jig avı için grup oluşturma

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında izmir3535 tarafından paylaşıldı.

1. izmir3535

izmir3535 ibrahim

daha grubu oluşturmadık eren, prensiplerimiz yeteri kadar avlanmak fazlası zarar;)

2. feridun_45

feridun_45 feridun dönmez

çeşme ıldırda bu pazar için 9m-3.50m lik bir tekne bulduk..teknede balık bulucu var..10 kişiye kadar av yapılabiliyormuş.fakat bu işi bilen arkadaşların söylediğine göre alt akıntı sebebiyle olta karışması çok oluyormuş ve 1 kişi ortalama 45 dk. sonra yoruluyormuş..6 kişi gidersek 3 kişi 45 dakika avlanır sonra diğer 3 işi avlanır diye düşündüm....tekne 250 tl..yemekleri yanımızda getireceğiz..kişi başı ortalama herşey dahil 55 tl civarı tutuyor..ilgilenen arkadaşalar özelden telefon numaralarını verirlerse konuşup bir karar verelim..bende panelvan bir araç var ve bu yeterli sanırım..ben manisadan geleceğim.izmirden gelecek arkadaşları karalaştırdığımız bi yerden alırız..jigde tecrübeli arkadaşlarımız varsa kaptanın telefonunu vereyim sizde görüşün..havalarda güzelken şu işi yapalım artık..
    teknenin resmi

Son düzenleme: 16 Mart 2011
  3. izmir3535

izmir3535 ibrahim

feridun abi saat kaçtan kaça kadar av olcak peki

4. OMMG

OMMG OKAN

Ferudun bey,gördüğüm kadarı ile bu tekne ile 5-6 kişi rahat av yapar gibi geliyor ama...Bu arada kaptanın telefonunu özelden atarsanız sevinirim...

5. izmir3535

izmir3535 ibrahim

okan abi aynı anda 5-6 kişi jig yapamıyo tekne boyutundan ve akıntıdan dolayı ama 3 er kişilik gruplar halinde 45 dk jig 45 dk dinlenme seklinde 2 periyot halinde rahat olacağını düşünüyorum

6. feridun_45

av saatlaeri konusunun problem olmadığını,bize uyacağını söyledi kaptan..tekne normalde 10 kişilik yani kişi başı 25 tl düşüyordu ama biz 6 kişi gideceğimizden kişi başı fiyat 40 tl oluyor ortalama 15 tlde yakıt masrafı olsa toplam 55 tl olur..
    bu arada kaptanın ismi ümit 05548147961

7. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Abi jig yapıcaksanız çeşmeyi bırakın,sığacık körfezine çıkın...İş durumuma bir bakayım söyledğiniz tarihte nöbetim yoksa bende gelmek isterim...Tekneyi nerden isterseniz yardımcı olurum,sadece tarih ve kişi sayısı net olsun yeter..

8. feridun_45

faruk sen jigi daha önce yaptınmı ve sığacıkta avlandınmı

9. izmir3535

izmir3535 ibrahim

faruk abi her tekne götürmüyo bide jig deyince fiyat tarifesi dyişiyo, güzel bir ayarlama yapabilirsek en azından ayda 1 ya da ayda 2 defa jige gidilecek bir devamlı grup oluştursak çok güzel olacak

10. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Abi ben hiç jig yapmadım..Derin yer aradığınızı okuyunca ondan sığacık dedim..Çeşmede sizi 45-50 metre derinliğe götürücekler..Sığacıkta 150 mt ve daha fazlası yer yer 190 lar 200 ler var..Ben sizinle gelsem bile yemli dip oltası şeklinde avlanıcam yine..Şu an iyi bir jig takımı 400-500 lerden başlıyor,bende o kadar parayı bir takıma veremem.. :)

11. OMMG

OMMG OKAN

Arkadaşlar bu organizasyonu bu pazar yapalım diyoruz ama hava durumu müsaade edecekmi acaba,yağış gösteriyor galiba...

12. izmir3535

izmir3535 ibrahim

okan abi hava ve deniz akıntısı musait olunca yapacağız, tarih tam kesin deyil:rolleyes:

13. PAKETEFE

PAKETEFE Cemal Mönüm

Hava bozuk...

Bu haftasonu çok uygun olmayacak galiba hava... Havanın iyi olması önemli. Bu devamlı gurup avı fikri çok hoşuma gitti. :D

14. raknaysi

raknaysi volkan

güzel bir fikir umarım gerçekleştirebilrsiniz

15. izmir3535

izmir3535 ibrahim

havanın ve dip akıntısının bizden yana olduğu vakit nasip olursa direk baığa:D ama havanın musade etmesi lazım:( şu an gidecek 5-6 kişi var sanırım hazırda haber bekleyen

16. PAKETEFE

PAKETEFE Cemal Mönüm

Ge-li-yo-ruz !! =)

Biz en az 2 kişi varız... =) Bir de nazan ablamız var,çok tecrübeli balık avında,o da gelebilir zamanı uyarsa.Ama yeter ki hava bizi üzmesin.:)

17. izmir3535

izmir3535 ibrahim

cemal abi bizde havaların düzelmesini bekleyeceğiz onun için gitme tarihimiz belli olmamakla birlikte havalar musade ettiğinde gelecek olan arkadaşların hepsine haber etmeye çalışacağız :)

18. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Shimano Catana 30-50 Libre
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000RB, 4000FB, Okuma Cedros 65
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg
  19. kaanben

kaanben kaan girgin

herkese selamlar. izmire yeni tanışındım.tatlı suda avlandım fakat denizde hiç avlanmadım.
    balık tutmayı çok severim ve her fırsatta giderim. özellikle foça (eski-yeni ulaşım açısından rahat) ve urla gibi yakın yerlerde yapılacak etkinliklere seve seve katılırım. özellikle foçada avlanan arkadaşlarla tanışmak isterim. şimdilik hoşçakalın.

20. serkanica

serkanica SERKAN

Favori Kamış:
    Shimano Catana 30-50 Libre
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000RB, 4000FB, Okuma Cedros 65
    En İyi Avı:
    Sinarit 4.5 kg