İzmirde spin avı nasıl olur

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Eray35 tarafından paylaşıldı.

1. Eray35

Eray35 Eray

Arkadaşlar merhaba, izmir fahrettin altay tarafında oturuyorum(esentepe), ulaşım olarak gidebileceğim yerler sahilevleri, engelliler parkı(inciraltı), tramvay ile güzelyalı-kordon, set olarak shimano catana ve shimano ax 4000 fb düşünüyorum, spin avına çok merak saldım ama balık alamamaktan korkuyorum, buralarda sahte ile levrek vs avlanılabilir mi ?

2. SpinnerAS

SpinnerAS Alperen

Favori Kamış:
    abi garcia diplomat 902ml
    Favori Makine:
    Dam Quiq style 340fd
    En İyi Avı:
    85cm baracuda 900gr levrek
    İnciralti ve sahil evlerini öneririm. Körfezin ic kisimlarina levrege pek rastlanmiyor

3. Eray35

Eray35 Eray

Çok teşekkür ederim, inciralı olarak kent ormanının içinde barış manço köprüsünden spin avı yapabileceğimi söylediler, güzelbahçe tarafı nasıl olur, birde sahilevlerinde surf kamışıma sahte balık takarak biraz avlanmaya çalıştım, 10-15 dakika avladım birşey gelmedi fakat sahilevleri çok kayalık olduğu için malesef sahteyi kayaya taktırdım malesef çıkmadı birdaha da sahilevlerine spin için gitmeyi düşünmüyorum

4. SpinnerAS

SpinnerAS Alperen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dam Quiq style 340fd
    En İyi Avı:
    Kayalik yerler levrek icin iyidir. av yaptigin mera cok sig ise su üstü kullan 10cm derinlikte bile taktirmazsin
    10-15 dk cok kisa bir av suresi balik almak istiyorsan daha fazla vakit ayirmalisin, surf kamisla spin cok yorucu ve verimsiz olur. Aksiyonu zor ve misina spine gore kalin oldugundan kendini belli eder.

5. Eray35

Eray35 Eray

Teşekkür ederim, surf kamışta hevesimi gidermek için denedim :) , ben balıga gittimmi 4-5 saat kalırım normalde ama sadece bir tane sahte ile gittiğim için oda kayaya takılınca benim de av bitmiş oldu :D

6. Eray35

Eray35 Eray

Bu arada spin set düzmek istiyorum, 200 en fazla çok zorlasam 300 lira bütçem var, bana önerebileceğiniz bir kamış-makine var mı acaba

7. SpinnerAS

SpinnerAS Alperen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dam Quiq style 340fd
    En İyi Avı:
    Marka model degilde genel ozellik soliyim marka farketmez. Butcene gore olani alabilirsin

Kesinlikle ip kullan, 0,12 0,10
    Kamis 5-35 gr civarlarinda atari ve 250-300 cm araliginda boyu olmali. 2 parca kamislar idealdir.
    Makina 2000-4000 arasi shimano ve okuma da uygun modeller var.

Sahteler gumus su ustu sardalya su ustu.
    Limon, sardalya, kirmizi kafa, dalarli sahteler.
    Turuncu uzeri siyah cizgili kalamar zokasi al, at cek ile kalamarda denk geliyo. Bu zamanlar tam mevsimi aramizda kalsin :)

8. Eray35

Eray35 Eray

Çok teşekkür ederim çok sağolun, aklımda https://www.decathlon.com.tr/catana-ex-spin-210ml-7-21-g-id_8407743.html bu kamış var, 7-21 atarlı 210 cm, ama yine decathlon da https://www.decathlon.com.tr/catana-ex-spin-240h-20-50-g-id_8407741.html aynı kamışın 240 cm si var ama bunun da atarı 20-50 sahte bulmakta zorlanırım gibi geldi bana, siz ne dersiniz hangisini alayım, makine olarak da aklımda shimano ax 4000 bf var 2500 bf de var hangisi daha iyi olur

9. SpinnerAS

SpinnerAS Alperen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dam Quiq style 340fd
    En İyi Avı:
    Makina ikiside olur 4000 bf cok kullanilan bir makina spinde. 2500 de isini gorur sikinti cikarmaz. Kamislar dedigim gibi en az 250 olmali 270-275 idealdir. Atar 5-30 civari olmali, okuma, dam, alba star, shimano gibi 2 parca kamislari oneririm