Japon Yapıştırıcı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında xorkox tarafından paylaşıldı.

1. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Herkese Selamlar,
    İğneleri misinaya bağladıktan sonra düğüm yerlerine japon yapıştırıcı ile ufak bir damla damlatıyorum köstek düğümlerinede aynı şekilde yapıyorum sağlam olması amacı ile.Sizce bu avı tatlı veya tuzlu suda olumsuz yönde etkilermi

Saygılarımla...

2. crazy_fısher

crazy_fısher burak sökmen

Favori Kamış:
    zıpkın,olta,
    En İyi Avı:
    5kg levrek:)3,5 kilo beyaz laos(kum gridası)
    Avı etkilermi bilmem ama japon yapıştırıcısındaki kimyasalar misimaya zarar verebilir.Denemek lazım

3. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Namık abi daha evvel tatlı suda denedim fakat balık vurmuyor gibi sanki,takım bir yere takılınca ya iğneler yamulmuş vaziyette geliyor yada komple takım gidiyor yani kısacası sağlam oluyor olmasına ama balık yönünden biraz kafam karıştı

4. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Bu arada namık abi dediğinide eve gidince yaparım kusura bakma jetonum sonradan düştü

5. ozan

ozan Ozan

bugüne kadar iğneden çözülmüş düğüm görmedim desem olacak kadar azdır bu durum nerden çıktı şimdi kösteklere japon. ince misina kullanacağız diye çatlıyoruz bi yandan japonla kalınlaştırıyoruz niyeki:confused:

6. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Japon yapıştırıcısının misinada kullanılmasının çok doğru olduğunu sanmıyorum.Sağlam bir düğüm anormal bir durum olmadıkça işimizi görür düşüncesindeyim.Tabiki sadece görüşüm bu her hangi bir test yapmış değilim.

7. loflaz

loflaz

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sudak ,52cm ,1.450 kg
    Kanaatim misinadaki esnemeyi olumsuz yönde etkiler ve düğümlerde misinanın kendisini sıkmasını da engelleyeceği için kopma kolaylaşacaktır diye düşünüyorum.Ayrıca literatürde düğüme uygulanan herhangi bir kimyasal bulamadım.

8. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Japonla ben daha önce denedim, ancak japondaki uçucu çözücüler oldukça kuvvetli ve misinayı eritiyor, kopmasa dahi misina o kadar sertleşiyor ki misina kırılgan hale geliyor, elinizle biraz oynatmanız kopması için yeterli oluyor. Bu arada Namık 0.10 dan ince misinalarda daha çok sarım yapmak düğümün tutmasını kolaylaştırır. Tabii hangi düğümü kullandığına da bağlı biraz. Şu an benim kullandığım düğüm ince-kalın, sert-yumuşak her türlü misinada iyi sonuç veriyor.

9. ozan

ozan Ozan

bağlarken sıcak suya sok çıkar misinanın düğüm atacağın bölümünü;)

10. ozan

ozan Ozan

o dediğin benim işim abi:D :D

11. xorkox

xorkox Aziz Bülent Bayır

Favori Kamış:
    Yaylı Sazan Takımı
    En İyi Avı:
    Sazan,??
    Ben bu yapıştırıcı işini yaylı sazan takımında kullanıyorum üzerinde üç iğne ekstradan yayın içine kurşun takviyesi yapıyorum ve biraz masraflı oluyor takımda suda kalınca ister istemez insan üzülüyor bu sistem biraz faydalı oldu ama balık yönünden tam emin olamadım 2 saatlık bir av ufak tefek vuruşlar o kadar.

12. ozan

ozan Ozan

uzun bırakma sende. sıcak suya sok (anladımki zaten yapmışsın). fazlaca sar (muhtemelen yapıyondur) ondan sonra dayan allah ne verdiyse. sıkışır o çıkmaz:D

13. HAMSYLOS

HAMSYLOS Mustafa Saatçi

Favori Kamış:
    EL OLTASI
    En İyi Avı:
    Levrek
    Katılıyorum. Benim başıma gelmişti. Çantamın içinda japonun kapağı açılmış ve 0.70 mm assonun üstüne akmış. O kalınlıkta misinayı bile eritmişti. Ayrıca oldukçada sertleştirmişti. Gerçi çok fazla bulaşmıştı, o yüzden az döküldüğünde ne olur bilemem, ama genede uzak durun derim.

14. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    Arkadaşlar bu japon yapıştırıcı olayına ben hiç iyi bakmam.
    sıkı bir düğüm/ iyi bir baglama arkadaşların dediği gibi işi bitirir
    madesi siyanoakrilat esteridir ve şöyle bir madde var:
    -Cyanoacrylate ester (Siyanoakrilat ester): Yanıcı madde. Buharları cildi, gözü ve de mukoza zarını tahriş edebilir. Bazı yapıştırıcılarda kullanılmaktadır.
    http://www.bgst.org/keab/se20080217b.asp

bu durumda zaten kopacak olan bir takım ile beraber birde suları kirletmenin anlamı yok...

15. BendekiBirBalıkSevdası

BendekiBirBalıkSevdası Suat Ergin

Favori Kamış:
    Alba star
    En İyi Avı:
    Eflanıde okullu barajda Sazan 7.250 g
    suda bırsey olmaz ama mısınayı erıtır bır kısmını oda daha kolay kopmasına neden olur dıye dusunuyorum.kurudukca kemıklesecektır yapıstırıcı sonrada balıgın hareketlenmesınden dolayı saga sola yapılan manevraladrda keser mısınayı bence ıse yaramaz:confused: :rolleyes:

16. 56561

56561 Yücel

Favori Kamış:
    Daiwa Sensor Red Surf 4.00, Daiwa Procaster Samfish 2.10
    Favori Makine:
    Shimano Catana 4000FA, Ryobi Ecuisma 8000vi
    En İyi Avı:
    10.5 kg rus kefali, 5.250 Levrek, 1573gr kofana
    Ben incesi kalını hepsini aynı bağlıyorum, ama sıcak suya sokma kısmı doğrudur, bağladıktan sonra hafifçe gerersin, misina soğuyunca düğüm kendiliğinden sıkışır ve oldukça da sağlam olur. Ancak normal prosediürde 2mm misina sadece delikli iğnelere klips kullanılmak suretiyle bağlanır, düğüm atılmaz.

17. levrekcan

levrekcan Kürşat

Favori Kamış:
    Savagear Troutizimo 6,3 1,90 cm 0-5 gr Spin
    Favori Makine:
    shimano technium 2500 fc
    En İyi Avı:
    levrek 2,5 kg 67 cm 3 kg+ domuz balığı
    Kanatimce Denemedim Ama Diğer Gözlemlerimden Biliyorum Japon Yapiştirici çok Kuvvetli Bir Kimyasal Naylon Yada Kumuş Benzeri şeylere Uyğulaninca Uygulanan Malzemenin Dokusu Ciddi Zarara Uğruyor.bununu Yerine Iyi Bir Balikçi Düğümü Atilirsa Düğümü çözecek Baliğin Oxfort Mezunu Falan Olmasi Gerekir :)