izmir'de geceleyim kıyıdan balık avcılığı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında rainman tarafından paylaşıldı.

1. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Sayın abilerim izmir'de geceleyin nereleri iş yapar? bu konuda yardımınız olursa sevinirim. Saygılar.

2. Öncelikle hayırlı geceler;
    37/2 sayılı sirkülerimiz gereği İzmir için Karşıyaka Sazlıburun - Üçkuyular Vapur istikametinin arasında kalan doğu bölümü yani kıyı kesimde her türlü avcılık yasaklanmış bulunmakta.
    Fakat...
    Sahilevleri, Narlıdere, Güzelbahçe, Gülbahçe, Siteler, Zeytinalanı, Kalabak ve sonra gelen yerlerden avcılık serbest.
    Benim her zaman favori yerim olan Sahilevleri askeriyenin yanı şu sıralar gece kıyıdan kalamar için elverişli olsa gerek.
    Birde Narlıdere istikam okulunun karşısındaki duvarlardan izin alıpta atarsan iyi mırmır, lidaki ve çipura alma şansın var...
    Bunların haricinde olan yerleri diğer arkaşlar yazacaktır.

Rast Gele

3. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    ustalar nerde yardım :)

4. Yardım ettik yaa kardeş...Gecenin 01:22'de yazdık işte
    İzmir'de balık bırakmıyacaksın galiba....:D :D :D

5. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    Abi yakında istanbul'a gidecem gitmeden önce bütün hazzımı alarak çipuralardan çekmek istiyorum :)

6. celen.mustaf

celen.mustaf

Favori Kamış:
    kamış el oltası
    En İyi Avı:
    akya+çipura,1400,1100gr
    Merhaba Selman kardeşim, benim sana tavsiyem bu tarihlerde,güzelbahçede avlanmandır.tam yeri istersen?askeriyeyi geç yeni yapılan sahil düzenlemesinin son noktası ev ve işyerlerinin başladığı yer,sol taraftaki sehl benzinliğe varmadan arkada vestel bayii sağlık polikiliği ve kahve bakal olacak feribot deniz otobüsü iskelesinden önce.,gece kalamar, gün doğarken zargana,sekiz onbir arası iri mırmır ve çipura almanın tam zamanı,oltan düğümsüz şansın daim olsun rasgele.

7. tasim yıldız

tasim yıldız

Favori Kamış:
    olta, kamış
    En İyi Avı:
    sazan 4.638 gr.,1,5 kg çipura
    iyi tarif, yem olarak boru kurdu kullan hele gece gidersen daha iyi sonuç alırsın

8. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Daha ne diyelim arkadaşlar gerekeni söylemişler. Güzelbahçeyi tavsiye etmem. Zaman kaybından başka bir işe yaramaz. Arkadaşlara soruyorum. Ama bir şey yok. Zaten attığın olta da ağlarda takılır kalır. Gidebiliyorsan Gerence'ye balık çiftliklerinin yanına git. Yem olarak sardalye kullanırsan mığriden başka bir şey yakalayamazsın. Bu konuyu da unutma.

9. rainman

rainman

Favori Kamış:
    her türlü olta
    sevgili abilerim, forumda okumadığım başlık kalmamıştır hehalde ve gerence'nin bi hayli methini duydum geceleyim o taraflara gidicem gelmek isteyen olursa özelden görüşebiliriz...Bir de gerence'yi bilen bi abimiz tam olarak tarif edebilirse nereden avlanmak gerektiğini sevinirim :)

10. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Balıklıovadan Ildır gerenvce sapağına giriyorsun,bir müddet devam ettikten sonra küçük bir çamlığın içinden yol ikiye ayrılıyor. Karareis tabelasını takip ediyorsun. Aşağıya inerken büyük bir sitenin (İltur) yanından geçeceksin,daha sonra dik bir rapa tırmanacaksın. Burada iki seçeneğin var. Ya tam rampadan sola giren toprak yoldan aişağıya iner orada avlanırsın ya da devam edip denize sıfır olduğun noktadaki çiftlikleri oradan atabilirsin. çiftliklere çok yaklaşmamanı ve gürültü vb. eylemlerden kaçınmanı tavsiye ederim. Zaten burada yolun sağına park etmiş araçları ve kıyıda olta atanları görürsün.