Jandarma Genel Komutanlığı'na bir mailde siz atın.

Konu, 'Makaleler' kısmında darkdream1977 tarafından paylaşıldı.

1. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    mantarlı - makinalı takım
    En İyi Avı:
    yayın 8 kg ( elle :) )
    Bildiğiniz üzere bir çok bölgede balık avı yasağı ya başladı yada yakın bir tarihte başlıyacak.
    Ama yasak dinlemezlerde bu tarihlerde balıkların akarsu ve dereler üremek üzere çıkmaaya başlamalarını fırsat bilerek katliama başlıyacaklar.
    Bende Jandarma Genel Komutanlığı'na bir mail attım ve aynı şekilde sizlerinde bu konuda duyarlı olmanızı istiyorum.
    Belki bir faydası olabilir.

İşte gönderdiğim mail :

Öncelikle Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapan en düşük rütbeli personelden en yüksek düzeyde bulunan komutanlarımıza kadar tüm Şanlı Jandarma kuvvetlerimize sevgiler ve saygılar sunar,çalışmalarında ve görevlerinde başarılar dilerim.Bende vatani görevimi Jandarma olarak yaptım ve bundan her zaman gurur duyuyorum.
    Benim Jandarma Genel Komutanlığı'na bağlı birimlerden hem bir vatandaş,hemde amatör bir balıkçı olarak isteğim ise şudur :
    Bilindiği gibi ülkemizde amatör ve profesyonel balıkçılık,belirli kanunlar kurallar çerçevesinde ,belirli dönemlerde ,Jandarma kuvvetlerininde dahil olduğu yetkililer tarafından denetlenmek suretiyle yapılabilmektedir.Ama takdir edersiniz ki maalesef yurdumuzun bir çok bölgesinde tanık olduğumuz üzere kanunlar hiçe sayılmakta,av yasaklarına riayet edilmemekte,kanun dışı ve yasak metodlarla avlanılmaktadır.Bölgelere göre değişiklik göstermekle beraber balıkların üreme mevsimi olan bahar aylarında bu gibi ihlaller bir hayli artmaktadır.Sizlerden hem kendim,hem amatör balıkçılar hemde tabiatın dengesinin bozulmaması adına isteğim,Jandarma kuvvetlerinin özellikle bu aylarla denetimlerini ve kontrollerini sıklaştırarak kanuna aykırı şekilde katliam yapan(avlanan demiyorum,avlanmak başka bir şeydir)kişileri layık oldukları cezaları almaları için adli makamlara sevk etmeleridir.
    Çok önemli olan fakat maalesef gerekli hassasiyetin gösterilmediği bu konuile ilgili duyarlı olacağınıza ve kanunların harfiyen uygulanması için gerekli tüm çalışmaların titizlikle yapılacağına inanıyor,çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum...

2. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    selim bey duyarlılığınız için tebrikler,kanımca bu maillerden hem jandarmaya hem de tarım ve köy işleri bkanlığına yollamak gerekir.

3. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Zaten uygun bir zamanda hem İlçe jandarma Komutanlığı'na,Hemde İlçe Tarım Müdürünün yanına gidip bir çaylarını içmek istiyorum.
    Buralarda bazı üreme alanları var,millet yumurta zamanı çuvallarla balık tutuyor.
    Bir kerede gidip yüzyüze rica edeceğim hassasiyet göstersinler diye

4. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    evet çok iyi olur yüzyüze görüşmek.aslında küçük herkes kendi yaşadığı yerde bu tür ziyaretler yapsa belki daha faydalı olur.mesala ankaradan bir ekip oluşturup 5 kişi randevu alarak,konunun ne olduğunu anlamak için,gidip ne biliiyim mesala haymana ilçe tarımla ya da göletlerin av bölgelerinin bağlı olduğu yerin tarım md. ve jadarmasıyla görüşebilir.

5. bafralı

bafralı

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    9 kg. yayın
    Arkadaşım ben senin bu yazdıklarını 2000 yılından beri jandarma komutanlıkları tarım ve köy işeri koruma kontrol genel müdürlükleri gibi ilgili kurumlara her sene yapıyorum.Ama sana şunu anlatayım.Onların tek başına verecekleri müdahalelr yetersiz kalacaktır.Öncelikle insan zihniyetinin değiştirilmesi,insanlara amatör balıkçılık ruhunun aşılanması gerekmektedir.Profesyonewl olarak bu işi yapacak olanlarında çok sıkı denetlenmeleri gerekmekte olmasına rağmen yasak dönemlerde balık hallerinde balık satışınınj yasaklanmsı gerekmektedir.
    saygı ve sevgilerimle
    www.sazanci.net

6. darkdream1977

darkdream1977

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Valla başkanım biz yinede hatırlatalım,belki faydası olur.

7. balıkçıyan

balıkçıyan

Favori Kamış:
    oltalarım,tüfeklerim
    En İyi Avı:
    yayın 11.05
    birlik beraberlik

bence hepimiz birer jandarma birer korucu ve insan olmalıyız kimsenin kimseye faydası yok avcı olmayan yetkili senin benim derdimizi anlarmı bilirmi...

8. sentha

sentha

Favori Kamış:
    el oltası zıpkın
    En İyi Avı:
    henuz tutulmamis olandir
    konu hakkinda bir iyi haber vereyim,

belki daha once yazdiklarimi okumus olanlar vardir,

tatlisu balikciligina cok uzak olsam da, balik avina gonul vermis biri olarak gittigim yerlerde balik avlanan bir icsu varsa orayi da bir ziyaret ederim. gectigimiz cumartesi gunu de, bir is icin manisa - salihli'ye gittigimde, 3-4 saatlik bos zamanimi degerlendirmek icin gol kyisina gitmeye karar verdim. Ancak bu sefer, daha once yaptigim gibi demirkopru baraj golune degil, salihli-akhisar arasinda, 30 km mesafedeki golmarmara'ya gittim. ilk kez yakindan gordugum bu gol muhtesem bir yer. yogun yagmur oldugu ve kisitli zamanim oldugu icin avlanmak niyetinde degildim zaten, sadece gezmek istiyordum.
    gole yakin bir benzinci'ye girip bir cay ictim. orada calisanlara gol hakkinda bir kac soru sordum. bana hemen " aman abi, sakin baliga gideyim deme" dediler.
    nedenini sordum: "av yasagi basladi, jandarma goz actirmiyor, her gece 2 ayri yerde kontrol yapiyorlar, avcilari gole yaklastirmiyor, avlanmaya kalkan olursa cok yuksek cezalar kesiliyor" dediler.
    cidden cok hosuma gitti, ordan ayrilip tekelioglu koyunun icinden gecip gole gittim. cok guzel bir gol. bir taraftan da tirsiyorum, cunku bagajda her zaman oldugu gibi takimlar tam techizat seklinde duruyor:D bir kontrol yapsalar yandik...:D ogle saatleri oldugu icin jandarma cevirmedi allahtan. cevirseler de derdimi anlatabilecegimi tahmin ediyordum gerci...koyde durup soylestiklerim de, golde ozellikle cok guzel sazan oldugunu, ama koyden kimsenin sezon disinda avlanmaya niyetlenmedigi gibi, yasak sezonda avlanan gorurlerse hemen jandarmayi arayip ihbar ettiklerini, jandarmanin da gelip hemen duruma el koydugunu anlattilar.
    bolgede gorev yapan jandarma mensuplarina cok tesekkurler.

9. onur bey manisa salihli soma bergama savastepe ve balıkesir bölgesinde jandarmanın calısması süperdir.sürekli dolasıp kontrol ederler.yani bu bölgede ihlaller cok zordur ve bölge haklıda cok duyarlıdır.tabi istisnalar kaideyi bozmaz