İznik Gölü

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında minablan tarafından paylaşıldı.

1. minablan

minablan emre

İznik Gölü ve mepps

Herkeze selam
    İznik gölünde atçek yapan varmı mepps ve sahteler iş yaparmı? bunun için bi takım edinmeyi düşünüyorum gideceğim tek yer iznik iznikten hiç boş dönmedim ama biraz daha eğlenceli olsun istiyorum.:)

Son düzenleme: 4 Temmuz 2010
  2. ali nail

ali nail ali

kolay gelsin ben iznikte sazan avı düşünüyorum ne gibi ekipmanlara ihtiyaç duyarım kısaca bilgilendirirseniz çok seviniriz.

3. lightjockey

lightjockey Ersin

Favori Kamış:
    Lineaeffe 360 Surf
    Favori Makine:
    Okuma , Albastar
    MErhaba bu ar ada bende iznik te bir av düşünüyorum . Kocaelinde yaşıoyorum fakat aslen kaynarca lıyım :) İznikte bilirsiniz . İZnik gölünde yada çerkeşli göletin de birlikte av yapmak isteyen arkadaşlar olursa bir organizasyon yapabilirz .

4. lightjockey

lightjockey Ersin

Favori Kamış:
    Lineaeffe 360 Surf
    Favori Makine:
    Okuma , Albastar
    arkadaşlar iznik gölünde avlanan yok mu hiç ,*?

5. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
  6. lightjockey

lightjockey Ersin

Favori Kamış:
    Lineaeffe 360 Surf
    Favori Makine:
    Okuma , Albastar
    bende kızılkanat daki resim farklı mı dicektim siz yazmışzınız :) İznikliyim aslen fakat iznikte balık tutmak hiç nasip olmadı . Yakında gidicem yine iznik e fakat bu sefer gitmişken bi balık olayına girmek isterim . Mufi bey keşke bu tarafta olsaydınız gidebilirdik birlikte :))
    bilgiler için de teşekkürler
    rastgelsin

7. beyazcennet

beyazcennet Gökhan

En İyi Avı:
    Sazan 8,5 Kg
    üzerine biraz zaman geçmiş ama daha sonra okuyacak arkadaşlar için yazalım ;
    iznikte at çek yaparak Akbalık ve Levkit yakalayabilirsiniz ama çoğu bölge taşlık ve otluk olduğundan dolayı oltanızın takılma ve kopma ihtimali yüksek.İznikte sazan avı için gece solucan gündüz ışığında ise mısır tavsiye ederiz.Solucanı akbalık ve israiller de tırtıklayabilir ve solucan en fazla 2 saatte bir yenilenmelidir.Küspe takımı her yerde olduğu gibi iznik gölünde de yasaktır.
    Ayrıca Balıkçıların şikayetleri üzerine Jandarmanın başlattığı operasyonlar oltacılar üzerine son bir haftadır devam etmektedir ve yoğunlaşmıştır.Yüz yıllardır hafta içi avcılığı yasak olmayan gölde son bir haftadır Jandarma Sıkı takipler yapmaktadır ve ceza kesmektedir.Normal tebliğe uyulmaıs konusunda , hafta sonları ve sadece 3 kancalı 1 olta atmak serbesttir.uzaktan gelecek arkadaşlar içinde şöyle diyim İznik gölünde 1 olta ile eğer çok şasnlı değilseniz 1 haftada ancak balık alırsınız ama o da belkiii...O yüzden çok verimli bir yer değil iznik gölü,Bazı oltacı ve bazı Balıkçılar tarafından yasak avlanma ve limit altı balık tutulmalarından dolayı çok az sazan kalmıştır gölde,daha bugün bile Balık pazarında 15-20 cm lik yüzlerce Sazan balığı satışı yapılmıştır ama Balıkçıları şikayette görevliler nedense bu konuda duyarlı değiller onlarca kez şikayet edilmelerine rağmen.
    İznik Gölüyle ilgili her türlü bilgiyi bu forumdan devam ettirebilirim arkadaşlar.
    Herkese Bol avlar rastgelsin...

8. texaslı

texaslı emre bekler

Favori Kamış:
    Pelican Florence Kamış 100-250G Karbon Surf 420cm
    Favori Makine:
    Okuma Distance Surf Pro
    En İyi Avı:
    EŞKİNE 1600 gr
    çerkeşliye 1 buçuk ay once bir av duzenledik ama ne yazıkki orasıda pek verimli değil iznik tercihi yapmanızı tavsiye ederim

9. archeragent

archeragent Emrah

10. AlihanYlmz

AlihanYlmz Alihan

İznikte kasna için nasıl bi takım önerirsiniz bende orada at çek yapmak istiyorum da boş dönmek istemem :)