'da güzel bir gün geçirmişsiniz, her daim şansınız bol kısmetiniz büyük ve böyle bol muhabbetli güzel olsun....:)

4. keşke fotolarda olabilseydi.. paylaşım için teşekkürler..

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Tebrikler Ömer, güzel av olmuş. O bölgede daha önceleri kıyıdan avlanmıştım. Ama bildiğim kadarı ile orada daha çok mırmır olması gerekirdi. Acaba zamanı mı geçti? Belki artık derine çekikmişlerdir..

6. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    aslında tamamen mırmır hevesiyle gitmiştik cihangir abi ama hala bayagı bi ısparoz var ısparoz çekilmedikçe mırmır almak zor yeme hemen atlıyo
    zamana gelince ben bundan çok daha soguk havalarda orada avlandım oldu 12 nci ayda falan ve iyi mırmır aldım
    önümüzdeki haftalar bi daha bi deniycem rastgele abi:)

7. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Tebrikler ömer abi, ellerine sağlık, afiyet olsun

8. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    öncelikle tebrik ederim avınız için.

arkadaşlar genel olarak soruyorum bu tuzla kuş cennetinin orası oluyor değilmi? orada balıkçı barınağı felan var yanlış hatırlamıyorsam, çakıl taşı bir sahili var oradan karadan avlanan varmı acaba? varsa detay verebilirmi hangi zaman hangi yem hangi takım veee hangi balık :)

herkese rastgele...

9. AKIN74

AKIN74

Serkan sanırım balıkçı teknelerinin bulunduğu barınaktan bahsediyorsun, oraya girmek bir süredir yasak, geçen sene yaşanan talihsiz bir olaydan dolayı oldukça sıkı kontrol altında, giriş için sasalı belediyesinden avlanma ile ilgili bir belge almak gerekiyor, o da bu yılın 30 nisanında son gündü, bu belgeden bende mevcut fakat şu anda ek kayıt yapılmıyor...

Ömer Abinin girdiği yer dış kısımda yer alan barınakların kuzeyine düşen ve pek kullanılmayan bir iskeleden giriş yapabiliyorsun ama orada da kıyı avcılığı da yasak zira hemen dibinde güvenlik kontrol kulubesi var...O iskeleden genelde tekneciler avlanmak isteyen ve ana kapıdan girimeyen kişileri almak için kullanıyorlar...Onun dışında daha kuzeyde gidebileceğin fakat verimli olacağını tahmin etmediğim bir kaç koy var...
    Şansını denemek içinde yem olarak sadece taze ve canlı mamun kullanmanı tavsiye ederim, bol şanslar...

10. kral balıkçı

kral balıkçı mustafa gedikoğlu

Favori Kamış:
    surf
    En İyi Avı:
    çino sarı lüfer istavrit izmarit zargana vs....
    ömer abi parmaklarına ve anlatımına sağlık
    foto olmasada fazlası ile iyi anlatmışsın güzel avlarının devamını dilerim rastgele:)

11. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    verdiğin bilgiler için teşekkürler. talihsiz olay neydi acaba bilelimde gidersek aklımızda olsun.

12. AKIN74

AKIN74

Serkan görevlilerin içeriye dışarıdan aldıkları bir balıkçı iskeleden düşmek suretiyle talihsiz bir şekilde hayatını kaybetti, olayda bundan ibaret...

13. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    hımm anladım teşekkürler talihsizlik işte. ama tuzlanın içinden değilde kuş cennetinin oradan gidersen taaa en uçta balıkcılar var orada görevli yok diye biliyorum görevliler girişteki sürgülü kapının orada diye biliyorum neyse teşekkür ederim.

14. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    dogru biliyorsun serkan zannedersem akında aynı yeri anlatmış
    sonuçta kıyıdan pek verim alınamıyor
    bot yokken oradan çok boş döndüyüm oldu abicim

15. ömer65

ömer65

Favori Kamış: