iznik gölünde av

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Cevat Ergin tarafından paylaşıldı.

1. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

arkadaşlar takip ettiğim konularda göllerin kiralandığını okudum bu gölde 4 bölge halinde balıkçılara koop. verilmiş balık pazarına her gün uğruyorum ağ ile yakalanan burada sarıbalık diyorlar sazanlar ile akbalık(tat su kefali)ları görmek bu zamanda sazanlar hep canlı 2-4 kg aralığında insanın avlanma iştağını kabartıyor en yakın zamanda resimleyeceğim. yerlerini balıkçılar ile muhabbetlerimde keşfettim onlarda bir hafta yemleyip ağ atıyorlar teknem olsa deneyeceğim malum sezon derin yerde ha bu arada lokantalardan kalırsa haftanın bir iki günü 1-2 kg arası canlı yayın görmek mümkün yolunuz düşerse beklerim ığrıp ile avlanma buradada balığı tüketmiş

2. avcımurat

avcımurat murat

Favori Kamış:
    degışık oltalar
    En İyi Avı:
    balıkta geçen butun anılar
    fotagrafları beklıyoruz gormek guzel olacak

3. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

İç sularda ağ ile avlanmak zararlı ve yasaktır..Yakalayanları teşvik etmemenizi hatta şikayet etmenizi rica ediyorum..

4. turna

turna

Erdem iç sularda ağ kullanmak amatörlere yasak.Adamlar koop.kurduklarına göre ticari vede prof. sayılıyorlar onlara serbest.

5. Cevat Ergin

Cevat Ergin Cevat ERGİN

sana katılıyorum mehmet zaten burada jandarmalar bot ile sürekli gölü dolaşıyorlar,su ürünlerine belirli miktar ücret ödeyip ağ ve parakete atma hakkını elde ediyorlar.bu gölde en büyük parayı gümüş balığı ile kazanıyorlar.zamanında 60-70 ton gümüş çekip yunanistana ihraç ediyorlar.bende 10-15 iğneli bir parekete yaptım ama 10-15 gündür balık yok.olta ile önce hergün 2-3 balık alıyordum.bugün balık pazarına baktım 30-35 sazan(canlı) vardı....