izmir ürkmez sonuçları

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında arkhe tarafından paylaşıldı.

1. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    alabalık şimdilik:)
    evet arkadaşlar ürkmezden dondum ilk olarak gittim hemen yemlerimi buzdolabına koydum ve sahile inerek daha once siteden tavsiye edilen buruna doğru gittim ve etrafın kayalık olduğunu görünce olta atabileceğim yer aramaya başladım ve dibi kumluk olan bir kayalık aralık kısmı buldum ve yeri tespit edip akşamı beklemeye başladım akşam üzeri takımları alıp doğru tespit ettiğim yere gittim benim dışımda bir iki kişide vardı takımları attım yem olarak maun bulmuştum onları kullandım attığım takımları uzun bir sure bekledim bir ses çıkmayınca çekmeye başladım ve takımlardan sadce birini alabildim gerisinin hepsi denizde kaldı :)))
    ve ilk gun sinır dolu ev ahalısının pis pis gulmesiyle noktalandı
    ertesi sabah 6 da kalkıp kumsala inip geceden hazırladığım takımları attım ve beklemeye başladım yem bu sefer boru kurduydu oltalarda bir hareketlilik vardı ama balılklar yemlerı toplayıp gidiyordu o sabah da buyuk bir husran la sonuçlandı
    evdeki ahali yine gulumsemeler :((((

2 gun avlanmadım ve balıkçıları araştırdım bulduğum amatörlerle konuştum sorunu buldum benim iğnemin cok buyuk olduğunu anladım gidip hemen yeni iğneler temin edip 4 gunun sonunda sabah erkenden çıktım bu sefer sadece makarayla sülünez kullandım ve sonuç fena deildi isparozla başladık :))))

ve azimlenerek o bolgede azmak araştırdım hemen kefal takımlarımı hazırlayıp ve adam akkılı bir kefal yakalayıp tatıl boyunca yakaladıklarımla aileye bir balık ziyafeti çektik

başıma ilginç gelen olaylar

gece 2 de kumsalda salla dım oltamı balık vurup bekliyor bende bekliyorum almasını en sonunda bir ağırlık bende çekmeye başladdım ve olta hafifledi bende balığın gittiğni düşünü makarayı çekmeye başladım oturarak ve oltayı hızla yukarı asıldığımda bir balık ice uzun üzerime doğru sallanak geldi ve yerimden fırladım korkudan şu mığri balığmıymış ne resmen ödüm koptu

sonuç olarak buradan cok şey ogrendim ama pratiktede çok şey öğrendim
    sizden bir tavsiye istiyorum eşim tatil boyunca kızdı durdu bana ona bu balık aşkını nasıl aşılarım benimle gelsin diye ::)))

okullar açılıyor tatlısu balıkçılığına donuyorum ilk deniz deneyimim fena deildi zarar buyuk en sonunda makaralı kamısıda kırdım bu arada ama mukemmeldı o heycan ve mutluluk hiçbirşeyde yok biz balıkçılar biraz hastayız galiba :)))

bu arada fotoları nasıl gonderecem

2. simendifer

simendifer Sennur

3. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 16 Ağustos 2006
  4. arkadaşım azmin için seni tebrik ederim güzel balıklar...:)))
    birde elin boş geldiğindeki o gülümsemeyi çok iyibilirim...:D

5. smyrna

smyrna Sevil Kurtoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    olacak inşallah
    Başlamak başarmanın yarısıdır :) Üstüne birde böyle güzel balıklarla ziyafet çekilince başarmış olmanın mutluluğu her şeye değer :) Tebrikler :)

6. Hocam tebrik ederim.
    İlk adımı atmışsınız deniz avında.
    Devamı da çorap söküğü gibi gelecektir.

7. kovboy

kovboy MESUT

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    89cm turna 4,350kg
    ellerine saglık güzel balıklar

8. simendifer

simendifer Sennur

Güzel bir av olmuş tebrikler ;) Devamında da bereketli avlar dilerim :) Eşini de balığa götür bir gün ve olta attır derim, balığı oltada hissedince seni anlayacaktır sanıyorum :p Ama sonra sen eşini sahillerde aramaya başlayabilirsin belki, aman dikkat :D

9. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    dostum yengemizi bu duruma alıştırman hiçte kolay deyil ama çözümsüzde deyil bayagı bir zaman alıyor kendimden biliyorum sabır ve sabır
    uzun bir zamandan sonra alışıyorlar
    bütün avların rastgele

10. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    eşimi goturecem

valla ona bir olta aldım zaten umarım tutarızda ikimizde mutlu oluruz sizinle yaşadıklarımı paylaşmak çok hoş arkadaşlar ahmet abi nin hakkınıda unutmayayım sevgiler hepinize

11. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    valla bu kotu olur bak :)) ama olsun be balık için onun peşinden koşmak mukemmel olur bir kez daha aşık olurum eşime keşke olsa

12. özkan

özkan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1,5 kg
    güzel av olmuş, tebrikler.

13. Hocam sizde ikinci ve en etkili yolu deneyin.
    Eşinizide bu siteye üye yapın ve eski konuları, bilgileri, söyleşileri, organizasyonlarımızı okusun.
    Kesinlikle hoşlacanak ve sizle balığa gidecektir.

14. Korhanb

Korhanb

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    orfoz 7400 gr, kefal 1300gr, ahtapot 7200 gr (el ile)
    Tebrikler...

denizde avlanmak ile tatlısularda avlanmak çok farklı, bunu sizde tecrübe ettiniz artık. Ben de avlanmak hastalık derecesinde diyebilirim, ilk zamanlarda eşimle aramda bu yüzden problemler yaşamaktaydım sonra aklıma dahiyane bir fikir geldi,

eşim daha önce balık tutmaya çalıştığını ama çok beklediği için sıkıldığını söylerdi, bir gün ikna ettim ve benimle balığa gelmeyi kabul etti. onu öyle bir yere götürmeliydimki hem kolayca balık tutmalı hemde yakaladıkları iri olmalıydı. Bizim bu taraflarda iyi çipura yapan bir yer vardır, dışarıdan bakılınca buradan hayatta balık çıkmaz dersiniz ama kovanızı doldurmanız en fazla 1 saatinizi alır.
    neyse oltalar denizde ve daha dibe bile varmadan sanki bir canavar beni denize çekiyor yaklaşık 600gr gelen çipura eşimin avlanma isteğini daha da arttırdı, 2-3-4 derken eşimden bir çığlık sesi geldi :) oltaya çok ağır bişey takılmış tı eşim oltayı bana verdi ama takılan şeyin balık olmadığını hemen anladım. eşim kocaman mavi bir yengeç yakalamıştı :p 2. seferde bir remina :D üçüncüde nihayet bir çipura. o gündür bu gündür eşimim her fırsatta benimle balığa gelir. bu arada bu güne kadar yakaladığım en büyük balık 1300 gr gelirken eşim 35 kg.lık bir vatoz yakalamayıda başardı.:eek:

15. muratuysal

muratuysal

Favori Kamış:
    olta (zıpkını sevemedim)
    En İyi Avı:
    yayın 12 kg.
    tebrikler güzel maceralar bunlar paylaşımın için teşekkürler

16. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Bende bir keresinde eşimle balığa gitmiştim,'' nasıl tutacağım '' dedi bende '' mantar tamamen suya batınca çek '2 dedim.ben 1 tane yakalayana kadar o 4 tane bekir yakaladı Hanımları balığa alıştırmanın bence ufak tefek püf noktaları var.

1 - Düzeni öyle kuracaksınız ki o balığa değilde pikniğe veya gezmeye gittiğini zannedecek.Hani gitmişkene de bi kaç olta atarız havalarına girmelisiniz. :)

2 - Mümkünse balığın bol olduğu bir yer seçilmeli '' virüs '' vücudu tam sarıpta daha iflah olmayacak bir balık tutkunu olana kadar .Balık bol olsun da boyutu o kadar da önemli değil.Maksat canları sıkılmasın.Giderken salarsınız.

3 - Balık dönüşlerinde özellikle bayan arkadaşları ve komşularının yanında bol bol övün,onunla gurur duyduğunuzu ifade edin
    '' Benim hanım bir balık tutar ,inanamazsınız gözlerinize.Benden bile iyi balıkçı olacak ilerde ,saygı duyuyorummmmmm '' gibilerinden afbuyurun biraz yalakalık yapın ( ben denedim işe yarıyor,hemen havaya giriyolar ) :) :) :)

4 - En önemli ayrıntılardan birisi de ,mümkünse çocuk varsa çocuğu götürmeyin balığa.
    Sadece eşinizle gidin.Kadıncağız zaten tüm gün evde sinir hastası oluyor,birde '' aman suya düştü,aman kanca saplandı,aman boğulacak,aman başına güneş geçecek '' gibi güzel bir balık avını zehir etmesin kendisine ve size

5 - Balık tutmaya başlayınca hatununuza el adamı muamelesi yapmayın.Unutmayın ,balık tutabilirsiniz ama o hala eşiniz. :) Balık tutunca sevincinizi onunla paylaşın.Arada sigara içiyorsa sigarasını yakın sonra ona verin,ilk seferlerde işliniz balık tutmak değil ona balıkta hizmet etmek olsun( bir nevi köle durumları )Hastalığı kapınca ne hali varsa görsün,o size hizmet eder nasıl olsa :) :)( forumlardaki bayan arkadaşlar arasında feminist yoktur umarım )

6 - Son olarak eve gidince tuttuğunuz balıklarla eşinizi mutfağa atıp elinizde kumanda tv 'ye gömülün......dersem tüm emekler boşa gitmiş olur. :)
    Eşinizle beraber balıkları temizleyin ( bizim evde balıkları hep ben temizlerim .hoşuma gidiyor naapıyım ) ,kızartmasına yardım edin.
    Izgara yapılacaksa zaten tüm sorumluluk size ait.

Bu şekilde 2-3 kere balıkta eziyet ::) çektikten sonra eşinizin içindeki ( varsa tabi ) amatör balıkçı ruhu uyanacaktır.Ne demişler ,
    '' Emeksiz yemek olmaz''[/COLOR]

17. arkhe

arkhe

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    süpersiniz

abi selim ve korhan supersiniz ben yarın baraja goturecem eşimi iki olta alacam maksat piknik bakalım sonuç ne olacak verdiğiniz fikirler için teşekürler arkedeşlerrrrrrrrr